Snekkerfirma Tor Eivind Hagen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 10 137 000 | 12 609 000 | 12 493 000 | 25 722 000 | 16 459 000 | 13 831 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 10 137 000 | 12 609 000 | 12 493 000 | 25 722 000 | 16 459 000 | 13 831 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 279 000 | 3 815 000 | 3 279 000 | 10 436 000 | 7 101 000 | 8 622 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 6 478 000 | 6 399 000 | 7 186 000 | 10 329 000 | 5 490 000 | 3 556 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 949 000 | 2 146 000 | 1 293 000 | 2 031 000 | 992 000 | 628 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 9 706 000 | 12 360 000 | 11 758 000 | 22 796 000 | 13 583 000 | 12 806 000 |
|
|
| Driftsresultat | 431 000 | 249 000 | 735 000 | 2 926 000 | 2 876 000 | 1 025 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 25 000 | 33 000 | 24 000 | 11 000 | 7 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 25 000 | 33 000 | 24 000 | 11 000 | 7 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | 25 000 | 33 000 | 24 000 | 10 000 | 7 000 | 2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 456 000 | 282 000 | 758 000 | 2 936 000 | 2 884 000 | 1 027 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 100 000 | 60 000 | 167 000 | 646 000 | 634 000 | 226 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 356 000 | 222 000 | 591 000 | 2 290 000 | 2 249 000 | 801 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 356 000 | 222 000 | 591 000 | 2 290 000 | 2 249 000 | 801 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 77 000 | 360 000 | 2 100 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 279 000 | -138 000 | -1 509 000 | 2 290 000 | 2 249 000 | 801 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 5 000 | 1 000 | 2 000 | 11 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 5 000 | 1 000 | 2 000 | 11 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 5 000 | 1 000 | 2 000 | 11 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 890 000 | 547 000 | 757 000 | 3 870 000 | 1 897 000 | 1 155 000 |
|
|
| Andre fordringer | 140 000 | 160 000 | 114 000 | 82 000 | 65 000 | 34 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 030 000 | 707 000 | 871 000 | 3 952 000 | 1 962 000 | 1 189 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 724 000 | 2 014 000 | 1 590 000 | 3 008 000 | 2 713 000 | 1 404 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 754 000 | 2 721 000 | 2 461 000 | 6 960 000 | 4 674 000 | 2 594 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 754 000 | 2 721 000 | 2 466 000 | 6 961 000 | 4 677 000 | 2 605 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 922 000 | 643 000 | 781 000 | 2 290 000 | 2 295 000 | 846 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 922 000 | 643 000 | 781 000 | 2 290 000 | 2 295 000 | 846 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 952 000 | 673 000 | 811 000 | 2 320 000 | 2 325 000 | 876 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 40 000 | 23 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 40 000 | 23 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 40 000 | 23 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 331 000 | 394 000 | 89 000 | 1 678 000 | 202 000 | 609 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 83 000 | 31 000 | 171 000 | 645 000 | 626 000 | 237 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 839 000 | 1 076 000 | 815 000 | 1 506 000 | 1 056 000 | 490 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 509 000 | 523 000 | 580 000 | 812 000 | 468 000 | 393 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 762 000 | 2 024 000 | 1 655 000 | 4 641 000 | 2 352 000 | 1 729 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 802 000 | 2 047 000 | 1 655 000 | 4 641 000 | 2 352 000 | 1 729 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 754 000 | 2 721 000 | 2 466 000 | 6 961 000 | 4 677 000 | 2 605 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,7% | 10,9% | 16,1% | 50,5% | 79,2% | |||
| Resultat av driften i % | 4,3% | 2,0% | 5,9% | 11,4% | 17,5% | 7,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,7 | 4,9 | 2,7 | 4,4 | 4,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 77,5% | 69,7% | 73,8% | 59,4% | 56,9% | 37,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,5% | 2,2% | 6,1% | 11,4% | 17,5% | 7,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 56,1% | 38,0% | 48,4% | 126,4% | 180,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 43,8% | 29,9% | 37,8% | 98,6% | 140,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,6 | 2,0 | 1,7 | 2,5 | 3,0 | 3,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,3 | 1,5 | 1,5 | 2,0 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,3 | 1,5 | 1,5 | 2,0 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 0,6 | 1,2 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 34,6% | 24,7% | 32,9% | 33,3% | 49,7% | 33,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,4% | 5,3% | 6,5% | 9,0% | 14,1% | 6,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 45,1% | 89,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,9 | 3,0 | 2,0 | 2,0 | 1,0 | 2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 64,0% | 74,4% | 67,1% | 66,7% | 50,3% | 66,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,5% | 0,8% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 700 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
