Søstrene Solheims Glassmagasin AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 266 000 | 5 694 000 | 6 329 000 | 7 288 000 | 6 661 000 | 5 780 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 38 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 266 000 | 5 694 000 | 6 329 000 | 7 288 000 | 6 699 000 | 5 780 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 340 000 | 3 211 000 | 3 445 000 | 3 884 000 | 3 526 000 | 3 125 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 250 000 | 1 279 000 | 1 220 000 | 1 192 000 | 1 028 000 | 1 156 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 108 000 | 108 000 | 108 000 | 129 000 | 57 000 | 56 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 470 000 | 1 418 000 | 1 431 000 | 1 628 000 | 1 443 000 | 1 324 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 168 000 | 6 016 000 | 6 204 000 | 6 833 000 | 6 054 000 | 5 661 000 |
|
|
| Driftsresultat | 98 000 | -322 000 | 125 000 | 455 000 | 645 000 | 119 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 10 000 | 9 000 | 19 000 | 27 000 | 30 000 | 34 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 18 000 | 17 000 | 20 000 | 27 000 | 34 000 | 34 000 |
|
|
| Netto finans | -18 000 | -16 000 | -20 000 | -27 000 | -34 000 | -34 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 80 000 | -338 000 | 106 000 | 428 000 | 612 000 | 85 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 18 000 | -75 000 | 23 000 | 94 000 | 136 000 | 7 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 63 000 | -263 000 | 83 000 | 333 000 | 476 000 | 78 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 63 000 | -263 000 | 83 000 | 333 000 | 476 000 | 78 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 63 000 | -263 000 | 83 000 | 333 000 | 476 000 | 77 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 70 000 | 87 000 | 13 000 | 12 000 | 13 000 | 7 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 70 000 | 87 000 | 13 000 | 12 000 | 13 000 | 7 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 160 000 | 268 000 | 376 000 | 483 000 | 74 000 | 131 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 160 000 | 268 000 | 376 000 | 483 000 | 74 000 | 131 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 230 000 | 355 000 | 388 000 | 496 000 | 87 000 | 138 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 575 000 | 1 420 000 | 1 517 000 | 1 445 000 | 1 339 000 | 1 360 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 575 000 | 1 420 000 | 1 517 000 | 1 445 000 | 1 339 000 | 1 360 000 |
|
|
| Kundefordringer | 11 000 | 14 000 | 367 000 | 430 000 | 29 000 | 10 000 |
|
|
| Andre fordringer | 21 000 | 11 000 | 11 000 | 15 000 | -1 000 | 1 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 32 000 | 25 000 | 378 000 | 444 000 | 28 000 | 11 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 629 000 | 945 000 | 2 030 000 | 2 705 000 | 2 770 000 | 1 429 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 237 000 | 2 390 000 | 3 925 000 | 4 595 000 | 4 137 000 | 2 799 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 466 000 | 2 745 000 | 4 313 000 | 5 091 000 | 4 224 000 | 2 937 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 746 000 | 684 000 | 947 000 | 864 000 | 531 000 | 55 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 746 000 | 684 000 | 947 000 | 864 000 | 531 000 | 55 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 346 000 | 1 284 000 | 1 547 000 | 1 464 000 | 1 131 000 | 655 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 241 000 | 490 000 | 680 000 | 479 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 241 000 | 490 000 | 680 000 | 479 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 241 000 | 490 000 | 680 000 | 479 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 313 000 | 786 000 | 1 687 000 | 2 085 000 | 1 529 000 | 1 063 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 24 000 | 93 000 | 142 000 | 14 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 494 000 | 439 000 | 485 000 | 476 000 | 398 000 | 422 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 313 000 | 236 000 | 329 000 | 482 000 | 345 000 | 304 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 120 000 | 1 461 000 | 2 525 000 | 3 136 000 | 2 414 000 | 1 803 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 120 000 | 1 461 000 | 2 766 000 | 3 626 000 | 3 094 000 | 2 282 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 466 000 | 2 745 000 | 4 313 000 | 5 091 000 | 4 224 000 | 2 937 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,8% | -9,1% | 2,7% | 9,8% | 18,0% | |||
| Resultat av driften i % | 1,6% | -5,7% | 2,0% | 6,2% | 9,6% | 2,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,4 | 1,6 | 1,3 | 1,6 | 1,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 46,7% | 43,6% | 45,6% | 46,7% | 47,1% | 45,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,6% | -5,6% | 2,0% | 6,2% | 9,6% | 2,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,1% | -23,9% | 7,0% | 33,0% | 68,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 4,8% | -18,6% | 5,5% | 25,7% | 53,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,0 | 4,5 | 5,2 | 6,1 | 6,5 | 5,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 1,6 | 1,6 | 1,5 | 1,7 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,7 | 1,0 | 1,0 | 1,2 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,6 | 0,8 | 0,9 | 1,1 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,1 | 2,3 | 2,3 | 2,7 | 2,6 | 2,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 161,4 | 164,6 | 154,8 | 129,0 | 137,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 54,6% | 46,8% | 35,9% | 28,8% | 26,8% | 22,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 21,5% | 22,6% | 24,4% | 20,1% | 16,9% | 11,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 11,5% | 7,4% | 4,6% | 4,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,3% | 0,2% | 0,3% | 0,0% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 70,9% | 65,4% | 92,3% | 100,9% | 128,8% | 73,2% | ||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,1 | 1,8 | 2,5 | 2,7 | 3,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 45,4% | 53,2% | 58,5% | 61,6% | 57,1% | 61,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 5,6% | 9,6% | 16,1% | 16,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 370 000 | 418 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
