Stabekk Nevrokiropraktiske AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 800 000 | 3 515 000 | 3 481 000 | 3 418 000 | 3 605 000 | 3 721 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 353 000 | 690 000 | 724 000 | 539 000 | 535 000 | 558 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 153 000 | 4 205 000 | 4 205 000 | 3 957 000 | 4 140 000 | 4 279 000 |
|
|
| Varekostnad | 880 000 | 985 000 | 1 007 000 | 893 000 | 899 000 | 923 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 563 000 | 1 545 000 | 1 568 000 | 1 492 000 | 1 361 000 | 1 497 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 45 000 | 42 000 | 42 000 | 115 000 | 159 000 | 158 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 282 000 | 1 249 000 | 1 432 000 | 957 000 | 1 034 000 | 1 165 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 770 000 | 3 821 000 | 4 049 000 | 3 457 000 | 3 453 000 | 3 743 000 |
|
|
| Driftsresultat | 383 000 | 384 000 | 156 000 | 500 000 | 687 000 | 536 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 0 | -1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 383 000 | 382 000 | 155 000 | 500 000 | 687 000 | 536 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 84 000 | 84 000 | 38 000 | 110 000 | 151 000 | 118 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 299 000 | 298 000 | 118 000 | 390 000 | 535 000 | 418 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 299 000 | 298 000 | 118 000 | 390 000 | 535 000 | 418 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 220 000 | 280 000 | 155 000 | 398 000 | 550 000 | 480 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 79 000 | 18 000 | -37 000 | -8 000 | -14 000 | -62 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 16 000 | 38 000 | 43 000 | 37 000 | 35 000 | 31 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 16 000 | 38 000 | 43 000 | 37 000 | 35 000 | 31 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 29 000 | 74 000 | 115 000 | 157 000 | 273 000 | 372 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 29 000 | 74 000 | 115 000 | 157 000 | 273 000 | 372 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 79 000 | 78 000 | 77 000 | 77 000 | 77 000 | 77 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 79 000 | 78 000 | 77 000 | 77 000 | 77 000 | 77 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 124 000 | 190 000 | 236 000 | 272 000 | 385 000 | 480 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 000 | 18 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 000 | 18 000 |
|
|
| Kundefordringer | 63 000 | 112 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 50 000 | 43 000 | 42 000 | 70 000 | 364 000 | 58 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 113 000 | 155 000 | 42 000 | 70 000 | 364 000 | 58 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 654 000 | 576 000 | 578 000 | 945 000 | 508 000 | 423 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 767 000 | 731 000 | 620 000 | 1 015 000 | 891 000 | 500 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 891 000 | 921 000 | 856 000 | 1 287 000 | 1 276 000 | 979 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 215 000 | 135 000 | 118 000 | 155 000 | 163 000 | 177 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 215 000 | 135 000 | 118 000 | 155 000 | 163 000 | 177 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 245 000 | 165 000 | 148 000 | 185 000 | 193 000 | 207 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 29 000 | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 57 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 76 000 | 79 000 | 77 000 | 80 000 | 77 000 | 81 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 378 000 | 446 000 | 408 000 | 826 000 | 797 000 | 441 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 164 000 | 231 000 | 224 000 | 196 000 | 205 000 | 193 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 647 000 | 756 000 | 709 000 | 1 102 000 | 1 084 000 | 772 000 |
|
|
| Sum gjeld | 647 000 | 756 000 | 709 000 | 1 102 000 | 1 084 000 | 772 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 891 000 | 921 000 | 856 000 | 1 287 000 | 1 276 000 | 979 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 42,4% | 43,2% | 14,5% | 39,0% | 60,9% | |||
| Resultat av driften i % | 9,2% | 9,1% | 3,7% | 12,6% | 16,6% | 12,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,6 | 4,7 | 3,9 | 3,1 | 3,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 76,8% | 72,0% | 71,1% | 73,9% | 75,1% | 75,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,2% | 9,2% | 3,7% | 12,6% | 16,6% | 12,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 186,8% | 244,1% | 93,1% | 264,6% | 343,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 145,9% | 190,4% | 70,9% | 206,3% | 267,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,7 | 2,7 | 2,7 | 2,7 | 3,0 | 2,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,0 | 0,9 | 0,9 | 0,8 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,0 | 0,9 | 0,9 | 0,8 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 0,8 | 0,8 | 0,9 | 0,5 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 47,3 | 51,3 | ||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 3,8 | 7,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 27,5% | 17,9% | 17,3% | 14,4% | 15,1% | 21,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 5,9% | 3,9% | 3,5% | 4,7% | 4,7% | 4,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 1,2% | 1,6% | 1,5% | 2,0% | 2,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -1010,5% | -1516,7% | ||||||
| Gjeldsgrad | 2,6 | 4,6 | 4,8 | 6,0 | 5,6 | 3,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 72,6% | 82,1% | 82,8% | 85,6% | 85,0% | 78,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 274 000 | 576 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
