Sogn og Fjordane Røde Kors Eigedom AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 80 569 000 | 85 746 000 | 82 236 000 | 81 977 000 | 68 983 000 | 76 159 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 126 000 | 2 352 000 | 1 997 000 | 1 720 000 | 1 634 000 | 3 560 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 83 695 000 | 88 098 000 | 84 233 000 | 83 697 000 | 70 617 000 | 79 719 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 615 000 | 3 411 000 | 3 428 000 | 3 047 000 | 1 911 000 | 3 209 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 50 460 000 | 56 497 000 | 55 152 000 | 48 798 000 | 39 353 000 | 45 798 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 6 805 000 | 4 658 000 | 4 353 000 | 4 195 000 | 4 513 000 | 4 731 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 14 843 000 | 19 057 000 | 19 081 000 | 16 457 000 | 11 543 000 | 16 697 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 74 723 000 | 83 623 000 | 82 014 000 | 72 497 000 | 57 320 000 | 70 435 000 |
|
|
| Driftsresultat | 8 972 000 | 4 475 000 | 2 219 000 | 11 200 000 | 13 297 000 | 9 284 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 44 000 | 254 000 | 317 000 | 79 000 | 11 000 | 15 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 9 000 | 492 000 | 15 000 | 176 000 | 9 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 53 000 | 746 000 | 332 000 | 255 000 | 20 000 | 15 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 9 000 | 18 000 | 541 000 | 1 000 | 3 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 44 000 | 728 000 | -209 000 | 254 000 | 17 000 | 14 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 9 016 000 | 5 203 000 | 2 009 000 | 11 454 000 | 13 314 000 | 9 298 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 983 000 | 1 033 000 | 519 000 | 2 564 000 | 2 930 000 | 2 045 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 7 033 000 | 4 170 000 | 1 490 000 | 8 890 000 | 10 384 000 | 7 253 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 7 033 000 | 4 170 000 | 1 490 000 | 8 890 000 | 10 384 000 | 7 253 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 7 033 000 | 4 170 000 | 1 490 000 | 8 890 000 | 10 384 000 | 7 253 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 2 016 000 | 2 258 000 | 2 431 000 | 2 258 000 | 2 585 000 | 2 400 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 2 016 000 | 2 258 000 | 2 431 000 | 2 258 000 | 2 585 000 | 2 400 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 80 233 000 | 84 765 000 | 47 640 000 | 32 758 000 | 33 399 000 | 34 090 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 141 000 | 308 000 | 476 000 | 751 000 | 0 | 837 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 676 000 | 3 752 000 | 3 263 000 | 10 728 000 | 13 546 000 | 13 531 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 83 050 000 | 88 825 000 | 51 379 000 | 44 237 000 | 46 946 000 | 48 458 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 942 000 | 942 000 | 902 000 | 838 000 | 778 000 | 722 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 942 000 | 942 000 | 902 000 | 838 000 | 778 000 | 722 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 86 009 000 | 92 024 000 | 54 711 000 | 47 333 000 | 50 309 000 | 51 580 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 236 000 | 215 000 | 239 000 | 215 000 | 332 000 | 305 000 |
|
|
| Sum varelager | 236 000 | 215 000 | 239 000 | 215 000 | 332 000 | 305 000 |
|
|
| Kundefordringer | 412 000 | 162 000 | 252 000 | 2 910 000 | 227 000 | 1 211 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 005 000 | 2 509 000 | 3 854 000 | 578 000 | 2 763 000 | 428 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 417 000 | 2 671 000 | 4 107 000 | 3 488 000 | 2 990 000 | 1 639 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 9 650 000 | 10 176 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 0 | 0 | 9 650 000 | 10 176 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 16 283 000 | 9 937 000 | 28 755 000 | 31 816 000 | 42 061 000 | 20 082 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 17 936 000 | 12 823 000 | 42 751 000 | 45 695 000 | 45 383 000 | 22 026 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 103 945 000 | 104 847 000 | 97 462 000 | 93 028 000 | 95 692 000 | 73 606 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 84 569 000 | 77 536 000 | 73 366 000 | 71 876 000 | 62 986 000 | 52 602 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 84 569 000 | 77 536 000 | 73 366 000 | 71 876 000 | 62 986 000 | 52 602 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 85 069 000 | 78 036 000 | 73 866 000 | 72 376 000 | 63 486 000 | 53 102 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 4 115 000 | 5 777 000 | 7 000 000 | 7 562 000 | 8 674 000 | 8 439 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 4 115 000 | 5 777 000 | 7 000 000 | 7 562 000 | 8 674 000 | 8 439 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 205 000 | 5 867 000 | 7 090 000 | 7 652 000 | 8 764 000 | 8 529 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 2 815 000 | 7 672 000 | 3 196 000 | 2 294 000 | 2 311 000 | 2 571 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 741 000 | 860 000 | 731 000 | 2 238 000 | 3 115 000 | 1 993 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 364 000 | 3 684 000 | 3 769 000 | 3 280 000 | 2 923 000 | 3 149 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 6 750 000 | 8 728 000 | 8 810 000 | 5 188 000 | 15 094 000 | 4 262 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 14 670 000 | 20 944 000 | 16 506 000 | 13 000 000 | 23 443 000 | 11 975 000 |
|
|
| Sum gjeld | 18 875 000 | 26 811 000 | 23 596 000 | 20 652 000 | 32 207 000 | 20 504 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 103 945 000 | 104 847 000 | 97 462 000 | 93 028 000 | 95 692 000 | 73 606 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,6% | 5,2% | 2,7% | 12,1% | 15,7% | |||
| Resultat av driften i % | 10,7% | 5,1% | 2,6% | 13,4% | 18,8% | 11,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 96,8% | 96,0% | 95,8% | 96,3% | 97,2% | 95,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 10,8% | 5,9% | 3,0% | 13,7% | 18,9% | 11,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,1% | 6,9% | 2,7% | 16,9% | 22,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,6% | 5,5% | 2,0% | 13,1% | 17,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,7 | 1,6 | 1,5 | 1,7 | 1,8 | 1,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 0,6 | 2,6 | 3,5 | 1,9 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 0,6 | 2,6 | 3,5 | 1,9 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 0,5 | 1,7 | 2,4 | 1,8 | 1,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 11,1 | 15,9 | 14,3 | 14,2 | 5,8 | 10,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 31,0 | 24,0 | 23,8 | 32,3 | 60,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 81,8% | 74,4% | 75,8% | 77,8% | 66,3% | 72,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 101,6% | 88,6% | 87,7% | 86,5% | 89,9% | 66,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,5% | 4,6% | 3,3% | 2,7% | 3,7% | 2,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 0,7% | 0,6% | 0,7% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1383,5% | -3777,2% | 10981,2% | 15207,0% | 6608,7% | 3295,4% | ||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 14,1% | 20,0% | 16,9% | 14,0% | 24,5% | 16,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 4,0% | 5,6% | 7,3% | 8,2% | 9,2% | 11,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
