Songa Tankers AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 366 568 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 576 882 000 | 1 394 666 000 | 806 630 000 | 0 | 598 079 000 | 520 493 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 576 882 000 | 1 394 666 000 | 806 630 000 | 366 568 000 | 598 079 000 | 520 493 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 55 747 000 | 47 630 000 | 42 838 000 | 36 500 000 | 33 016 000 | 28 530 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 252 410 000 | 46 109 000 | 83 370 000 | 76 291 000 | 97 487 000 | 86 084 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 10 454 000 | 164 867 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 567 359 000 | 493 505 000 | 304 447 000 | 272 847 000 | 394 564 000 | 382 540 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 875 517 000 | 587 246 000 | 430 657 000 | 396 093 000 | 689 936 000 | 497 155 000 |
|
|
| Driftsresultat | 701 365 000 | 807 420 000 | 375 973 000 | -29 525 000 | -91 857 000 | 23 338 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 141 023 000 | 118 807 000 | 104 020 000 | 7 224 000 | -18 367 000 | -6 133 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 81 557 000 | 44 408 000 | 4 479 000 | 2 577 000 | 404 000 | 4 496 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 24 370 000 | 14 155 000 | 2 807 000 | 8 000 | 0 | 3 370 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | -142 516 000 | 49 437 000 | -6 941 000 | 42 000 | 2 984 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 104 434 000 | 226 808 000 | 104 366 000 | 9 853 000 | -14 978 000 | 1 733 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 128 536 000 | 92 008 000 | 21 140 000 | 14 775 000 | 26 285 000 | 38 430 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 570 000 | -134 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 163 803 000 | 120 772 000 | 30 312 000 | 21 243 000 | 40 341 000 | 45 999 000 |
|
|
| Netto finans | -59 369 000 | 106 036 000 | 74 054 000 | -11 390 000 | -55 319 000 | -44 266 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 641 997 000 | 913 456 000 | 450 028 000 | -40 915 000 | -147 177 000 | -20 927 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 18 740 000 | -4 267 000 | 3 057 000 | 816 000 | 1 129 000 | 1 496 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 623 257 000 | 917 724 000 | 446 971 000 | -41 732 000 | -148 307 000 | -22 423 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 614 950 000 | 917 185 000 | 446 875 000 | -41 732 000 | -148 307 000 | -22 071 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 232 000 | 413 000 | 1 048 000 | 903 000 | 519 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 232 000 | 413 000 | 1 048 000 | 903 000 | 519 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 15 591 000 | 15 496 000 | 14 709 000 | 13 693 000 | 15 326 000 | 8 105 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 2 659 529 000 | 2 405 423 000 | 1 196 381 000 | 1 005 794 000 | 1 187 798 000 | 1 353 565 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 880 000 | 1 457 000 | 1 124 000 | 1 426 000 | 2 071 000 | 1 408 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 677 001 000 | 2 422 377 000 | 1 212 214 000 | 1 020 913 000 | 1 205 196 000 | 1 363 078 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 136 080 000 | 93 465 000 | 236 776 000 | 133 726 000 | 143 261 000 | 152 676 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 365 000 | 3 898 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 66 796 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 136 080 000 | 93 465 000 | 303 563 000 | 133 726 000 | 144 626 000 | 156 574 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 813 081 000 | 2 516 075 000 | 1 516 191 000 | 1 155 687 000 | 1 350 726 000 | 1 520 172 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 66 245 000 | 38 968 000 | 15 718 000 | 13 332 000 | 18 480 000 | 19 052 000 |
|
|
| Sum varelager | 66 245 000 | 38 968 000 | 15 718 000 | 13 332 000 | 18 480 000 | 19 052 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 209 643 000 | 193 311 000 | 138 697 000 | 192 845 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 559 324 000 | 1 386 701 000 | 132 227 000 | 0 | 188 027 000 | 207 546 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 768 968 000 | 1 580 013 000 | 270 924 000 | 192 845 000 | 188 027 000 | 207 546 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | -204 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 7 394 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 246 000 |
|
|
| Sum investeringer | -204 000 | 7 394 000 | 0 | 0 | 0 | 246 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 238 172 000 | 253 882 000 | 247 976 000 | 83 876 000 | 141 435 000 | 167 047 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 073 182 000 | 1 880 259 000 | 534 619 000 | 290 053 000 | 347 943 000 | 393 892 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 886 263 000 | 4 396 335 000 | 2 050 811 000 | 1 445 741 000 | 1 698 670 000 | 1 914 065 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 623 000 | 612 000 | 557 000 | 498 000 | 433 000 | 404 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 446 486 000 | 1 421 993 000 | 1 294 143 000 | 1 156 383 000 | 1 258 030 000 | 1 175 948 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 508 627 000 | 1 483 082 000 | 1 319 754 000 | 1 173 676 000 | 1 276 869 000 | 1 250 760 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 615 437 000 | 1 073 810 000 | 147 445 000 | -267 564 000 | -249 759 000 | -82 705 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 1 977 000 | 1 225 000 | 624 000 | 472 000 | 527 000 | 7 858 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 1 615 437 000 | 1 073 810 000 | 147 445 000 | -267 564 000 | -249 759 000 | -82 705 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 1 977 000 | 1 225 000 | 624 000 | 472 000 | 527 000 | 7 858 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 3 126 042 000 | 2 558 118 000 | 1 467 824 000 | 906 584 000 | 1 027 637 000 | 1 175 913 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 558 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 144 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 558 000 | 0 | 144 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 186 232 000 | 1 650 302 000 | 452 460 000 | 490 398 000 | 627 038 000 | 672 114 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 186 790 000 | 1 650 302 000 | 452 604 000 | 490 398 000 | 627 038 000 | 672 114 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 186 232 000 | 1 650 302 000 | 452 460 000 | 468 587 000 | 627 038 000 | 672 114 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 64 085 000 | 51 085 000 | 21 236 000 | 23 949 000 | 16 503 000 | 28 996 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 073 000 | 2 503 000 | 2 172 000 | 1 417 000 | 2 146 000 | 1 117 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 361 487 000 | 36 348 000 | 75 285 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 145 783 000 | 97 976 000 | 31 686 000 | 23 391 000 | 25 344 000 | 35 922 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 573 430 000 | 187 913 000 | 130 381 000 | 48 758 000 | 43 994 000 | 66 037 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 760 220 000 | 1 838 215 000 | 582 985 000 | 539 156 000 | 671 032 000 | 738 151 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 886 263 000 | 4 396 335 000 | 2 050 811 000 | 1 445 741 000 | 1 698 670 000 | 1 914 065 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 17,4% | 32,1% | 27,5% | -1,3% | -5,9% | |||
| Resultat av driften i % | 44,5% | 57,9% | 46,6% | -8,1% | -15,4% | 4,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,4 | 0,5 | 0,2 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 51,1% | 74,2% | 59,5% | -5,4% | -17,9% | 4,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 22,6% | 45,4% | 37,9% | -4,2% | -13,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,6% | 45,6% | 37,6% | -4,3% | -13,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 28,3 | 29,3 | 18,8 | 10,0 | 18,1 | 18,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,6 | 10,0 | 4,1 | 5,9 | 7,9 | 6,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,5 | 9,8 | 4,0 | 5,7 | 7,5 | 5,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 1,4 | 1,9 | 1,7 | 3,2 | 2,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 64,0% | 58,2% | 71,6% | 62,7% | 60,5% | 61,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 198,2% | 183,4% | 182,0% | 247,3% | 171,8% | 225,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 1,1% | 1,3% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,6% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 2263,9% | 4342,9% | 2571,8% | 1809,9% | 1644,7% | 1720,8% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,7 | 0,4 | 0,6 | 0,7 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 11,7% | 4,3% | 6,4% | 3,4% | 2,6% | 3,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 24,3% | 37,5% | 22,1% | 33,9% | 36,9% | 35,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 7 559 000 | 0 | 7 462 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
