Snekker og Montasjeservice AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 442 000 | 6 916 000 | 6 180 000 | 8 294 000 | 8 907 000 | 7 846 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 69 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 442 000 | 6 916 000 | 6 180 000 | 8 294 000 | 8 907 000 | 7 914 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 547 000 | 2 981 000 | 2 412 000 | 3 692 000 | 3 793 000 | 3 622 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 953 000 | 3 380 000 | 2 864 000 | 3 172 000 | 3 638 000 | 2 605 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 59 000 | 173 000 | 173 000 | 135 000 | 127 000 | 43 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 594 000 | 804 000 | 782 000 | 1 230 000 | 962 000 | 1 058 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 153 000 | 7 338 000 | 6 231 000 | 8 229 000 | 8 520 000 | 7 328 000 |
|
|
| Driftsresultat | 289 000 | -422 000 | -51 000 | 65 000 | 387 000 | 586 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 16 000 | 16 000 | 16 000 | 16 000 | 18 000 | 6 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 15 000 | 16 000 | 16 000 | 16 000 | 18 000 | 6 000 |
|
|
| Netto finans | -14 000 | -16 000 | -16 000 | -16 000 | -17 000 | -5 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 275 000 | -438 000 | -67 000 | 49 000 | 370 000 | 581 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | -1 000 | -15 000 | 11 000 | 81 000 | 128 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 275 000 | -437 000 | -52 000 | 39 000 | 289 000 | 453 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 275 000 | -437 000 | -52 000 | 39 000 | 289 000 | 453 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 275 000 | -437 000 | -52 000 | 39 000 | 289 000 | 453 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 183 000 | 247 000 | 419 000 | 593 000 | 499 000 | 597 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 188 000 | 247 000 | 419 000 | 593 000 | 499 000 | 597 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 188 000 | 247 000 | 419 000 | 593 000 | 499 000 | 597 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 560 000 | 533 000 | 201 000 | 866 000 | 721 000 | 667 000 |
|
|
| Andre fordringer | 30 000 | 46 000 | 150 000 | 130 000 | 185 000 | 109 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 591 000 | 579 000 | 351 000 | 996 000 | 907 000 | 776 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 53 000 | 283 000 | 563 000 | 907 000 | 1 560 000 | 1 243 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 643 000 | 861 000 | 914 000 | 1 903 000 | 2 467 000 | 2 019 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 831 000 | 1 108 000 | 1 333 000 | 2 496 000 | 2 966 000 | 2 616 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 209 000 | -66 000 | 577 000 | 1 629 000 | 1 639 000 | 1 584 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 209 000 | -66 000 | 577 000 | 1 629 000 | 1 639 000 | 1 584 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 239 000 | -36 000 | 607 000 | 1 659 000 | 1 669 000 | 1 614 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 1 000 | 25 000 | 14 000 | 41 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 1 000 | 25 000 | 14 000 | 41 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 96 000 | 186 000 | 273 000 | 359 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 96 000 | 187 000 | 298 000 | 373 000 | 41 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 96 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 39 000 | 458 000 | 0 | 6 000 | 0 | 423 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 10 000 | 0 | 108 000 | 94 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 351 000 | 270 000 | 241 000 | 283 000 | 531 000 | 207 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 202 000 | 319 000 | 288 000 | 249 000 | 285 000 | 236 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 592 000 | 1 047 000 | 539 000 | 538 000 | 924 000 | 960 000 |
|
|
| Sum gjeld | 592 000 | 1 143 000 | 726 000 | 836 000 | 1 297 000 | 1 001 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 831 000 | 1 108 000 | 1 333 000 | 2 496 000 | 2 966 000 | 2 616 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 29,9% | -34,6% | -2,7% | 2,4% | 13,9% | |||
| Resultat av driften i % | 4,5% | -6,1% | -0,8% | 0,8% | 4,3% | 7,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 6,6 | 5,7 | 3,2 | 3,0 | 3,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 60,5% | 56,9% | 61,0% | 55,5% | 57,4% | 53,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,5% | -6,1% | -0,8% | 0,8% | 4,4% | 7,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 270,9% | -153,4% | -5,9% | 2,9% | 22,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 270,9% | -153,1% | -4,6% | 2,3% | 17,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,2 | 2,0 | 2,2 | 2,6 | 2,4 | 3,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 0,8 | 1,7 | 3,5 | 2,7 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 0,8 | 1,7 | 3,5 | 2,7 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,3 | 1,0 | 1,7 | 1,7 | 1,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 28,8% | -3,2% | 45,5% | 66,5% | 56,3% | 61,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 3,7% | -0,5% | 9,8% | 20,0% | 18,7% | 20,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 11,9% | 3,9% | 2,8% | 3,5% | 24,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 4,1% | 0,5% | 0,3% | 0,2% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,5 | -31,8 | 1,2 | 0,5 | 0,8 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 71,2% | 94,5% | 40,4% | 21,6% | 31,2% | 36,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 8,7% | 14,0% | 11,9% | 12,6% | 1,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 659 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
