Soria Moria den Norske Lægeforenings Konferanse- og Utdanningssenter Sti
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 29 533 000 | 27 816 000 | 29 457 000 | 11 614 000 | 8 368 000 | 29 675 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 46 454 000 | 46 137 000 | 45 763 000 | 20 695 000 | 19 762 000 | 38 333 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 75 986 000 | 73 953 000 | 75 220 000 | 32 309 000 | 28 130 000 | 68 009 000 |
|
|
| Varekostnad | 11 148 000 | 11 071 000 | 10 461 000 | 4 322 000 | 3 158 000 | 9 887 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 42 046 000 | 38 059 000 | 32 696 000 | 14 309 000 | 14 814 000 | 35 125 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 949 000 | 3 926 000 | 4 534 000 | 4 580 000 | 4 696 000 | 7 547 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 14 769 000 | 14 796 000 | 19 095 000 | 4 925 000 | 4 190 000 | 16 143 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 71 912 000 | 67 852 000 | 66 786 000 | 28 136 000 | 26 858 000 | 68 702 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 074 000 | 6 101 000 | 8 434 000 | 4 173 000 | 1 272 000 | -693 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 5 000 | 13 000 | 35 000 | 2 000 | 8 000 | 9 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 1 000 | 3 000 | 36 000 | 0 | 8 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 6 000 | 14 000 | 38 000 | 38 000 | 8 000 | 17 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 409 000 | 3 854 000 | 3 227 000 | 3 201 000 | 2 970 000 | 3 284 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 409 000 | 3 854 000 | 3 227 000 | 3 201 000 | 2 970 000 | 3 285 000 |
|
|
| Netto finans | -4 403 000 | -3 840 000 | -3 189 000 | -3 163 000 | -2 962 000 | -3 268 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -329 000 | 2 261 000 | 5 245 000 | 1 010 000 | -1 690 000 | -3 962 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 82 000 | 641 000 | 1 308 000 | 274 000 | -306 000 | -780 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -410 000 | 1 619 000 | 3 937 000 | 736 000 | -1 384 000 | -3 181 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -410 000 | 1 619 000 | 3 937 000 | 736 000 | -1 384 000 | -3 181 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -410 000 | 1 619 000 | 3 937 000 | 736 000 | -1 384 000 | -3 181 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 8 300 000 | 8 265 000 | 8 796 000 | 9 989 000 | 10 224 000 | 9 854 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 8 300 000 | 8 265 000 | 8 796 000 | 9 989 000 | 10 224 000 | 9 854 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 11 427 000 | 11 427 000 | 12 567 000 | 11 322 000 | 11 322 000 | 11 299 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 82 999 000 | 83 515 000 | 71 971 000 | 72 812 000 | 73 555 000 | 74 254 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 12 082 000 | 11 999 000 | 13 669 000 | 15 096 000 | 18 464 000 | 22 186 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 106 508 000 | 106 940 000 | 98 207 000 | 99 229 000 | 103 341 000 | 107 739 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 114 807 000 | 115 205 000 | 107 003 000 | 109 218 000 | 113 580 000 | 117 608 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 413 000 | 2 273 000 | 2 190 000 | 1 804 000 | 1 731 000 | 1 966 000 |
|
|
| Sum varelager | 2 413 000 | 2 273 000 | 2 190 000 | 1 804 000 | 1 731 000 | 1 966 000 |
|
|
| Kundefordringer | 6 923 000 | 5 503 000 | 5 202 000 | 3 747 000 | 234 000 | 2 440 000 |
|
|
| Andre fordringer | 768 000 | 1 373 000 | 1 285 000 | 2 219 000 | 1 961 000 | 1 261 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 691 000 | 6 876 000 | 6 486 000 | 5 966 000 | 2 195 000 | 3 702 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 185 000 | 5 226 000 | 22 681 000 | 6 690 000 | 2 158 000 | 5 521 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 12 289 000 | 14 375 000 | 31 357 000 | 14 460 000 | 6 084 000 | 11 189 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 127 096 000 | 129 580 000 | 138 360 000 | 123 678 000 | 119 664 000 | 128 797 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 63 840 000 | 63 840 000 | 63 840 000 | 63 840 000 | 63 840 000 | 63 840 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 63 840 000 | 63 840 000 | 63 840 000 | 63 840 000 | 63 840 000 | 63 840 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -16 292 000 | -15 882 000 | -17 502 000 | -21 438 000 | -22 174 000 | -20 790 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -16 292 000 | -15 882 000 | -17 502 000 | -21 438 000 | -22 174 000 | -20 790 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 47 547 000 | 47 958 000 | 46 338 000 | 42 402 000 | 41 665 000 | 43 049 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 3 896 000 | 3 544 000 | 3 530 000 | 3 582 000 | 3 263 000 | 3 275 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 896 000 | 3 544 000 | 3 530 000 | 3 582 000 | 3 263 000 | 3 275 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 3 287 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 60 549 000 | 65 256 000 | 70 095 000 | 70 361 000 | 70 624 000 | 71 944 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 64 445 000 | 68 800 000 | 73 625 000 | 73 943 000 | 73 887 000 | 75 219 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 62 783 000 | 64 002 000 | 68 645 000 | 68 711 000 | 68 774 000 | 69 894 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 940 000 | 3 244 000 | 5 742 000 | 1 923 000 | 745 000 | 2 022 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 117 000 | 110 000 | 116 000 | 46 000 | 64 000 | 63 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 547 000 | 4 367 000 | 4 482 000 | 2 875 000 | 1 067 000 | 4 667 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 213 000 | 5 102 000 | 8 057 000 | 2 490 000 | 2 237 000 | 3 777 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 15 104 000 | 12 823 000 | 18 397 000 | 7 334 000 | 4 113 000 | 10 529 000 |
|
|
| Sum gjeld | 79 549 000 | 81 623 000 | 92 022 000 | 81 277 000 | 78 000 000 | 85 748 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 127 096 000 | 129 580 000 | 138 360 000 | 123 678 000 | 119 664 000 | 128 797 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,2% | 4,6% | 6,5% | 3,5% | 1,0% | |||
| Resultat av driften i % | 5,4% | 8,2% | 11,2% | 12,9% | 4,5% | -1,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,6 | 0,6 | 0,6 | 0,3 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 62,3% | 60,2% | 64,5% | 62,8% | 62,3% | 66,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,4% | 8,3% | 11,3% | 13,0% | 4,6% | -1,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -0,7% | 4,8% | 11,8% | 2,4% | -4,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,9% | 3,4% | 8,9% | 1,8% | -3,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,8 | 1,9 | 2,3 | 2,3 | 1,9 | 1,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 1,1 | 1,7 | 2,0 | 1,5 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,9 | 1,6 | 1,7 | 1,1 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,4 | 1,2 | 0,9 | 0,5 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,6 | 4,9 | 4,8 | 2,4 | 1,8 | 5,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 75,7 | 72,6 | 68,7 | 147,2 | 210,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 37,4% | 37,0% | 33,5% | 34,3% | 34,8% | 33,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 62,6% | 64,8% | 61,6% | 131,2% | 148,1% | 63,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,3% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -116,7% | 68,3% | 591,8% | 395,1% | 113,9% | 33,6% | ||
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,7 | 2,0 | 1,9 | 1,9 | 2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 11,9% | 9,9% | 13,3% | 5,9% | 3,4% | 8,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 50,7% | 53,1% | 53,2% | 59,8% | 61,7% | 58,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
