Vesterålen Havbruk Produksjonslag AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 92 692 000 | 66 219 000 | 119 274 000 | 76 405 000 | 110 316 000 | 119 207 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 427 000 | 1 191 000 | 14 835 000 | 4 152 000 | 317 000 | 346 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 96 120 000 | 67 410 000 | 134 109 000 | 80 557 000 | 110 632 000 | 119 554 000 |
|
|
| Varekostnad | 85 187 000 | 55 497 000 | 118 636 000 | 57 370 000 | 96 307 000 | 99 497 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -1 816 000 | 58 000 | 302 000 | 2 874 000 | -644 000 | 1 568 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 11 371 000 | 9 948 000 | 19 470 000 | 14 281 000 | 12 269 000 | 10 633 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 5 482 000 | 4 499 000 | 3 979 000 | 5 878 000 | 6 168 000 | 6 193 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 926 000 | 5 836 000 | 8 828 000 | 6 044 000 | 6 227 000 | 7 459 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 107 150 000 | 75 838 000 | 151 215 000 | 86 447 000 | 120 327 000 | 125 350 000 |
|
|
| Driftsresultat | -11 030 000 | -8 428 000 | -17 106 000 | -5 890 000 | -9 695 000 | -5 796 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 113 000 | 121 000 | 12 000 | 139 000 | 83 000 | 31 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 122 000 | 36 000 | 196 000 | 37 000 | 36 000 | 1 036 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 235 000 | 157 000 | 208 000 | 176 000 | 119 000 | 1 067 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 678 000 | 4 178 000 | 2 013 000 | 802 000 | 1 044 000 | 1 120 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 708 000 | 4 672 000 | 2 099 000 | 820 000 | 1 860 000 | 2 145 000 |
|
|
| Netto finans | -4 473 000 | -4 515 000 | -1 891 000 | -644 000 | -1 741 000 | -1 078 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -15 505 000 | -12 943 000 | -18 997 000 | -6 534 000 | -11 438 000 | -6 875 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 8 314 000 | -4 266 000 | -1 459 000 | -2 535 000 | -1 663 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -15 505 000 | -21 257 000 | -14 731 000 | -5 074 000 | -8 902 000 | -5 211 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -15 505 000 | -21 257 000 | -14 731 000 | -5 074 000 | -8 902 000 | -5 211 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -15 505 000 | -21 257 000 | -14 731 000 | -5 074 000 | -8 902 000 | -5 211 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 8 314 000 | 4 048 000 | 2 588 000 | 53 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 8 314 000 | 4 048 000 | 2 588 000 | 53 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 17 307 000 | 19 302 000 | 21 297 000 | 21 489 000 | 21 104 000 | 22 289 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 12 940 000 | 14 799 000 | 5 024 000 | 8 948 000 | 9 529 000 | 14 066 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 119 000 | 2 093 000 | 2 828 000 | 1 676 000 | 838 000 | 764 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 31 366 000 | 36 194 000 | 29 150 000 | 32 113 000 | 31 472 000 | 37 119 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 2 305 000 | 2 304 000 | 2 304 000 | 2 322 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 305 000 | 2 304 000 | 2 704 000 | 2 722 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 33 671 000 | 38 498 000 | 40 167 000 | 38 883 000 | 34 460 000 | 37 572 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 270 000 | 282 000 | 366 000 | 724 000 | 3 401 000 | 2 757 000 |
|
|
| Sum varelager | 2 270 000 | 282 000 | 366 000 | 724 000 | 3 401 000 | 2 757 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 971 000 | 3 944 000 | 548 000 | 926 000 | 2 732 000 | 2 861 000 |
|
|
| Andre fordringer | 740 000 | 1 156 000 | 437 000 | 1 033 000 | 2 835 000 | 6 344 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 1 809 000 | 3 193 000 | 0 | 2 000 | 20 354 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 710 000 | 6 909 000 | 4 177 000 | 1 959 000 | 5 569 000 | 29 559 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 412 000 | 429 000 | 513 000 | 2 981 000 | 25 906 000 | 8 229 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 392 000 | 7 620 000 | 5 056 000 | 5 664 000 | 34 876 000 | 40 546 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 39 063 000 | 46 118 000 | 45 224 000 | 44 546 000 | 69 336 000 | 78 118 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 191 000 | 2 191 000 | 2 191 000 | 2 191 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 14 691 000 | 14 691 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 17 191 000 | 17 191 000 | 2 191 000 | 2 191 000 | 7 367 000 | 16 269 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -51 391 000 | -35 886 000 | -14 629 000 | 102 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -51 391 000 | -35 886 000 | -14 629 000 | 102 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -34 200 000 | -18 695 000 | -12 438 000 | 2 293 000 | 7 367 000 | 16 269 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 5 064 000 | 5 017 000 | 5 067 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 14 405 000 | 11 163 000 | 0 | 0 | 0 | 23 598 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 43 268 000 | 43 606 000 | 35 000 000 | 38 333 000 | 47 500 000 | 54 515 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 43 268 000 | 43 606 000 | 35 000 000 | 38 333 000 | 47 500 000 | 54 515 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 33 927 000 | 37 460 000 | 40 067 000 | 38 333 000 | 47 500 000 | 30 917 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 21 034 000 | 14 694 000 | 4 640 000 | 2 233 000 | 771 000 | 2 057 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 473 000 | 548 000 | 6 529 000 | 472 000 | 1 786 000 | 2 865 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 678 000 | 16 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 3 424 000 | 947 000 | 6 426 000 | 1 215 000 | 1 234 000 | 2 396 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 29 995 000 | 21 206 000 | 22 662 000 | 3 920 000 | 14 469 000 | 7 334 000 |
|
|
| Sum gjeld | 73 263 000 | 64 812 000 | 57 662 000 | 42 253 000 | 61 969 000 | 61 849 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 39 063 000 | 46 118 000 | 45 224 000 | 44 546 000 | 69 336 000 | 78 118 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -25,4% | -18,1% | -37,6% | -10,0% | -13,0% | |||
| Resultat av driften i % | -11,5% | -12,5% | -12,8% | -7,3% | -8,8% | -4,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,3 | 1,5 | 3,0 | 1,4 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 8,1% | 16,2% | 0,5% | 24,9% | 12,7% | 16,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | -11,2% | -12,3% | -12,6% | -7,1% | -8,7% | -4,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 58,6% | 83,1% | 374,5% | -135,3% | -96,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 58,6% | 136,6% | 290,4% | -105,1% | -75,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 8,5 | 6,8 | 6,9 | 5,6 | 9,0 | 11,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,4 | 0,2 | 1,4 | 2,4 | 5,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,3 | 0,2 | 1,3 | 2,2 | 5,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,8 | 1,8 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 37,5 | 196,8 | 324,1 | 79,2 | 28,3 | 36,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 5,4 | 2,1 | 1,7 | 12,9 | 11,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -87,6% | -40,5% | -27,5% | 5,1% | 10,6% | 20,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -35,6% | -27,7% | -9,3% | 2,8% | 6,7% | 13,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,7% | 1,5% | 1,7% | 1,1% | 1,3% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 3,7% | 1,5% | 1,8% | 1,0% | 0,6% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -1083,8% | -4818,1% | -4810,1% | 240,7% | 600,0% | 1204,6% | ||
| Gjeldsgrad | -2,1 | -3,5 | -4,6 | 18,4 | 8,4 | 3,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 76,8% | 46,0% | 50,1% | 8,8% | 20,9% | 9,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 110,8% | 94,6% | 77,4% | 86,1% | 68,5% | 69,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 880 000 | 518 000 | 0 | 795 000 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
