Spåtind Sport Hotel AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 16 000 | 1 125 000 | 4 453 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 559 000 | 842 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 22 000 | 1 684 000 | 5 295 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 402 000 | 911 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 81 000 | 119 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 746 000 | 2 302 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 20 000 | 17 000 | 20 000 | 20 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 24 000 | 43 000 | 108 000 | 69 000 | 1 600 000 | 1 839 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 24 000 | 43 000 | 128 000 | 86 000 | 2 849 000 | 5 191 000 |
|
|
| Driftsresultat | -24 000 | -43 000 | -128 000 | -64 000 | -1 165 000 | 104 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | -2 000 | 42 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 5 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 47 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 | 4 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 | 4 000 |
|
|
| Netto finans | -2 000 | 0 | 0 | -1 000 | 2 000 | 43 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -26 000 | -43 000 | -128 000 | -65 000 | -1 164 000 | 146 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 162 000 | -12 000 | -254 000 | 36 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -26 000 | -43 000 | -290 000 | -53 000 | -909 000 | 110 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -26 000 | -43 000 | -290 000 | -53 000 | -909 000 | 110 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -26 000 | -43 000 | -290 000 | -53 000 | -909 000 | 110 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 162 000 | 279 000 | 51 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 162 000 | 279 000 | 51 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 49 000 | 119 000 | 139 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 49 000 | 119 000 | 139 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 216 000 | 403 000 | 195 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 121 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 121 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 51 000 | 258 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 81 000 | 604 000 | 112 000 | 855 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 67 000 | 73 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 67 000 | 73 000 | 81 000 | 606 000 | 163 000 | 1 114 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 000 | 2 000 | 0 | 5 000 | 89 000 | 183 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 72 000 | 76 000 | 81 000 | 610 000 | 252 000 | 1 417 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 72 000 | 76 000 | 81 000 | 826 000 | 655 000 | 1 612 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 6 598 000 | 6 598 000 | 6 598 000 | 6 398 000 | 5 939 000 | 5 846 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -6 608 000 | -6 582 000 | -6 540 000 | -6 250 000 | -6 197 000 | -5 288 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -6 608 000 | -6 582 000 | -6 540 000 | -6 250 000 | -6 197 000 | -5 288 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -10 000 | 16 000 | 58 000 | 148 000 | -259 000 | 558 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 61 000 | 59 000 | 22 000 | 6 000 | 130 000 | 270 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 44 000 | 97 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 21 000 | 1 000 | 1 000 | 672 000 | 740 000 | 688 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 82 000 | 60 000 | 23 000 | 678 000 | 914 000 | 1 055 000 |
|
|
| Sum gjeld | 82 000 | 60 000 | 23 000 | 678 000 | 914 000 | 1 055 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 72 000 | 76 000 | 81 000 | 826 000 | 655 000 | 1 612 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -32,4% | -54,8% | -28,2% | -8,6% | -102,5% | |||
| Resultat av driften i % | -290,9% | -69,2% | 2,0% | |||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 64,3% | 79,5% | |||||
| Overskuddsgrad i % | -290,9% | -68,9% | 2,9% | |||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -866,7% | -116,2% | -124,3% | 117,1% | -778,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -866,7% | -116,2% | -281,6% | 95,5% | -608,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,3 | 2,3 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 1,3 | 3,5 | 0,9 | 0,3 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 1,3 | 3,5 | 0,9 | 0,3 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 7,5 | |||||||
| Lagertid i antall dager | 54,2 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -13,9% | 21,1% | 71,6% | 17,9% | -39,5% | 34,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 672,7% | -15,4% | 10,5% | |||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,5% | -1,6% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 300,0% | |||||||
| Gjeldsgrad | -8,2 | 3,8 | 0,4 | 4,6 | -3,5 | 1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 113,9% | 78,9% | 28,4% | 82,1% | 139,5% | 65,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
