St Bygg og Graveservice AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 874 000 | 2 368 000 | 2 136 000 | 3 239 000 | 1 757 000 | 1 793 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 877 000 | 2 368 000 | 2 137 000 | 3 239 000 | 1 757 000 | 1 795 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 517 000 | 1 002 000 | 948 000 | 1 290 000 | 594 000 | 561 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 131 000 | 735 000 | 605 000 | 866 000 | 661 000 | 908 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 140 000 | 143 000 | 81 000 | 148 000 | 163 000 | 160 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 915 000 | 442 000 | 385 000 | 436 000 | 389 000 | 321 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 703 000 | 2 322 000 | 2 019 000 | 2 740 000 | 1 807 000 | 1 950 000 |
|
|
| Driftsresultat | 174 000 | 46 000 | 118 000 | 499 000 | -50 000 | -155 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 40 000 | 0 | 6 000 | 6 000 | 14 000 | 21 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 40 000 | 0 | 6 000 | 6 000 | 14 000 | 21 000 |
|
|
| Netto finans | -40 000 | 0 | -6 000 | -6 000 | -14 000 | -21 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 135 000 | 46 000 | 112 000 | 493 000 | -65 000 | -177 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 40 000 | 0 | 25 000 | 26 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 95 000 | 46 000 | 88 000 | 467 000 | -65 000 | -177 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 95 000 | 46 000 | 88 000 | 467 000 | -65 000 | -177 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 95 000 | 46 000 | 88 000 | 467 000 | -65 000 | -177 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 727 000 | 867 000 | 1 010 000 | 343 000 | 491 000 | 639 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 727 000 | 867 000 | 1 010 000 | 343 000 | 491 000 | 639 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 727 000 | 867 000 | 1 010 000 | 343 000 | 491 000 | 639 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 12 000 | 114 000 | 0 | 42 000 | 29 000 | 4 000 |
|
|
| Andre fordringer | 72 000 | 21 000 | 275 000 | 20 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 84 000 | 135 000 | 275 000 | 62 000 | 29 000 | 6 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 742 000 | 963 000 | 619 000 | 668 000 | 317 000 | 303 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 825 000 | 1 098 000 | 893 000 | 730 000 | 346 000 | 308 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 552 000 | 1 965 000 | 1 904 000 | 1 073 000 | 837 000 | 947 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 366 000 | 366 000 | 366 000 | 366 000 | 366 000 | 366 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 466 000 | 466 000 | 466 000 | 466 000 | 466 000 | 466 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 520 000 | 425 000 | 379 000 | 291 000 | -176 000 | -111 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 520 000 | 425 000 | 379 000 | 291 000 | -176 000 | -111 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 987 000 | 891 000 | 846 000 | 758 000 | 291 000 | 355 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 46 000 | 34 000 | 34 000 | 9 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 46 000 | 34 000 | 34 000 | 9 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 378 000 | 521 000 | 781 000 | 33 000 | 233 000 | 418 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 424 000 | 555 000 | 815 000 | 42 000 | 233 000 | 418 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 378 000 | 521 000 | 781 000 | 33 000 | 233 000 | 418 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | -80 000 | 33 000 | 0 | 23 000 | 41 000 | 13 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 28 000 | 0 | 0 | 17 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 45 000 | 407 000 | 37 000 | 36 000 | 34 000 | 36 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 148 000 | 78 000 | 206 000 | 197 000 | 239 000 | 125 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 141 000 | 518 000 | 243 000 | 273 000 | 314 000 | 174 000 |
|
|
| Sum gjeld | 565 000 | 1 073 000 | 1 058 000 | 315 000 | 547 000 | 592 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 552 000 | 1 965 000 | 1 904 000 | 1 073 000 | 837 000 | 947 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,0% | 2,4% | 7,9% | 52,3% | -5,7% | |||
| Resultat av driften i % | 4,5% | 1,9% | 5,5% | 15,4% | -2,8% | -8,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 1,2 | 1,4 | 3,4 | 2,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 60,8% | 57,7% | 55,6% | 60,2% | 66,2% | 68,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,5% | 1,9% | 5,5% | 15,4% | -2,8% | -8,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 14,4% | 5,3% | 14,0% | 94,0% | -20,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 10,1% | 5,3% | 11,0% | 89,0% | -20,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,4 | 3,2 | 3,5 | 3,7 | 2,7 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,9 | 2,1 | 3,7 | 2,7 | 1,1 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,9 | 2,1 | 3,7 | 2,7 | 1,1 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,3 | 1,9 | 2,5 | 2,4 | 1,0 | 1,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 63,6% | 45,3% | 44,4% | 70,6% | 34,8% | 37,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 25,5% | 37,6% | 39,6% | 23,4% | 16,6% | 19,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,9% | 1,3% | 7,5% | 2,4% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,6% | 0,6% | 0,4% | 0,9% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 1,2 | 1,3 | 0,4 | 1,9 | 1,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 9,1% | 26,4% | 12,8% | 25,4% | 37,5% | 18,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 27,3% | 28,2% | 42,8% | 3,9% | 27,8% | 44,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 623 000 | 583 000 | 815 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
