Sør-Varanger Bedriftshelsetjeneste SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 514 000 | 3 015 000 | 2 934 000 | 3 179 000 | 3 059 000 | 3 288 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 35 000 | 0 | 160 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 514 000 | 3 050 000 | 2 934 000 | 3 339 000 | 3 059 000 | 3 288 000 |
|
|
| Varekostnad | 81 000 | 17 000 | 35 000 | 39 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 118 000 | 2 502 000 | 2 323 000 | 2 344 000 | 2 734 000 | 2 368 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 28 000 | 22 000 | 17 000 | 34 000 | 31 000 | 38 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 037 000 | 1 015 000 | 935 000 | 1 174 000 | 904 000 | 1 077 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 264 000 | 3 556 000 | 3 310 000 | 3 591 000 | 3 669 000 | 3 483 000 |
|
|
| Driftsresultat | 250 000 | -506 000 | -376 000 | -252 000 | -610 000 | -195 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 35 000 | 29 000 | 4 000 | 1 000 | 30 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 35 000 | 29 000 | 4 000 | 1 000 | 30 000 | 20 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 5 000 |
|
|
| Netto finans | 35 000 | 26 000 | 4 000 | 1 000 | 30 000 | 15 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 285 000 | -480 000 | -372 000 | -252 000 | -580 000 | -180 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 000 | 3 000 | 2 000 | 3 000 | 8 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 281 000 | -483 000 | -374 000 | -255 000 | -588 000 | -180 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 281 000 | -483 000 | -374 000 | -255 000 | -588 000 | -180 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 281 000 | -483 000 | -374 000 | -255 000 | -588 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 100 000 | 128 000 | 84 000 | 101 000 | 75 000 | 89 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 100 000 | 128 000 | 84 000 | 101 000 | 75 000 | 89 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 5 000 | 8 000 | 47 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 5 000 | 8 000 | 47 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 100 000 | 133 000 | 92 000 | 148 000 | 75 000 | 89 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 188 000 | 80 000 | 217 000 | 60 000 | 156 000 | 137 000 |
|
|
| Andre fordringer | 170 000 | 172 000 | 160 000 | 83 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 358 000 | 253 000 | 376 000 | 143 000 | 156 000 | 137 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 384 000 | 1 102 000 | 1 690 000 | 2 251 000 | 2 490 000 | 3 025 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 742 000 | 1 354 000 | 2 066 000 | 2 394 000 | 2 646 000 | 3 162 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 842 000 | 1 487 000 | 2 158 000 | 2 542 000 | 2 721 000 | 3 252 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -180 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -180 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 485 000 | 1 204 000 | 1 687 000 | 2 061 000 | 2 316 000 | 3 084 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 485 000 | 1 204 000 | 1 687 000 | 2 061 000 | 2 316 000 | 3 084 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 485 000 | 1 204 000 | 1 687 000 | 2 061 000 | 2 316 000 | 2 904 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 101 000 | 117 000 | 112 000 | 111 000 | 53 000 | 11 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 4 000 | 3 000 | 2 000 | 3 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 66 000 | 66 000 | 83 000 | 86 000 | 95 000 | 87 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 186 000 | 98 000 | 274 000 | 281 000 | 253 000 | 250 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 357 000 | 284 000 | 471 000 | 481 000 | 404 000 | 348 000 |
|
|
| Sum gjeld | 357 000 | 284 000 | 471 000 | 481 000 | 404 000 | 348 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 842 000 | 1 487 000 | 2 158 000 | 2 542 000 | 2 721 000 | 3 252 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 17,1% | -26,2% | -15,8% | -9,6% | -19,4% | |||
| Resultat av driften i % | 7,1% | -16,6% | -12,8% | -7,5% | -19,9% | -5,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 1,7 | 1,2 | 1,3 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 97,7% | 99,4% | 98,8% | 98,8% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 8,1% | -15,6% | -12,7% | -7,5% | -19,0% | -5,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 21,2% | -33,2% | -19,9% | -11,5% | -22,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 20,9% | -33,4% | -20,0% | -11,7% | -22,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,7 | 1,2 | 1,3 | 1,4 | 1,1 | 1,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,9 | 4,8 | 4,4 | 5,0 | 6,5 | 9,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,9 | 4,8 | 4,4 | 5,0 | 6,5 | 9,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,9 | 3,9 | 3,6 | 4,7 | 6,2 | 8,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 80,6% | 81,0% | 78,2% | 81,1% | 85,1% | 89,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 42,3% | 39,5% | 57,5% | 61,7% | 75,7% | 88,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 19,4% | 19,1% | 21,8% | 18,9% | 14,8% | 10,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 634 000 | 634 000 | 415 000 | 591 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
