Stakkevollveien 321 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 784 000 | 3 813 000 | 3 562 000 | 3 244 000 | 2 988 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 998 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 784 000 | 3 813 000 | 3 562 000 | 3 244 000 | 2 988 000 | 2 998 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 33 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 275 000 | 275 000 | 276 000 | 138 000 | 317 000 | 407 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 751 000 | 983 000 | 946 000 | 310 000 | 275 000 | 328 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 026 000 | 1 258 000 | 1 222 000 | 448 000 | 592 000 | 768 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 758 000 | 2 555 000 | 2 340 000 | 2 796 000 | 2 396 000 | 2 230 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 1 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 2 000 | 0 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 51 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 264 000 | 264 000 | 298 000 | 318 000 | 192 000 | 94 000 |
|
|
| Netto finans | -263 000 | -263 000 | -296 000 | -318 000 | -182 000 | -84 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 496 000 | 2 293 000 | 2 044 000 | 2 478 000 | 2 214 000 | 2 146 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 549 000 | 504 000 | 450 000 | 545 000 | 487 000 | 472 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 947 000 | 1 788 000 | 1 595 000 | 1 932 000 | 1 727 000 | 1 674 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 947 000 | 1 788 000 | 1 595 000 | 1 932 000 | 1 727 000 | 1 674 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 1 907 000 | 1 735 000 | 1 528 000 | 1 742 000 | 1 658 000 | 1 729 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 40 000 | 53 000 | 67 000 | 191 000 | 69 000 | -55 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 18 164 000 | 18 439 000 | 18 714 000 | 18 990 000 | 19 128 000 | 14 996 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 18 164 000 | 18 439 000 | 18 714 000 | 18 990 000 | 19 128 000 | 14 996 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 210 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 2 116 000 | 2 116 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 116 000 | 2 116 000 | 0 | 0 | 0 | 1 210 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 20 280 000 | 20 555 000 | 18 714 000 | 18 990 000 | 19 128 000 | 16 206 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 3 000 | 0 | 3 000 | 1 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 701 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 704 000 | 0 | 3 000 | 1 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 113 000 | 276 000 | 1 894 000 | 299 000 | 312 000 | 82 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 816 000 | 276 000 | 1 897 000 | 301 000 | 313 000 | 82 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 21 097 000 | 20 832 000 | 20 611 000 | 19 290 000 | 19 441 000 | 16 288 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 895 000 | 1 895 000 | 1 895 000 | 1 895 000 | 1 895 000 | 1 895 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 9 296 000 | 9 296 000 | 9 296 000 | 9 296 000 | 9 296 000 | 9 296 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 11 192 000 | 11 192 000 | 11 192 000 | 11 192 000 | 11 192 000 | 11 192 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 364 000 | 325 000 | 271 000 | 204 000 | 14 000 | -55 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 364 000 | 325 000 | 271 000 | 204 000 | 14 000 | -55 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 11 556 000 | 11 516 000 | 11 463 000 | 11 396 000 | 11 205 000 | 11 137 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 183 000 | 172 000 | 157 000 | 138 000 | 84 000 | 65 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 183 000 | 172 000 | 157 000 | 138 000 | 84 000 | 65 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 6 600 000 | 6 600 000 | 6 726 000 | 5 000 000 | 5 633 000 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 600 000 | 6 600 000 | 6 726 000 | 5 000 000 | 5 633 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 783 000 | 6 772 000 | 6 883 000 | 5 138 000 | 5 717 000 | 65 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 16 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 64 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 134 000 | 145 000 | 95 000 | 119 000 | 98 000 | 110 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 2 445 000 | 2 310 000 | 1 958 000 | 2 552 000 | 2 267 000 | 4 832 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 162 000 | 88 000 | 212 000 | 85 000 | 154 000 | 80 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 757 000 | 2 543 000 | 2 265 000 | 2 756 000 | 2 519 000 | 5 086 000 |
|
|
| Sum gjeld | 9 540 000 | 9 315 000 | 9 148 000 | 7 894 000 | 8 236 000 | 5 151 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 21 097 000 | 20 832 000 | 20 611 000 | 19 290 000 | 19 441 000 | 16 288 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,2% | 12,3% | 11,7% | 14,4% | 13,5% | |||
| Resultat av driften i % | 72,9% | 67,0% | 65,7% | 86,2% | 80,2% | 74,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | 72,9% | 67,0% | 65,7% | 86,2% | 80,5% | 74,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 21,6% | 20,0% | 17,9% | 21,9% | 19,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 16,9% | 15,6% | 14,0% | 17,1% | 15,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 | 0,1 | 0,8 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,1 | 0,8 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,8 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 54,8% | 55,3% | 55,6% | 59,1% | 57,6% | 68,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 305,4% | 302,0% | 321,8% | 351,3% | 375,0% | 371,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,4% | 1,3% | 1,5% | 1,4% | 79,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,8 | 0,8 | 0,7 | 0,7 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 13,1% | 12,2% | 11,0% | 14,3% | 13,0% | 31,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 32,2% | 32,5% | 33,4% | 26,6% | 29,4% | 0,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
