Sotra Fiskeindustri AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 851 599 000 | 656 084 000 | 545 651 000 | 457 276 000 | 483 041 000 | 456 904 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 257 000 | 642 000 | 337 000 | 304 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 851 600 000 | 656 340 000 | 546 293 000 | 457 612 000 | 483 346 000 | 456 904 000 |
|
|
| Varekostnad | 660 886 000 | 483 611 000 | 396 706 000 | 314 988 000 | 367 721 000 | 367 561 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 135 457 000 | 110 886 000 | 106 247 000 | 97 785 000 | 60 399 000 | 50 268 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 9 704 000 | 7 076 000 | 6 103 000 | 6 087 000 | 5 870 000 | 5 337 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 46 823 000 | 40 609 000 | 41 233 000 | 34 778 000 | 27 707 000 | 24 074 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 852 870 000 | 642 182 000 | 550 289 000 | 453 638 000 | 461 697 000 | 447 240 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 270 000 | 14 158 000 | -3 996 000 | 3 974 000 | 21 649 000 | 9 664 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 454 000 | 582 000 | 204 000 | 38 000 | 120 000 | 300 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 152 000 | 176 000 | 154 000 | 302 000 | 667 000 | 209 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 606 000 | 758 000 | 358 000 | 340 000 | 787 000 | 509 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 638 000 | 1 051 000 | 364 000 | 381 000 | 510 000 | 544 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 803 000 | 1 202 000 | 401 000 | 426 000 | 1 002 000 | 671 000 |
|
|
| Netto finans | -3 197 000 | -444 000 | -43 000 | -86 000 | -215 000 | -162 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -4 467 000 | 13 714 000 | -4 038 000 | 3 888 000 | 21 435 000 | 9 504 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -973 000 | 3 018 000 | -888 000 | 859 000 | 4 718 000 | 2 101 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -3 494 000 | 10 696 000 | -3 150 000 | 3 029 000 | 16 717 000 | 7 403 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -3 494 000 | 10 696 000 | -3 150 000 | 3 029 000 | 16 717 000 | 7 403 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 000 | 5 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -3 494 000 | 10 696 000 | -3 150 000 | 3 029 000 | 6 717 000 | 2 403 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 97 000 | 123 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 2 707 000 | 1 734 000 | 2 402 000 | 1 514 000 | 1 516 000 | 1 690 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 2 804 000 | 1 856 000 | 2 402 000 | 1 514 000 | 1 516 000 | 1 690 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 87 358 000 | 55 821 000 | 20 724 000 | 20 866 000 | 21 550 000 | 22 727 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 15 829 000 | 16 704 000 | 17 227 000 | 23 316 000 | 26 727 000 | 19 678 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 31 026 000 | 7 080 000 | 7 311 000 | 1 579 000 | 1 097 000 | 662 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 134 213 000 | 79 605 000 | 45 263 000 | 45 760 000 | 49 374 000 | 43 067 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 137 042 000 | 81 486 000 | 47 690 000 | 47 299 000 | 50 915 000 | 44 782 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 13 975 000 | 23 558 000 | 17 257 000 | 9 948 000 | 12 014 000 | 8 748 000 |
|
|
| Sum varelager | 13 975 000 | 23 558 000 | 17 257 000 | 9 948 000 | 12 014 000 | 8 748 000 |
|
|
| Kundefordringer | 40 850 000 | 45 524 000 | 36 299 000 | 28 627 000 | 28 561 000 | 28 193 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 947 000 | 5 446 000 | 3 259 000 | 2 381 000 | 2 994 000 | 2 607 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 43 799 000 | 50 969 000 | 39 558 000 | 31 007 000 | 31 555 000 | 30 800 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 11 333 000 | 27 810 000 | 17 365 000 | 28 002 000 | 37 552 000 | 32 420 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 69 107 000 | 102 337 000 | 74 181 000 | 68 957 000 | 81 121 000 | 71 968 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 206 149 000 | 183 823 000 | 121 870 000 | 116 257 000 | 132 036 000 | 116 749 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 4 550 000 | 4 550 000 | 4 550 000 | 4 550 000 | 4 550 000 | 4 550 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 5 697 000 | 5 697 000 | 5 697 000 | 5 697 000 | 5 697 000 | 5 697 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 10 247 000 | 10 247 000 | 10 247 000 | 10 247 000 | 10 247 000 | 10 247 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 56 065 000 | 59 558 000 | 48 863 000 | 52 013 000 | 48 984 000 | 42 268 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 56 065 000 | 59 558 000 | 48 863 000 | 52 013 000 | 48 984 000 | 42 268 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 66 312 000 | 69 806 000 | 59 110 000 | 62 261 000 | 59 231 000 | 52 515 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 63 023 000 | 39 355 000 | 11 039 000 | 12 556 000 | 16 581 000 | 16 107 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 63 023 000 | 39 355 000 | 11 039 000 | 12 556 000 | 16 581 000 | 16 107 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 63 023 000 | 39 355 000 | 11 039 000 | 7 328 000 | 9 770 000 | 16 107 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 50 446 000 | 51 205 000 | 35 884 000 | 25 865 000 | 28 554 000 | 30 030 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 2 350 000 | 0 | 857 000 | 4 544 000 | 2 090 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 8 405 000 | 5 549 000 | 6 412 000 | 7 198 000 | 6 813 000 | 6 122 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 000 | 5 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 17 964 000 | 15 558 000 | 9 425 000 | 7 521 000 | 6 313 000 | 4 886 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 76 815 000 | 74 662 000 | 51 721 000 | 41 441 000 | 56 224 000 | 48 128 000 |
|
|
| Sum gjeld | 139 838 000 | 114 017 000 | 62 760 000 | 53 997 000 | 72 805 000 | 64 235 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 206 149 000 | 183 823 000 | 121 870 000 | 116 257 000 | 132 036 000 | 116 749 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,3% | 9,8% | -3,1% | 3,5% | 18,0% | |||
| Resultat av driften i % | -0,1% | 2,2% | -0,7% | 0,9% | 4,5% | 2,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,4 | 4,3 | 4,6 | 3,7 | 3,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 22,4% | 26,3% | 27,3% | 31,1% | 23,9% | 19,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | -0,1% | 2,3% | -0,7% | 0,9% | 4,6% | 2,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -6,6% | 21,3% | -6,7% | 6,4% | 38,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -5,1% | 16,6% | -5,2% | 5,0% | 29,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,3 | 5,9 | 5,1 | 4,7 | 8,0 | 9,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 1,4 | 1,4 | 1,7 | 1,4 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 1,1 | 1,1 | 1,4 | 1,2 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,4 | 0,3 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 47,3 | 20,5 | 23,0 | 31,7 | 30,6 | 42,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 10,2 | 15,2 | 12,3 | 12,6 | 10,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 32,2% | 38,0% | 48,5% | 53,6% | 44,9% | 45,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 7,8% | 10,6% | 10,8% | 13,6% | 12,3% | 11,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,2% | 2,9% | 5,7% | 4,3% | 4,4% | 4,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 0,7% | 0,7% | 0,6% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -55,1% | 117,5% | 130,1% | 276,6% | 207,2% | 272,5% | ||
| Gjeldsgrad | 2,1 | 1,6 | 1,1 | 0,9 | 1,2 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 37,3% | 40,6% | 42,4% | 35,6% | 42,6% | 41,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 30,6% | 21,4% | 9,1% | 10,8% | 12,6% | 13,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 430 000 | 1 294 000 | 1 345 000 | 1 141 000 | 989 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
