SpareBank 1 Gudbrandsdal
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 477 731 000 | 472 992 000 | 384 544 000 | 315 465 000 | 288 329 000 | 260 261 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 477 731 000 | 472 992 000 | 384 544 000 | 315 465 000 | 288 329 000 | 260 261 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 106 489 000 | 98 305 000 | 89 442 000 | 77 299 000 | 70 922 000 | 61 330 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 6 914 000 | 6 301 000 | 5 633 000 | 5 735 000 | 5 124 000 | 4 644 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 1 100 000 | 0 | 0 | 0 | -2 872 000 | -139 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 97 094 000 | 94 327 000 | 76 598 000 | 75 016 000 | 59 515 000 | 58 522 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 211 597 000 | 198 933 000 | 171 673 000 | 158 050 000 | 132 689 000 | 124 357 000 |
|
|
| Driftsresultat | 266 134 000 | 274 059 000 | 212 871 000 | 157 415 000 | 155 640 000 | 135 904 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 236 000 | -3 610 000 | 13 774 000 | 3 510 000 | 4 695 000 | 8 784 000 |
|
|
| Netto finans | -7 236 000 | 3 610 000 | -13 774 000 | -3 510 000 | -4 695 000 | -8 784 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 258 898 000 | 277 669 000 | 199 097 000 | 153 905 000 | 150 945 000 | 127 120 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 43 873 000 | 46 829 000 | 47 706 000 | 30 940 000 | 24 238 000 | 20 335 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 215 025 000 | 230 840 000 | 151 391 000 | 122 965 000 | 126 707 000 | 106 785 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 182 000 | -203 000 | -242 000 | 243 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 182 000 | -203 000 | -242 000 | 243 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 215 207 000 | 230 637 000 | 151 149 000 | 123 208 000 | 126 707 000 | 106 785 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 994 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 6 633 000 | 4 519 000 | 4 651 000 | 8 605 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 6 633 000 | 4 519 000 | 4 651 000 | 8 605 000 | 0 | 5 994 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 54 544 000 | 56 968 000 | 63 390 000 | 67 005 000 | 66 599 000 | 64 979 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 14 935 000 | 13 502 000 | 7 413 000 | 9 336 000 | 10 925 000 | 4 096 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 69 479 000 | 70 470 000 | 70 803 000 | 76 341 000 | 77 524 000 | 69 075 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 250 055 000 | 262 777 000 | 148 590 000 | 161 513 000 | 160 135 000 | 166 265 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 456 979 000 | 436 185 000 | 360 336 000 | 338 930 000 | 291 268 000 | 255 477 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 31 590 000 | 30 738 000 | 18 244 000 | 13 709 000 | 23 628 000 | 33 936 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 731 991 000 | 725 181 000 | 522 519 000 | 505 547 000 | 475 031 000 | 455 678 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 814 736 000 | 804 689 000 | 602 624 000 | 599 098 000 | 552 555 000 | 530 747 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 11 591 573 000 | 10 838 985 000 | 10 088 392 000 | 9 629 174 000 | 8 786 746 000 | 8 059 022 000 |
|
|
| Andre fordringer | 859 176 000 | 1 527 850 000 | 1 161 692 000 | 592 987 000 | 668 861 000 | 825 178 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 12 450 749 000 | 12 366 835 000 | 11 250 084 000 | 10 222 161 000 | 9 455 607 000 | 8 884 200 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 1 156 706 000 | 854 064 000 | 662 819 000 | 667 572 000 | 713 245 000 | 511 019 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 1 156 706 000 | 854 064 000 | 662 819 000 | 667 572 000 | 713 245 000 | 511 019 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 11 765 000 | 10 757 000 | 9 193 000 | 12 666 000 | 12 765 000 | 14 693 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 13 619 220 000 | 13 231 656 000 | 11 922 096 000 | 10 902 399 000 | 10 181 617 000 | 9 409 912 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 14 427 323 000 | 14 031 826 000 | 12 520 069 000 | 11 492 892 000 | 10 734 172 000 | 9 940 659 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 034 645 000 | 1 829 117 000 | 1 606 462 000 | 1 473 728 000 | 1 358 534 000 | 1 238 576 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 034 645 000 | 1 829 117 000 | 1 606 462 000 | 1 473 728 000 | 1 358 534 000 | 1 238 576 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 034 645 000 | 1 829 117 000 | 1 606 462 000 | 1 473 728 000 | 1 358 534 000 | 1 238 576 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 3 249 000 | 6 192 000 | 6 628 000 | 6 692 000 | 6 390 000 | 5 744 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 47 784 000 | 1 853 000 | 4 243 000 | 2 988 000 | 3 133 000 | 1 532 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 51 033 000 | 8 045 000 | 10 871 000 | 9 680 000 | 9 523 000 | 7 276 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 121 379 000 | 121 490 000 | 100 872 000 | 100 675 000 | 100 286 000 | 100 234 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 121 379 000 | 121 490 000 | 100 872 000 | 100 675 000 | 100 286 000 | 100 234 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 172 412 000 | 129 535 000 | 111 743 000 | 110 355 000 | 109 809 000 | 107 510 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 12 220 267 000 | 12 073 174 000 | 10 801 864 000 | 9 908 809 000 | 9 265 829 000 | 8 594 573 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 12 220 267 000 | 12 073 174 000 | 10 801 864 000 | 9 908 809 000 | 9 265 829 000 | 8 594 573 000 |
|
|
| Sum gjeld | 12 392 679 000 | 12 202 709 000 | 10 913 607 000 | 10 019 164 000 | 9 375 638 000 | 8 702 083 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 14 427 324 000 | 14 031 826 000 | 12 520 069 000 | 11 492 892 000 | 10 734 172 000 | 9 940 659 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,9% | 2,1% | 1,8% | 1,4% | 1,5% | |||
| Resultat av driften i % | 55,7% | 57,9% | 55,4% | 49,9% | 54,0% | 52,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 55,7% | 57,9% | 55,4% | 49,9% | 54,0% | 52,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,4% | 16,2% | 12,9% | 10,9% | 11,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,1% | 13,4% | 9,8% | 8,7% | 9,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,5 | 4,8 | 4,3 | 4,1 | 4,1 | 4,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,1% | 13,0% | 12,8% | 12,8% | 12,7% | 12,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 425,9% | 386,7% | 417,8% | 467,2% | 471,2% | 475,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 71,9% | 94,2% | 97,7% | 90,8% | 85,4% | 80,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 6,1 | 6,7 | 6,8 | 6,8 | 6,9 | 7,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 84,7% | 86,0% | 86,3% | 86,2% | 86,3% | 86,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,2% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 2 622 000 | 0 | 2 031 000 | 0 | 1 863 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
