Sotra Gruppen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 192 553 000 | 169 204 000 | 196 185 000 | 141 800 000 | 139 974 000 | 172 044 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 214 000 | 281 000 | 195 000 | 20 000 | 963 000 | 313 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 193 767 000 | 169 485 000 | 196 380 000 | 141 820 000 | 140 937 000 | 172 357 000 |
|
|
| Varekostnad | 99 283 000 | 81 200 000 | 107 657 000 | 65 520 000 | 69 614 000 | 84 019 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 57 673 000 | 51 324 000 | 49 251 000 | 48 844 000 | 42 621 000 | 43 027 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 178 000 | 4 106 000 | 3 577 000 | 3 365 000 | 3 425 000 | 3 767 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 21 454 000 | 19 608 000 | 9 677 000 | 13 916 000 | 15 484 000 | 15 154 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 182 588 000 | 156 238 000 | 170 162 000 | 131 645 000 | 131 144 000 | 145 967 000 |
|
|
| Driftsresultat | 11 179 000 | 13 247 000 | 26 218 000 | 10 175 000 | 9 793 000 | 26 390 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 1 486 000 | 2 755 000 | 2 621 000 | 1 929 000 | 5 831 000 | 4 888 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 486 000 | 2 755 000 | 2 621 000 | 1 929 000 | 5 831 000 | 4 888 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 363 000 | 4 317 000 | 4 906 000 | 3 595 000 | 7 519 000 | 9 095 000 |
|
|
| Netto finans | -3 877 000 | -1 562 000 | -2 285 000 | -1 666 000 | -1 688 000 | -4 207 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 7 301 000 | 11 685 000 | 23 932 000 | 8 510 000 | 8 105 000 | 22 183 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 681 000 | 2 569 000 | 5 315 000 | 1 899 000 | 1 779 000 | 4 940 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 5 620 000 | 9 116 000 | 18 617 000 | 6 610 000 | 6 326 000 | 17 243 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 5 620 000 | 9 116 000 | 18 617 000 | 6 610 000 | 6 326 000 | 17 243 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 6 000 000 | -7 000 000 | -3 000 000 | -2 500 000 | -4 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 3 116 000 | -11 617 000 | -3 610 000 | -3 826 000 | -13 243 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 7 933 000 | 7 415 000 | 6 940 000 | 3 774 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 148 000 | 274 000 | 400 000 | 527 000 | 310 000 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 469 000 | 470 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 8 550 000 | 8 159 000 | 7 340 000 | 4 301 000 | 310 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 79 007 000 | 45 338 000 | 43 192 000 | 44 072 000 | 45 274 000 | 46 960 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 7 490 000 | 3 001 000 | 1 394 000 | 1 758 000 | 1 728 000 | 2 468 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 587 000 | 2 665 000 | 2 462 000 | 2 493 000 | 2 935 000 | 2 617 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 88 084 000 | 51 004 000 | 47 048 000 | 48 323 000 | 49 937 000 | 52 045 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 450 000 | 114 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 460 000 | 124 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 97 094 000 | 59 288 000 | 54 478 000 | 52 714 000 | 50 337 000 | 52 135 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 122 045 000 | 115 605 000 | 113 765 000 | 114 964 000 | 120 093 000 | 121 839 000 |
|
|
| Sum varelager | 122 045 000 | 115 605 000 | 113 765 000 | 114 964 000 | 120 093 000 | 121 839 000 |
|
|
| Kundefordringer | 43 463 000 | 34 882 000 | 36 190 000 | 32 505 000 | 29 284 000 | 43 864 000 |
|
|
| Andre fordringer | 5 424 000 | 1 264 000 | 975 000 | 1 403 000 | 2 462 000 | 2 660 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 48 886 000 | 36 146 000 | 37 165 000 | 33 908 000 | 31 746 000 | 46 524 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 360 000 | 8 678 000 | 5 399 000 | 1 970 000 | 15 920 000 | 13 948 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 175 291 000 | 160 429 000 | 156 329 000 | 150 842 000 | 167 759 000 | 182 310 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 272 386 000 | 219 717 000 | 210 807 000 | 203 556 000 | 218 096 000 | 234 445 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 60 000 | 60 000 | 198 000 | 198 000 | 198 000 | 198 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 760 000 | 140 615 000 | 2 898 000 | 2 898 000 | 2 898 000 | 2 898 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 139 067 000 | 0 | 136 924 000 | 125 345 000 | 124 290 000 | 120 525 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 139 067 000 | 0 | 136 924 000 | 125 345 000 | 124 290 000 | 120 525 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 141 827 000 | 140 615 000 | 139 821 000 | 128 242 000 | 127 188 000 | 123 423 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 821 000 | 852 000 | 420 000 | 483 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 821 000 | 852 000 | 420 000 | 483 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 20 663 000 | 16 670 000 | 6 495 000 | 6 273 000 | 25 203 000 | 32 294 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 936 000 | 1 382 000 | 1 271 000 | 1 841 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 68 586 000 | 25 929 000 | 31 485 000 | 38 551 000 | 42 888 000 | 42 514 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 68 586 000 | 25 929 000 | 32 306 000 | 39 403 000 | 43 308 000 | 42 997 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 85 661 000 | 40 339 000 | 37 044 000 | 43 442 000 | 66 820 000 | 72 967 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 23 233 000 | 13 910 000 | 7 975 000 | 6 138 000 | 6 972 000 | 12 431 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 404 000 | 3 859 000 | 4 604 000 | 1 466 000 | 2 220 000 | 4 935 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 011 000 | 6 424 000 | 4 949 000 | 7 749 000 | 4 540 000 | 4 239 000 |
|
|
| Utbytte | 4 500 000 | 6 000 000 | 7 000 000 | 5 500 000 | 2 500 000 | 4 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 8 163 000 | 6 310 000 | 7 657 000 | 8 784 000 | 6 165 000 | 10 126 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 61 974 000 | 53 173 000 | 38 680 000 | 35 910 000 | 47 600 000 | 68 025 000 |
|
|
| Sum gjeld | 130 560 000 | 79 102 000 | 70 986 000 | 75 313 000 | 90 908 000 | 111 022 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 272 386 000 | 219 717 000 | 210 807 000 | 203 556 000 | 218 096 000 | 234 445 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,1% | 7,4% | 13,9% | 5,7% | 6,9% | |||
| Resultat av driften i % | 5,8% | 7,8% | 13,4% | 7,2% | 6,9% | 15,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 0,8 | 0,9 | 0,7 | 0,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 48,4% | 52,0% | 45,1% | 53,8% | 50,3% | 51,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,5% | 9,4% | 14,7% | 8,5% | 11,1% | 18,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,2% | 8,3% | 17,9% | 6,7% | 6,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 4,0% | 6,5% | 13,9% | 5,2% | 5,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,4 | 3,3 | 4,0 | 2,9 | 3,3 | 4,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,8 | 3,0 | 4,0 | 4,2 | 3,5 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 0,8 | 1,1 | 1,0 | 1,0 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,3 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,8 | 0,7 | 0,9 | 0,6 | 0,6 | 0,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 430,9 | 508,5 | 382,4 | 645,8 | 625,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 52,1% | 64,0% | 66,3% | 63,0% | 58,3% | 52,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 73,2% | 83,0% | 71,2% | 90,4% | 90,2% | 71,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,9% | 3,1% | 2,2% | 1,9% | 2,1% | 2,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,4% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 92,9% | 92,8% | 103,4% | 100,0% | 100,1% | 93,8% | ||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,6 | 0,5 | 0,6 | 0,7 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 22,8% | 24,2% | 18,3% | 17,6% | 21,8% | 29,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 25,2% | 11,8% | 15,3% | 19,4% | 19,9% | 18,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 846 000 | 499 000 | 586 000 | 544 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
