Søre Øyane Grendalag Naturbarnehage SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 675 000 | 2 061 000 | 2 077 000 | 2 069 000 | 2 002 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 12 094 000 | 12 901 000 | 10 621 000 | 9 576 000 | 9 684 000 | 11 350 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 13 769 000 | 14 962 000 | 12 698 000 | 11 645 000 | 11 686 000 | 11 350 000 |
|
|
| Varekostnad | 269 000 | 284 000 | 227 000 | 202 000 | 164 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 12 259 000 | 12 268 000 | 10 515 000 | 10 269 000 | 9 413 000 | 10 080 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 324 000 | 324 000 | 324 000 | 318 000 | 287 000 | 287 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 663 000 | 1 515 000 | 1 745 000 | 894 000 | 869 000 | 1 149 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 14 515 000 | 14 391 000 | 12 811 000 | 11 683 000 | 10 733 000 | 11 516 000 |
|
|
| Driftsresultat | -746 000 | 571 000 | -113 000 | -38 000 | 953 000 | -166 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 87 000 | 79 000 | 26 000 | 9 000 | 21 000 | 36 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 87 000 | 79 000 | 26 000 | 9 000 | 21 000 | 36 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 213 000 | 206 000 | 214 000 | 223 000 | 233 000 | 242 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 213 000 | 206 000 | 214 000 | 223 000 | 233 000 | 242 000 |
|
|
| Netto finans | -126 000 | -127 000 | -188 000 | -214 000 | -212 000 | -206 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -872 000 | 444 000 | -300 000 | -252 000 | 742 000 | -371 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -872 000 | 444 000 | -300 000 | -252 000 | 742 000 | -371 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -872 000 | 444 000 | -300 000 | -252 000 | 742 000 | -371 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -872 000 | 444 000 | -300 000 | -252 000 | 742 000 | -371 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 6 502 000 | 6 789 000 | 7 076 000 | 7 363 000 | 7 650 000 | 7 937 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 228 000 | 265 000 | 302 000 | 339 000 | 279 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 730 000 | 7 054 000 | 7 378 000 | 7 702 000 | 7 929 000 | 7 937 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 6 730 000 | 7 054 000 | 7 378 000 | 7 702 000 | 7 929 000 | 7 937 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 12 000 | 5 000 | 30 000 | 2 000 | 17 000 | 1 000 |
|
|
| Andre fordringer | 807 000 | 713 000 | 570 000 | 507 000 | 685 000 | 232 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 819 000 | 718 000 | 600 000 | 509 000 | 702 000 | 232 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 554 000 | 3 429 000 | 3 030 000 | 3 194 000 | 3 439 000 | 3 013 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 373 000 | 4 147 000 | 3 630 000 | 3 703 000 | 4 141 000 | 3 245 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 103 000 | 11 200 000 | 11 008 000 | 11 405 000 | 12 070 000 | 11 182 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 607 000 | 4 479 000 | 4 035 000 | 4 336 000 | 4 588 000 | 3 846 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 607 000 | 4 479 000 | 4 035 000 | 4 336 000 | 4 588 000 | 3 846 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 607 000 | 4 479 000 | 4 035 000 | 4 336 000 | 4 588 000 | 3 846 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 4 346 000 | 4 619 000 | 4 888 000 | 5 148 000 | 5 397 000 | 5 638 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 346 000 | 4 619 000 | 4 888 000 | 5 148 000 | 5 397 000 | 5 638 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 346 000 | 4 619 000 | 4 888 000 | 5 148 000 | 5 397 000 | 5 638 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 153 000 | 142 000 | 189 000 | 209 000 | 457 000 | 28 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 768 000 | 762 000 | 770 000 | 683 000 | 657 000 | 764 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 228 000 | 1 199 000 | 1 126 000 | 1 030 000 | 971 000 | 906 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 149 000 | 2 103 000 | 2 085 000 | 1 922 000 | 2 085 000 | 1 698 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 495 000 | 6 722 000 | 6 973 000 | 7 070 000 | 7 482 000 | 7 336 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 103 000 | 11 200 000 | 11 008 000 | 11 405 000 | 12 070 000 | 11 182 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -6,2% | 5,9% | -0,8% | -0,2% | 8,4% | |||
| Resultat av driften i % | -5,4% | 3,8% | -0,9% | -0,3% | 8,2% | -1,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,3 | 1,1 | 1,0 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 83,9% | 86,2% | 89,1% | 90,2% | 91,8% | |||
| Overskuddsgrad i % | -4,8% | 4,3% | -0,7% | -0,2% | 8,3% | -1,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -21,6% | 10,4% | -7,2% | -5,6% | 17,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -21,6% | 10,4% | -7,2% | -5,6% | 17,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 2,0 | 1,7 | 1,9 | 2,0 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 2,0 | 1,7 | 1,9 | 2,0 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,2 | 1,6 | 1,5 | 1,7 | 1,6 | 1,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 35,7% | 40,0% | 36,7% | 38,0% | 38,0% | 34,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 26,2% | 29,9% | 31,8% | 37,2% | 39,3% | 33,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 1,5% | 1,4% | 1,4% | 1,4% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,5 | 1,7 | 1,6 | 1,6 | 1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 21,3% | 18,8% | 18,9% | 16,9% | 17,3% | 15,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 43,0% | 41,2% | 44,4% | 45,1% | 44,7% | 50,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 653 000 | 643 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
