Sportskameratene AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 340 000 | 964 000 | 930 000 | 1 128 000 | 1 025 000 | 812 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 25 000 | 1 228 000 | 359 000 | 931 000 | 505 000 | 877 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 365 000 | 2 192 000 | 1 289 000 | 2 058 000 | 1 530 000 | 1 689 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 536 000 | 1 150 000 | 1 378 000 | 1 383 000 | 1 289 000 | 1 179 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 645 000 | 940 000 | 851 000 | 951 000 | 789 000 | 686 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 109 000 | 3 209 000 | 2 636 000 | 1 764 000 | 1 554 000 | 1 474 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 290 000 | 5 299 000 | 4 865 000 | 4 098 000 | 3 632 000 | 3 339 000 |
|
|
| Driftsresultat | -5 925 000 | -3 107 000 | -3 576 000 | -2 040 000 | -2 102 000 | -1 650 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 20 985 000 | 23 761 000 | 32 179 000 | 34 237 000 | 14 065 000 | 7 358 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 274 000 | 1 138 000 | 566 000 | 519 000 | 516 000 | 1 356 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 460 000 | 16 451 000 | 6 000 | 2 000 | 91 000 | 38 035 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 21 719 000 | 41 350 000 | 32 751 000 | 34 758 000 | 14 672 000 | 46 749 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 26 000 | 543 000 | 1 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 12 806 000 | 0 | 2 100 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 12 806 000 | 26 000 | 2 643 000 | 1 000 | 264 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 8 913 000 | 41 324 000 | 30 108 000 | 34 757 000 | 14 408 000 | 46 748 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 987 000 | 38 217 000 | 26 533 000 | 32 717 000 | 12 306 000 | 45 097 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 3 793 000 | 1 488 000 | 1 999 000 | -34 000 | -116 000 | 235 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -806 000 | 36 728 000 | 24 534 000 | 32 751 000 | 12 422 000 | 44 862 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -806 000 | 36 728 000 | 24 534 000 | 32 751 000 | 12 422 000 | 44 862 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 96 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -806 000 | 36 728 000 | 24 534 000 | 32 751 000 | 12 326 000 | 44 862 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 2 902 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 375 000 | 1 527 000 | 2 468 000 | 3 296 000 | 2 547 000 | 3 307 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 3 277 000 | 1 527 000 | 2 468 000 | 3 296 000 | 2 547 000 | 3 307 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 260 310 000 | 272 083 000 | 277 509 000 | 217 377 000 | 215 277 000 | 215 506 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 40 421 000 | 57 161 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 275 000 | 275 000 | 22 015 000 | 22 015 000 | 22 015 000 | 21 815 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 10 129 000 | 10 129 000 | 35 719 000 | 35 407 000 | 35 074 000 | 26 235 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 642 000 | 2 642 000 | 2 642 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 406 000 | 1 101 000 | 3 211 000 | 2 151 000 | 2 151 000 | 6 881 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 315 181 000 | 343 391 000 | 341 095 000 | 277 550 000 | 275 117 000 | 271 037 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 318 459 000 | 344 918 000 | 343 563 000 | 280 846 000 | 277 665 000 | 274 343 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 74 000 | 0 | 0 | 1 521 000 | 194 000 | 431 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 936 000 | 926 000 | 489 000 | 1 055 000 | 142 000 | 47 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 19 640 000 | 6 000 000 | 27 000 000 | 5 893 000 | 5 656 000 | 4 874 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 21 650 000 | 6 926 000 | 27 489 000 | 8 468 000 | 5 992 000 | 5 352 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 151 000 |
|
|
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 151 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 7 885 000 | 23 024 000 | 6 895 000 | 43 193 000 | 29 161 000 | 24 774 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 29 535 000 | 29 950 000 | 34 384 000 | 51 662 000 | 35 153 000 | 50 278 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 347 994 000 | 374 868 000 | 377 946 000 | 332 507 000 | 312 818 000 | 324 621 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 4 549 000 | 4 549 000 | 4 549 000 | 4 549 000 | 4 549 000 | 4 549 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 247 831 000 | 248 921 000 | 212 193 000 | 187 659 000 | 154 908 000 | 142 486 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 247 831 000 | 248 921 000 | 212 193 000 | 187 659 000 | 154 908 000 | 142 486 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 252 380 000 | 253 470 000 | 216 742 000 | 192 208 000 | 159 458 000 | 147 036 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 162 000 | 325 000 | 450 000 | 484 000 | 638 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 162 000 | 325 000 | 450 000 | 484 000 | 638 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 45 918 000 | 37 655 000 | 40 206 000 | 41 872 000 | 41 872 000 | 42 363 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 92 567 000 | 112 304 000 | 130 855 000 | 138 521 000 | 152 521 000 | 176 012 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 92 567 000 | 112 466 000 | 131 180 000 | 138 971 000 | 153 005 000 | 176 650 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 253 000 | 125 000 | 654 000 | 888 000 | 33 000 | 240 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 2 124 000 | 0 | 12 000 | 306 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 109 000 | 69 000 | 114 000 | 322 000 | 166 000 | 288 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 2 556 000 | 8 508 000 | 27 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 129 000 | 230 000 | 132 000 | 119 000 | 144 000 | 101 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 047 000 | 8 932 000 | 30 024 000 | 1 329 000 | 355 000 | 935 000 |
|
|
| Sum gjeld | 95 614 000 | 121 398 000 | 161 204 000 | 140 300 000 | 153 360 000 | 177 585 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 347 994 000 | 374 868 000 | 377 946 000 | 332 507 000 | 312 818 000 | 324 621 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,4% | 10,2% | 8,2% | 10,1% | 3,9% | |||
| Resultat av driften i % | -250,5% | -141,7% | -277,4% | -99,1% | -137,4% | -97,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 667,8% | 1744,7% | 2263,4% | 1589,8% | 821,6% | 2670,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1,2% | 16,3% | 13,0% | 18,6% | 8,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,3% | 15,6% | 12,0% | 18,6% | 8,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,9 | 0,9 | 1,5 | 1,2 | 1,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 9,7 | 3,4 | 1,1 | 38,9 | 99,0 | 53,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 9,7 | 3,4 | 1,1 | 38,9 | 99,0 | 53,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,6 | 2,6 | 0,2 | 32,5 | 82,1 | 26,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 72,5% | 67,6% | 57,3% | 57,8% | 51,0% | 45,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 10671,5% | 11563,4% | 16814,7% | 9339,6% | 10422,1% | 8705,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,2% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 0,8% | 0,9% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,5 | 0,7 | 0,7 | 1,0 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,9% | 2,4% | 7,9% | 0,4% | 0,1% | 0,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 26,6% | 30,0% | 34,7% | 41,8% | 48,9% | 54,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 644 000 | 0 | 579 000 | 579 000 | 531 000 | 280 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
