Sporsheim Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 161 521 000 | 164 393 000 | 161 860 000 | 160 567 000 | 153 339 000 | 159 982 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 735 000 | 2 172 000 | 2 150 000 | 2 341 000 | 2 371 000 | 1 940 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 165 256 000 | 166 565 000 | 164 009 000 | 162 908 000 | 155 709 000 | 161 923 000 |
|
|
| Varekostnad | 120 396 000 | 120 768 000 | 117 536 000 | 118 771 000 | 116 701 000 | 120 644 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 20 916 000 | 19 765 000 | 20 559 000 | 18 455 000 | 19 641 000 | 20 554 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 729 000 | 1 697 000 | 1 809 000 | 1 568 000 | 1 928 000 | 2 008 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 16 794 000 | 15 852 000 | 16 844 000 | 15 046 000 | 16 532 000 | 17 188 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 159 835 000 | 158 082 000 | 156 748 000 | 153 840 000 | 154 802 000 | 160 394 000 |
|
|
| Driftsresultat | 5 421 000 | 8 483 000 | 7 261 000 | 9 068 000 | 907 000 | 1 529 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 86 000 | 86 000 | 23 000 | 28 000 | 32 000 | 28 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 35 000 | 27 000 | 34 000 | 35 000 | 30 000 | 32 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 121 000 | 113 000 | 57 000 | 63 000 | 62 000 | 60 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 148 000 | 1 013 000 | 878 000 | 1 064 000 | 1 318 000 | 1 282 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 385 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 362 000 | 1 202 000 | 1 068 000 | 1 662 000 | 1 827 000 | 1 445 000 |
|
|
| Netto finans | -1 241 000 | -1 089 000 | -1 011 000 | -1 599 000 | -1 765 000 | -1 385 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 180 000 | 7 394 000 | 6 250 000 | 7 468 000 | -857 000 | 145 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 715 000 | 1 637 000 | 1 431 000 | 2 010 000 | 59 000 | 511 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 465 000 | 5 756 000 | 4 818 000 | 5 459 000 | -916 000 | -365 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 465 000 | 5 756 000 | 4 818 000 | 5 459 000 | -916 000 | -365 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 3 000 000 | 4 000 000 | 1 000 000 | 6 600 000 | 800 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 465 000 | 1 756 000 | 0 | -1 141 000 | -1 716 000 | -365 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 42 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 701 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 42 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 701 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 15 029 000 | 15 586 000 | 16 141 000 | 16 652 000 | 20 105 000 | 20 720 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 946 000 | 4 435 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 4 629 000 | 4 225 000 | 4 917 000 | 5 069 000 | 1 423 000 | 1 277 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 19 659 000 | 19 811 000 | 21 058 000 | 21 722 000 | 25 473 000 | 26 432 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 163 000 | 163 000 | 163 000 | 163 000 | 166 000 | 4 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 263 000 | 263 000 | 263 000 | 163 000 | 166 000 | 4 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 19 963 000 | 20 074 000 | 21 321 000 | 21 884 000 | 25 640 000 | 27 138 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 9 016 000 | 16 146 000 | 16 445 000 | 15 866 000 | 14 809 000 | 17 645 000 |
|
|
| Sum varelager | 9 016 000 | 16 146 000 | 16 445 000 | 15 866 000 | 14 809 000 | 17 645 000 |
|
|
| Kundefordringer | 3 541 000 | 2 176 000 | 1 851 000 | 1 172 000 | 2 490 000 | 1 481 000 |
|
|
| Andre fordringer | 5 860 000 | 4 749 000 | 5 580 000 | 4 888 000 | 5 991 000 | 5 153 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 9 401 000 | 6 925 000 | 7 431 000 | 6 059 000 | 8 481 000 | 6 634 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 312 000 | 312 000 | 312 000 | 312 000 | 312 000 | 312 000 |
|
|
| Sum investeringer | 312 000 | 312 000 | 312 000 | 312 000 | 312 000 | 312 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 7 884 000 | 9 524 000 | 7 814 000 | 8 409 000 | 6 630 000 | 4 267 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 26 613 000 | 32 906 000 | 32 001 000 | 30 647 000 | 30 232 000 | 28 858 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 46 576 000 | 52 980 000 | 53 322 000 | 52 531 000 | 55 871 000 | 55 996 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 772 000 | 772 000 | 772 000 | 772 000 | 772 000 | 772 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 872 000 | 872 000 | 872 000 | 872 000 | 872 000 | 872 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 15 206 000 | 14 743 000 | 13 089 000 | 9 259 000 | 9 814 000 | 11 032 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 15 206 000 | 14 743 000 | 13 089 000 | 9 259 000 | 9 814 000 | 11 032 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 16 079 000 | 15 616 000 | 13 962 000 | 10 131 000 | 10 686 000 | 11 904 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 052 000 | 1 103 000 | 1 081 000 | 1 186 000 | 512 000 | 1 172 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 052 000 | 1 103 000 | 1 081 000 | 1 186 000 | 512 000 | 1 172 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 1 870 000 | 1 966 000 | 796 000 | 661 000 | 989 000 | 1 401 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 11 004 000 | 13 657 000 | 17 455 000 | 20 117 000 | 22 718 000 | 25 008 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 12 056 000 | 14 760 000 | 18 536 000 | 21 303 000 | 23 230 000 | 26 180 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 12 874 000 | 15 623 000 | 18 251 000 | 20 778 000 | 23 204 000 | 25 667 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 8 749 000 | 11 715 000 | 10 563 000 | 9 661 000 | 15 342 000 | 11 812 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 017 000 | 1 722 000 | 1 501 000 | 758 000 | 44 000 | 308 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 882 000 | 1 991 000 | 2 065 000 | 1 734 000 | 2 016 000 | 1 848 000 |
|
|
| Utbytte | 1 000 000 | 0 | 0 | 4 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 923 000 | 5 210 000 | 5 900 000 | 4 284 000 | 3 563 000 | 2 543 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 18 441 000 | 22 604 000 | 20 825 000 | 21 098 000 | 21 954 000 | 17 912 000 |
|
|
| Sum gjeld | 30 497 000 | 37 364 000 | 39 361 000 | 42 401 000 | 45 184 000 | 44 092 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 46 576 000 | 52 980 000 | 53 322 000 | 52 531 000 | 55 871 000 | 55 996 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,1% | 16,2% | 13,8% | 16,8% | 1,7% | |||
| Resultat av driften i % | 3,3% | 5,1% | 4,4% | 5,6% | 0,6% | 0,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,3 | 3,1 | 3,1 | 3,0 | 2,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 25,5% | 26,5% | 27,4% | 26,0% | 23,9% | 24,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,4% | 5,2% | 4,5% | 5,6% | 0,6% | 1,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 26,4% | 50,0% | 51,9% | 71,7% | -7,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,9% | 38,9% | 40,0% | 52,4% | -8,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,9 | 8,4 | 8,0 | 8,8 | 7,9 | 7,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,5 | 1,5 | 1,5 | 1,4 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 13,4 | 7,5 | 7,1 | 7,5 | 7,9 | 6,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 37,6 | 48,6 | 49,5 | 46,5 | 50,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 34,5% | 29,5% | 26,2% | 19,3% | 19,1% | 21,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,7% | 9,4% | 8,5% | 6,2% | 6,9% | 7,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,5% | 2,5% | 2,1% | 2,0% | 2,0% | 1,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,8% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 90,6% | 63,8% | 68,0% | 60,2% | 55,9% | 62,0% | ||
| Gjeldsgrad | 1,9 | 2,4 | 2,8 | 4,2 | 4,2 | 3,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 39,6% | 42,7% | 39,1% | 40,2% | 39,3% | 32,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 25,9% | 27,9% | 34,8% | 40,6% | 41,6% | 46,8% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
