Snæbbus Hair Helsehuset AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 210 000 | 2 179 000 | 1 608 000 | 1 368 000 | 1 182 000 | 1 406 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 2 210 000 | 2 179 000 | 1 608 000 | 1 368 000 | 1 182 000 | 1 406 000 |
|
|
| Varekostnad | 192 000 | 188 000 | 169 000 | 165 000 | 125 000 | 206 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 502 000 | 1 250 000 | 969 000 | 726 000 | 516 000 | 676 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 595 000 | 538 000 | 506 000 | 448 000 | 417 000 | 405 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 289 000 | 1 976 000 | 1 644 000 | 1 339 000 | 1 058 000 | 1 287 000 |
|
|
| Driftsresultat | -79 000 | 203 000 | -36 000 | 29 000 | 124 000 | 119 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 19 000 | 17 000 | 22 000 | 10 000 | 7 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -19 000 | -17 000 | -22 000 | -10 000 | -7 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -99 000 | 186 000 | -58 000 | 20 000 | 118 000 | 119 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -99 000 | 186 000 | -58 000 | 20 000 | 118 000 | 119 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -99 000 | 186 000 | -58 000 | 20 000 | 118 000 | 119 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -99 000 | 186 000 | -58 000 | 20 000 | 118 000 | 119 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 33 000 | 61 000 | 19 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 33 000 | 61 000 | 19 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 33 000 | 61 000 | 19 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 171 000 | 147 000 | 154 000 | 172 000 | 135 000 | 73 000 |
|
|
| Sum varelager | 171 000 | 147 000 | 154 000 | 172 000 | 135 000 | 73 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 50 000 | 6 000 | 6 000 | 19 000 | 70 000 | 45 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 50 000 | 6 000 | 6 000 | 19 000 | 70 000 | 45 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 35 000 | 41 000 | 31 000 | 22 000 | 21 000 | 54 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 257 000 | 193 000 | 191 000 | 213 000 | 226 000 | 172 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 290 000 | 255 000 | 210 000 | 213 000 | 226 000 | 172 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -529 000 | -430 000 | -616 000 | -558 000 | -578 000 | -696 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -529 000 | -430 000 | -616 000 | -558 000 | -578 000 | -696 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -499 000 | -400 000 | -586 000 | -528 000 | -548 000 | -666 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 120 000 | 2 000 | 83 000 | 69 000 | 52 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 251 000 | 251 000 | 379 000 | 409 000 | 529 000 | 626 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 251 000 | 251 000 | 379 000 | 409 000 | 529 000 | 626 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 120 000 | 2 000 | 83 000 | 69 000 | 52 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | -3 000 | 21 000 | 14 000 | -7 000 | 25 000 | 20 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 151 000 | 142 000 | 122 000 | 124 000 | 92 000 | 93 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 270 000 | 239 000 | 199 000 | 147 000 | 76 000 | 98 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 538 000 | 404 000 | 418 000 | 333 000 | 245 000 | 211 000 |
|
|
| Sum gjeld | 789 000 | 655 000 | 797 000 | 742 000 | 774 000 | 837 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 290 000 | 255 000 | 210 000 | 213 000 | 226 000 | 172 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -29,4% | 87,3% | -17,0% | 13,7% | 62,8% | |||
| Resultat av driften i % | -3,6% | 9,3% | -2,2% | 2,1% | 10,5% | 8,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 8,1 | 9,4 | 7,6 | 6,2 | 5,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 91,3% | 91,4% | 89,5% | 87,9% | 89,4% | 85,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,6% | 9,3% | -2,2% | 2,1% | 10,5% | 8,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 22,0% | -37,7% | 10,4% | -3,7% | -19,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 22,0% | -37,7% | 10,4% | -3,7% | -19,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,7 | 1,7 | 1,9 | 2,3 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 0,9 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,4 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,1 | 1,3 | 1,1 | 1,0 | 0,9 | 2,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 298,1 | 288,2 | 347,2 | 334,9 | 299,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -172,1% | -156,9% | -279,0% | -247,9% | -242,5% | -387,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -22,6% | -18,4% | -36,4% | -38,6% | -46,4% | -47,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,1% | 2,6% | 2,1% | 1,8% | 1,5% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,1% | -0,4% | -0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -164,3% | -142,9% | -146,8% | -69,2% | -14,1% | -54,8% | ||
| Gjeldsgrad | -1,6 | -1,6 | -1,4 | -1,4 | -1,4 | -1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 185,5% | 158,4% | 199,0% | 156,3% | 108,4% | 122,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 86,6% | 98,4% | 180,5% | 192,0% | 234,1% | 364,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
