Stanesveien Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 6 884 000 | 4 445 000 | 4 228 000 | 2 923 000 | 1 826 000 | 2 014 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 884 000 | 4 445 000 | 4 228 000 | 2 923 000 | 1 826 000 | 2 014 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 281 000 | 680 000 | 509 000 | 416 000 | 8 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 498 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 730 000 | 752 000 | 920 000 | 1 069 000 | 731 000 | 871 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 509 000 | 1 432 000 | 1 429 000 | 1 485 000 | 739 000 | 872 000 |
|
|
| Driftsresultat | 5 375 000 | 3 013 000 | 2 799 000 | 1 438 000 | 1 087 000 | 1 142 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 13 462 000 | 18 832 000 | 6 076 000 | 7 900 000 | 10 450 000 | 5 500 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 4 478 000 | 7 064 000 | 3 509 000 | 3 096 000 | 2 699 000 | 2 422 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 7 000 | 5 000 | 362 000 | 243 000 | 130 000 | 137 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 21 504 000 | 8 000 | 787 000 | 0 | 14 639 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 17 947 000 | 47 405 000 | 9 955 000 | 12 026 000 | 13 279 000 | 22 698 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 15 585 000 | 17 199 000 | 10 174 000 | 6 989 000 | 6 922 000 | 7 335 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 19 699 000 | 21 374 000 | 12 066 000 | 8 718 000 | 8 393 000 | 8 782 000 |
|
|
| Netto finans | -1 752 000 | 26 031 000 | -2 111 000 | 3 308 000 | 4 886 000 | 13 916 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 623 000 | 29 044 000 | 689 000 | 4 746 000 | 5 973 000 | 15 059 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 800 000 | 3 459 000 | 152 000 | 871 000 | 1 321 000 | 92 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 823 000 | 25 585 000 | 537 000 | 3 875 000 | 4 652 000 | 14 966 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 823 000 | 25 585 000 | 537 000 | 3 875 000 | 4 652 000 | 14 966 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 16 000 000 | 5 000 000 | 2 730 000 | 4 680 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 823 000 | -10 415 000 | -4 463 000 | 1 145 000 | -28 000 | 14 966 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 9 522 000 | 39 719 000 | 46 863 000 | 51 851 000 | 40 288 000 | 36 548 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 63 000 | 105 000 | 24 000 | 35 000 | 29 000 | 37 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 9 585 000 | 39 824 000 | 46 887 000 | 51 886 000 | 40 317 000 | 36 585 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 259 218 000 | 259 218 000 | 247 673 000 | 194 711 000 | 174 221 000 | 174 221 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 59 214 000 | 98 912 000 | 53 165 000 | 71 822 000 | 64 144 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 5 494 000 | 5 375 000 | 2 268 000 | 2 270 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 259 218 000 | 318 432 000 | 353 580 000 | 254 752 000 | 249 811 000 | 242 135 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 268 803 000 | 358 256 000 | 400 467 000 | 306 638 000 | 290 128 000 | 278 720 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 22 000 | 7 000 | 45 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Andre fordringer | 72 191 000 | 5 617 000 | 6 480 000 | 10 742 000 | 10 553 000 | 5 610 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 72 191 000 | 5 639 000 | 6 486 000 | 10 787 000 | 10 568 000 | 5 625 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 000 | 14 000 | 12 000 | 19 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 72 194 000 | 5 652 000 | 6 498 000 | 10 805 000 | 10 568 000 | 5 625 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 340 997 000 | 363 908 000 | 406 965 000 | 317 443 000 | 300 695 000 | 284 345 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 626 000 | 2 560 000 | 2 560 000 | 2 560 000 | 2 560 000 | 2 560 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 11 484 000 | 8 661 000 | 19 077 000 | 23 540 000 | 22 395 000 | 22 422 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 11 484 000 | 8 661 000 | 19 077 000 | 23 540 000 | 22 395 000 | 22 422 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 14 110 000 | 11 221 000 | 21 637 000 | 26 100 000 | 24 955 000 | 24 982 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 245 000 | 426 000 | 260 000 | 109 000 | 146 000 | 188 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 245 000 | 426 000 | 260 000 | 109 000 | 146 000 | 188 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 321 979 000 | 328 516 000 | 369 916 000 | 286 186 000 | 236 399 000 | 235 776 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 323 224 000 | 328 942 000 | 370 176 000 | 286 295 000 | 236 545 000 | 235 964 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 255 653 000 | 290 133 000 | 321 441 000 | 255 992 000 | 213 241 000 | 212 923 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 32 000 | 49 000 | 34 000 | 184 000 | 14 000 | 130 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 139 000 | 43 000 | 3 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 632 000 | 23 696 000 | 15 117 000 | 4 725 000 | 39 138 000 | 23 265 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 664 000 | 23 745 000 | 15 151 000 | 5 048 000 | 39 195 000 | 23 398 000 |
|
|
| Sum gjeld | 326 888 000 | 352 687 000 | 385 327 000 | 291 343 000 | 275 740 000 | 259 362 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 340 997 000 | 363 908 000 | 406 965 000 | 317 443 000 | 300 695 000 | 284 345 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,6% | 13,1% | 3,5% | 4,4% | 4,9% | |||
| Resultat av driften i % | 78,1% | 67,8% | 66,2% | 49,2% | 59,5% | 56,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 338,8% | 1134,3% | 301,7% | 460,6% | 786,7% | 1183,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 28,6% | 176,8% | 2,9% | 18,6% | 23,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 22,3% | 155,7% | 2,2% | 15,2% | 18,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 19,7 | 0,2 | 0,4 | 2,1 | 0,3 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 19,7 | 0,2 | 0,4 | 2,1 | 0,3 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 4,1% | 3,1% | 5,3% | 8,2% | 8,3% | 8,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 205,0% | 252,4% | 511,8% | 892,9% | 1366,6% | 1240,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,2% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 23,2 | 31,4 | 17,8 | 11,2 | 11,0 | 10,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,1% | 6,5% | 3,7% | 1,6% | 13,0% | 8,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 94,8% | 90,4% | 91,0% | 90,2% | 78,7% | 83,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
