Sør-Helgeland Opplæringskontor
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 858 000 | 572 000 | 502 000 | 216 000 | 220 000 | 455 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 9 550 000 | 9 049 000 | 8 363 000 | 8 921 000 | 9 252 000 | 8 554 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 10 409 000 | 9 622 000 | 8 864 000 | 9 138 000 | 9 471 000 | 9 009 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 590 000 | 4 066 000 | 4 661 000 | 4 445 000 | 4 773 000 | 4 307 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 4 405 000 | 3 893 000 | 3 228 000 | 3 434 000 | 3 303 000 | 2 753 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 38 000 | 34 000 | 9 000 | 20 000 | 23 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 368 000 | 1 125 000 | 843 000 | 829 000 | 582 000 | 826 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 363 000 | 9 122 000 | 8 766 000 | 8 717 000 | 8 678 000 | 7 909 000 |
|
|
| Driftsresultat | 46 000 | 500 000 | 98 000 | 421 000 | 793 000 | 1 100 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 235 000 | 147 000 | 16 000 | 3 000 | 11 000 | 19 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 235 000 | 147 000 | 16 000 | 3 000 | 11 000 | 19 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 234 000 | 147 000 | 16 000 | 2 000 | 10 000 | 18 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 280 000 | 646 000 | 114 000 | 423 000 | 803 000 | 1 118 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 280 000 | 646 000 | 114 000 | 423 000 | 803 000 | 1 118 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 280 000 | 646 000 | 114 000 | 423 000 | 803 000 | 1 118 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 280 000 | 646 000 | 114 000 | 423 000 | 803 000 | 1 118 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 38 000 | 14 000 | 23 000 | 42 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 38 000 | 14 000 | 23 000 | 42 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 38 000 | 14 000 | 23 000 | 42 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 78 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 78 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 690 000 | 638 000 | 4 247 000 | 165 000 | 162 000 | 106 000 |
|
|
| Andre fordringer | 312 000 | 56 000 | 132 000 | 144 000 | 107 000 | 148 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 002 000 | 694 000 | 4 380 000 | 310 000 | 269 000 | 254 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 10 662 000 | 10 423 000 | 6 977 000 | 10 425 000 | 10 579 000 | 7 121 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 11 742 000 | 11 117 000 | 11 357 000 | 10 735 000 | 10 848 000 | 7 375 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 11 742 000 | 11 117 000 | 11 394 000 | 10 749 000 | 10 871 000 | 7 418 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 8 518 000 | 8 401 000 | 7 885 000 | 7 976 000 | 7 577 000 | 6 809 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 8 518 000 | 8 401 000 | 7 885 000 | 7 976 000 | 7 577 000 | 6 809 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 8 518 000 | 8 401 000 | 7 885 000 | 7 976 000 | 7 577 000 | 6 809 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 527 000 | 2 068 000 | 2 974 000 | 2 264 000 | 2 765 000 | 142 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 270 000 | 277 000 | 196 000 | 190 000 | 178 000 | 170 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 427 000 | 370 000 | 340 000 | 318 000 | 351 000 | 297 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 224 000 | 2 716 000 | 3 510 000 | 2 772 000 | 3 294 000 | 609 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 224 000 | 2 716 000 | 3 510 000 | 2 772 000 | 3 294 000 | 609 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 11 742 000 | 11 117 000 | 11 394 000 | 10 749 000 | 10 871 000 | 7 418 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,5% | 5,7% | 1,0% | 3,9% | 8,8% | |||
| Resultat av driften i % | 0,4% | 5,2% | 1,1% | 4,6% | 8,4% | 12,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -435,0% | -610,8% | -828,5% | -1957,9% | -2069,5% | -846,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,7% | 6,7% | 1,3% | 4,6% | 8,5% | 12,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,3% | 7,9% | 1,4% | 5,4% | 11,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,3% | 7,9% | 1,4% | 5,4% | 11,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,4 | 2,5 | 2,7 | 2,7 | 2,9 | 3,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,6 | 4,1 | 3,2 | 3,9 | 3,3 | 12,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,6 | 4,1 | 3,2 | 3,9 | 3,3 | 12,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,3 | 3,8 | 2,0 | 3,8 | 3,2 | 11,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 58,8 | |||||||
| Lagertid i antall dager | 3,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 72,5% | 75,6% | 69,2% | 74,2% | 69,7% | 91,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 81,8% | 87,3% | 89,0% | 87,3% | 80,0% | 75,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 10920,5% | |||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 27,5% | 24,4% | 30,8% | 25,8% | 30,3% | 8,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 813 000 | 761 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
