Solhellingen Boligsameie
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 6 842 000 | 9 740 000 | 3 437 000 | 3 384 000 | 3 879 000 | 2 524 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 842 000 | 9 740 000 | 3 437 000 | 3 384 000 | 3 879 000 | 2 524 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 163 000 | 163 000 | 163 000 | 163 000 | 179 000 | 197 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 5 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 945 000 | 2 017 000 | 2 149 000 | 1 394 000 | 2 039 000 | 4 269 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 113 000 | 2 186 000 | 2 318 000 | 1 563 000 | 2 224 000 | 4 472 000 |
|
|
| Driftsresultat | -271 000 | 7 554 000 | 1 119 000 | 1 821 000 | 1 655 000 | -1 948 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 100 000 | 91 000 | 40 000 | 30 000 | 34 000 | 38 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 100 000 | 91 000 | 40 000 | 30 000 | 34 000 | 38 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 837 000 | 1 053 000 | 718 000 | 524 000 | 363 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -737 000 | -962 000 | -678 000 | -494 000 | -329 000 | 38 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 008 000 | 6 593 000 | 441 000 | 1 327 000 | 1 326 000 | -1 909 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -1 008 000 | 6 593 000 | 441 000 | 1 327 000 | 1 326 000 | -1 909 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 008 000 | 6 593 000 | 441 000 | 1 327 000 | 1 326 000 | -1 909 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 008 000 | 6 593 000 | 441 000 | 1 327 000 | 1 326 000 | -1 909 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 5 000 | 11 000 | 16 000 | 22 000 | 28 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 5 000 | 11 000 | 16 000 | 22 000 | 28 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 5 000 | 11 000 | 16 000 | 22 000 | 28 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 408 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 385 000 |
|
|
| Andre fordringer | 87 000 | 96 000 | 76 000 | 85 000 | 63 000 | 286 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 494 000 | 96 000 | 76 000 | 85 000 | 63 000 | 671 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 632 000 | 3 495 000 | 2 981 000 | 2 912 000 | 2 057 000 | 1 786 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 126 000 | 3 591 000 | 3 057 000 | 2 997 000 | 2 121 000 | 2 457 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 126 000 | 3 596 000 | 3 068 000 | 3 014 000 | 2 143 000 | 2 486 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -10 246 000 | -9 238 000 | -15 831 000 | -16 272 000 | -17 599 000 | 1 575 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -10 246 000 | -9 238 000 | -15 831 000 | -16 272 000 | -17 599 000 | 1 575 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -10 246 000 | -9 238 000 | -15 831 000 | -16 272 000 | -17 599 000 | 1 575 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 4 000 | 91 000 | 5 000 | 3 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 10 898 000 | 12 650 000 | 18 857 000 | 19 263 000 | 19 711 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 10 898 000 | 12 650 000 | 18 857 000 | 19 263 000 | 19 711 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 902 000 | 12 741 000 | 18 862 000 | 19 266 000 | 19 714 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 451 000 | 51 000 | 15 000 | 8 000 | 10 000 | 421 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 19 000 | 42 000 | 22 000 | 12 000 | 18 000 | 489 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 474 000 | 184 000 | 42 000 | 23 000 | 31 000 | 910 000 |
|
|
| Sum gjeld | 12 372 000 | 12 834 000 | 18 899 000 | 19 286 000 | 19 742 000 | 910 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 126 000 | 3 596 000 | 3 068 000 | 3 014 000 | 2 143 000 | 2 486 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -6,0% | 229,5% | 38,1% | 71,8% | 73,0% | |||
| Resultat av driften i % | -4,0% | 77,6% | 32,6% | 53,8% | 42,7% | -77,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,4 | 2,9 | 1,1 | 1,3 | 1,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -2,5% | 78,5% | 33,7% | 54,7% | 43,5% | -75,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 10,3% | -52,6% | -2,7% | -7,8% | -16,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 10,3% | -52,6% | -2,7% | -7,8% | -16,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 42,0 | 59,8 | 21,1 | 20,8 | 21,7 | 12,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 19,5 | 72,8 | 130,3 | 68,4 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 19,5 | 72,8 | 130,3 | 68,4 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 19,0 | 71,0 | 126,6 | 66,4 | 2,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -481,9% | -256,9% | -516,0% | -539,9% | -821,2% | 63,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -149,8% | -94,8% | -460,6% | -480,9% | -453,7% | 62,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,2 | -1,4 | -1,2 | -1,2 | -1,1 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 69,3% | 5,1% | 1,4% | 0,8% | 1,4% | 36,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 512,6% | 351,8% | 614,6% | 639,1% | 919,8% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
