Sonja og Emil Auberts Legat Sti
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 638 000 | 1 237 000 | 1 075 000 | 1 124 000 | 1 009 000 | 982 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 638 000 | 1 237 000 | 1 075 000 | 1 124 000 | 1 009 000 | 982 000 |
|
|
| Driftsresultat | -2 638 000 | -1 237 000 | -1 075 000 | -1 124 000 | -1 009 000 | -982 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 264 000 | 224 000 | 52 000 | 29 000 | 33 000 | 62 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 8 465 000 | 9 241 000 | 6 907 000 | 6 790 000 | 10 272 000 | 5 708 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 8 729 000 | 9 465 000 | 6 959 000 | 6 819 000 | 10 305 000 | 5 770 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 1 000 | 0 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 5 639 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 6 156 000 | 1 611 000 | 798 000 | 206 000 | 697 000 | 971 000 |
|
|
| Netto finans | 2 573 000 | 7 854 000 | 6 161 000 | 6 613 000 | 9 608 000 | 4 799 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -65 000 | 6 617 000 | 5 085 000 | 5 488 000 | 8 599 000 | 3 816 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 470 000 | 487 000 | 185 000 | 147 000 | 115 000 | 170 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -535 000 | 6 130 000 | 4 900 000 | 5 342 000 | 8 484 000 | 3 646 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -535 000 | 6 130 000 | 4 900 000 | 5 342 000 | 8 484 000 | 3 646 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -535 000 | 4 505 000 | 4 015 000 | 3 082 000 | 7 414 000 | 2 571 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 6 152 000 | 5 956 000 | 5 412 000 | 11 452 000 | 8 888 000 | 7 794 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 152 000 | 5 956 000 | 5 412 000 | 11 452 000 | 8 888 000 | 7 794 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 6 152 000 | 5 956 000 | 5 412 000 | 11 452 000 | 8 888 000 | 7 794 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 15 000 | 500 000 | 2 500 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 15 000 | 500 000 | 2 500 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 73 485 000 | 72 880 000 | 68 787 000 | 62 123 000 | 59 538 000 | 57 212 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 73 485 000 | 72 880 000 | 68 787 000 | 62 123 000 | 59 538 000 | 57 212 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 375 000 | 6 272 000 | 4 114 000 | 2 925 000 | 4 917 000 | 955 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 78 875 000 | 79 652 000 | 75 401 000 | 65 049 000 | 64 456 000 | 58 167 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 85 027 000 | 85 609 000 | 80 813 000 | 76 501 000 | 73 344 000 | 65 961 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 38 000 | 38 000 | 38 000 | 38 000 | 38 000 | 38 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 38 000 | 38 000 | 38 000 | 38 000 | 38 000 | 38 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 83 564 000 | 84 099 000 | 79 593 000 | 75 579 000 | 72 497 000 | 65 083 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 83 564 000 | 84 099 000 | 79 593 000 | 75 579 000 | 72 497 000 | 65 083 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 83 602 000 | 84 137 000 | 79 631 000 | 75 617 000 | 72 535 000 | 65 121 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 444 000 | 363 000 | 176 000 | 129 000 | 119 000 | 137 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 981 000 | 1 109 000 | 1 006 000 | 755 000 | 690 000 | 704 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 425 000 | 1 472 000 | 1 182 000 | 884 000 | 809 000 | 841 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 425 000 | 1 472 000 | 1 182 000 | 884 000 | 809 000 | 841 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 85 027 000 | 85 609 000 | 80 813 000 | 76 501 000 | 73 344 000 | 65 961 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,1% | 9,9% | 7,5% | 7,6% | 13,3% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -0,1% | 8,1% | 6,6% | 7,4% | 12,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,6% | 7,5% | 6,3% | 7,2% | 12,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 55,4 | 54,1 | 63,8 | 73,6 | 79,7 | 69,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 55,4 | 54,1 | 63,8 | 73,6 | 79,7 | 69,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,8 | 4,3 | 3,5 | 3,3 | 6,1 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 98,3% | 98,3% | 98,5% | 98,8% | 98,9% | 98,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,7% | 1,7% | 1,5% | 1,2% | 1,1% | 1,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
