Sorgenfriparken Utbygging AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 352 000 | 325 000 | 0 | 0 | 0 | 40 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 630 000 | 502 000 | 288 000 | 288 000 | 277 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 982 000 | 827 000 | 288 000 | 288 000 | 277 000 | 40 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 262 000 | 107 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 61 000 | 123 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 344 000 | 220 000 | 167 000 | 204 000 | 38 000 | 29 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 606 000 | 327 000 | 167 000 | 204 000 | 99 000 | 166 000 |
|
|
| Driftsresultat | 376 000 | 500 000 | 121 000 | 84 000 | 178 000 | -126 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 239 000 | 960 000 | 329 000 | 225 000 | 63 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 239 000 | 980 000 | 329 000 | 225 000 | 63 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -1 239 000 | -980 000 | -329 000 | -225 000 | -63 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -863 000 | -480 000 | -208 000 | -142 000 | 115 000 | -126 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -189 000 | -106 000 | -46 000 | -31 000 | 25 000 | -28 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -674 000 | -374 000 | -163 000 | -110 000 | 89 000 | -98 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -674 000 | -374 000 | -163 000 | -110 000 | 89 000 | -98 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -674 000 | -374 000 | -163 000 | -110 000 | 89 000 | -98 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 452 000 | 263 000 | 157 000 | 111 000 | 80 000 | 105 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 452 000 | 263 000 | 157 000 | 111 000 | 80 000 | 105 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 194 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 194 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 452 000 | 263 000 | 157 000 | 120 000 | 80 000 | 299 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 20 414 000 | 20 326 000 | 9 120 000 | 9 336 000 | 9 288 000 | 823 000 |
|
|
| Sum varelager | 20 414 000 | 20 326 000 | 9 120 000 | 9 336 000 | 9 288 000 | 823 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 205 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 205 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 16 000 | 364 000 | 9 000 | 209 000 | 156 000 | 76 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 20 430 000 | 20 690 000 | 9 129 000 | 9 546 000 | 9 649 000 | 899 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 20 882 000 | 20 952 000 | 9 286 000 | 9 665 000 | 9 729 000 | 1 199 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 144 000 | 144 000 | 144 000 | 144 000 | 144 000 | 144 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 601 000 | -926 000 | -552 000 | -389 000 | -279 000 | -368 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 601 000 | -926 000 | -552 000 | -389 000 | -279 000 | -368 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 457 000 | -782 000 | -408 000 | -245 000 | -135 000 | -224 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 22 243 000 | 21 437 000 | 9 688 000 | 9 577 000 | 9 422 000 | 1 005 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 22 243 000 | 21 437 000 | 9 688 000 | 9 577 000 | 9 422 000 | 1 005 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 14 966 000 | 15 117 000 | 6 406 000 | 6 405 000 | 6 405 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 22 000 | 83 000 | 6 000 | 333 000 | 441 000 | 418 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 9 000 | 104 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 64 000 | 110 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 95 000 | 297 000 | 6 000 | 333 000 | 441 000 | 418 000 |
|
|
| Sum gjeld | 22 338 000 | 21 734 000 | 9 694 000 | 9 910 000 | 9 863 000 | 1 423 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 20 882 000 | 20 952 000 | 9 286 000 | 9 665 000 | 9 729 000 | 1 199 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,8% | 3,3% | 1,3% | 0,9% | 3,3% | |||
| Resultat av driften i % | 38,3% | 60,5% | 42,0% | 29,2% | 64,3% | -315,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 65,0% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 38,3% | 60,5% | 42,0% | 29,2% | 64,3% | -315,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 77,1% | 80,7% | 63,7% | 74,7% | -64,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 60,2% | 62,9% | 49,9% | 57,9% | -49,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,7 | 7,7 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 215,1 | 69,7 | 1521,5 | 28,7 | 21,9 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 1,2 | 1,5 | 0,6 | 0,8 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 1,2 | 1,5 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -7,0% | -3,7% | -4,4% | -2,5% | -1,4% | -18,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -148,4% | -94,6% | -141,7% | -85,1% | -48,7% | -560,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 99,6% | 100,3% | 100,0% | 98,7% | 99,1% | 58,6% | ||
| Gjeldsgrad | -15,3 | -27,8 | -23,8 | -40,4 | -73,1 | -6,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,5% | 1,4% | 0,1% | 3,4% | 4,5% | 34,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 106,5% | 102,3% | 104,3% | 99,1% | 96,8% | 83,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
