Sportshuset Hitra AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 336 000 | 6 836 000 | 7 808 000 | 8 349 000 | 10 122 000 | 8 360 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 35 000 | 0 | 37 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 336 000 | 6 836 000 | 7 808 000 | 8 385 000 | 10 122 000 | 8 397 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 994 000 | 4 468 000 | 4 924 000 | 5 446 000 | 5 820 000 | 5 093 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 304 000 | 1 587 000 | 1 629 000 | 1 768 000 | 1 749 000 | 1 459 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 57 000 | 57 000 | 53 000 | 51 000 | 42 000 | 31 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 371 000 | 1 409 000 | 1 427 000 | 1 231 000 | 1 412 000 | 1 299 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 726 000 | 7 521 000 | 8 033 000 | 8 496 000 | 9 023 000 | 7 882 000 |
|
|
| Driftsresultat | -390 000 | -685 000 | -225 000 | -111 000 | 1 099 000 | 515 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 4 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 4 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 55 000 | 49 000 | 83 000 | 65 000 | 1 000 | 38 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 55 000 | 49 000 | 83 000 | 65 000 | 1 000 | 38 000 |
|
|
| Netto finans | -54 000 | -45 000 | -82 000 | -65 000 | 0 | -37 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -444 000 | -730 000 | -306 000 | -176 000 | 1 099 000 | 478 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 246 000 | 92 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -444 000 | -730 000 | -306 000 | -176 000 | 853 000 | 385 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -444 000 | -730 000 | -306 000 | -176 000 | 853 000 | 385 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -444 000 | -730 000 | -306 000 | -176 000 | 853 000 | -115 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 62 000 | 119 000 | 176 000 | 202 000 | 253 000 | 197 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 62 000 | 119 000 | 176 000 | 202 000 | 253 000 | 197 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 62 000 | 119 000 | 176 000 | 202 000 | 253 000 | 197 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 892 000 | 2 669 000 | 3 258 000 | 4 331 000 | 3 743 000 | 2 605 000 |
|
|
| Sum varelager | 2 892 000 | 2 669 000 | 3 258 000 | 4 331 000 | 3 743 000 | 2 605 000 |
|
|
| Kundefordringer | 74 000 | 37 000 | 10 000 | 69 000 | 141 000 | 50 000 |
|
|
| Andre fordringer | 25 000 | 23 000 | 31 000 | 16 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 99 000 | 60 000 | 40 000 | 85 000 | 141 000 | 51 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 148 000 | 329 000 | 248 000 | 227 000 | 506 000 | 2 186 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 139 000 | 3 058 000 | 3 546 000 | 4 643 000 | 4 390 000 | 4 842 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 201 000 | 3 177 000 | 3 722 000 | 4 845 000 | 4 644 000 | 5 038 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 499 000 | 942 000 | 1 673 000 | 1 979 000 | 2 154 000 | 1 301 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 499 000 | 942 000 | 1 673 000 | 1 979 000 | 2 154 000 | 1 301 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 999 000 | 1 442 000 | 2 173 000 | 2 479 000 | 2 654 000 | 1 801 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 218 000 | 319 000 | 412 000 | 493 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 218 000 | 319 000 | 412 000 | 493 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 218 000 | 319 000 | 412 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 433 000 | 662 000 | 387 000 | 1 087 000 | 939 000 | 623 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 246 000 | 92 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 162 000 | 162 000 | 253 000 | 297 000 | 256 000 | 163 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 389 000 | 591 000 | 497 000 | 490 000 | 548 000 | 1 859 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 984 000 | 1 415 000 | 1 137 000 | 1 874 000 | 1 989 000 | 3 237 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 202 000 | 1 734 000 | 1 549 000 | 2 367 000 | 1 989 000 | 3 237 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 201 000 | 3 177 000 | 3 722 000 | 4 845 000 | 4 644 000 | 5 038 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -12,2% | -19,7% | -5,2% | -2,3% | 22,7% | |||
| Resultat av driften i % | -6,2% | -10,0% | -2,9% | -1,3% | 10,9% | 6,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 2,0 | 1,8 | 1,8 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 37,0% | 34,6% | 36,9% | 34,8% | 42,5% | 39,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | -6,1% | -10,0% | -2,9% | -1,3% | 10,9% | 6,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -36,4% | -40,4% | -13,2% | -6,9% | 49,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -36,4% | -40,4% | -13,2% | -6,9% | 38,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,9 | 4,3 | 4,8 | 4,7 | 5,8 | 5,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 2,2 | 3,1 | 2,5 | 2,2 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,3 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,3 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,4 | 1,7 | 1,5 | 1,3 | 1,6 | 2,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 250,6 | 238,8 | 277,4 | 266,9 | 196,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 31,2% | 45,4% | 58,4% | 51,2% | 57,1% | 35,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 15,8% | 21,1% | 27,8% | 29,6% | 26,2% | 21,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 10,1% | 5,4% | 3,8% | 4,8% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 39,9% | 61,5% | 73,9% | 64,0% | 64,1% | 61,6% | ||
| Gjeldsgrad | 2,2 | 1,2 | 0,7 | 1,0 | 0,7 | 1,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 62,0% | 44,5% | 30,5% | 38,7% | 42,8% | 64,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 6,8% | 10,0% | 11,1% | 10,2% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 278 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
