Smestadmoen Næringspark AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 186 000 | 1 545 000 | 9 865 000 | 9 327 000 | 8 851 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 11 161 000 | 10 794 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 11 347 000 | 12 339 000 | 9 865 000 | 9 327 000 | 8 851 000 |
|
|
| Varekostnad | 10 000 | 1 175 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 160 000 | 4 048 000 | 3 989 000 | 4 002 000 | 4 002 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 053 000 | 771 000 | 614 000 | 759 000 | 2 427 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 223 000 | 5 994 000 | 4 603 000 | 4 761 000 | 6 429 000 |
|
|
| Driftsresultat | 6 124 000 | 6 345 000 | 5 262 000 | 4 566 000 | 2 422 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 427 000 | 183 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 0 | 310 000 | 0 | 55 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 3 000 | 4 000 | 1 000 | 60 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 430 000 | 186 000 | 314 000 | 1 000 | 115 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 182 000 | 95 000 | 0 | 0 | 1 193 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 981 000 | 2 495 000 | 1 558 000 | 1 505 000 | 1 934 000 |
|
|
| Netto finans | -2 551 000 | -2 309 000 | -1 244 000 | -1 504 000 | -1 819 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 572 000 | 4 037 000 | 4 018 000 | 3 062 000 | 604 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 871 000 | 973 000 | 969 000 | 759 000 | 205 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 701 000 | 3 064 000 | 3 049 000 | 2 304 000 | 400 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 701 000 | 3 064 000 | 3 049 000 | 2 304 000 | 400 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 4 845 000 | 5 103 000 | 5 210 000 | 4 403 000 | 1 793 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -2 144 000 | -2 039 000 | -2 161 000 | -2 099 000 | -1 393 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 8 875 000 | 9 261 000 | 9 646 000 | 10 032 000 | 10 418 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 8 875 000 | 9 261 000 | 9 646 000 | 10 032 000 | 10 418 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 111 653 000 | 113 828 000 | 116 957 000 | 120 561 000 | 124 177 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 636 000 | 1 829 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 113 290 000 | 115 657 000 | 116 957 000 | 120 561 000 | 124 177 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 10 591 000 | 6 952 000 | 2 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 591 000 | 6 952 000 | 2 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 132 755 000 | 131 870 000 | 128 604 000 | 130 593 000 | 134 595 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 264 000 | 521 000 | 556 000 | 100 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 87 000 | 43 000 | 76 000 | 54 000 | 101 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 351 000 | 564 000 | 632 000 | 154 000 | 101 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 1 000 | 671 000 | 838 000 | 4 444 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 351 000 | 564 000 | 1 303 000 | 992 000 | 4 544 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 133 106 000 | 132 434 000 | 129 907 000 | 131 585 000 | 139 139 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 60 721 000 | 60 721 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 60 821 000 | 60 821 000 | 60 821 000 | 60 821 000 | 60 821 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -9 836 000 | -7 693 000 | -5 653 000 | -3 492 000 | -1 393 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -9 836 000 | -7 693 000 | -5 653 000 | -3 492 000 | -1 393 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 50 984 000 | 53 128 000 | 55 167 000 | 57 328 000 | 59 427 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 15 236 000 | 15 732 000 | 16 198 000 | 16 699 000 | 17 182 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 15 236 000 | 15 732 000 | 16 198 000 | 16 699 000 | 17 182 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 50 817 000 | 51 565 000 | 59 289 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 58 992 000 | 54 717 000 | 50 817 000 | 51 565 000 | 59 289 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 74 228 000 | 70 449 000 | 67 015 000 | 68 264 000 | 76 471 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 702 000 | 1 847 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 046 000 | 1 197 000 | 387 000 | 247 000 | 425 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 524 000 | 87 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 6 679 000 | 5 644 000 | 2 298 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 6 849 000 | 7 136 000 | 571 000 | 101 000 | 517 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 7 895 000 | 8 857 000 | 7 724 000 | 5 992 000 | 3 240 000 |
|
|
| Sum gjeld | 82 123 000 | 79 306 000 | 74 739 000 | 74 256 000 | 79 711 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 133 106 000 | 132 434 000 | 129 907 000 | 131 585 000 | 139 139 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,9% | 5,0% | 4,3% | 3,4% | |||
| Resultat av driften i % | 54,0% | 51,4% | 53,3% | 49,0% | 27,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 94,6% | 23,9% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 57,8% | 52,9% | 56,5% | 49,0% | 28,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,9% | 7,5% | 7,1% | 5,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,2% | 5,7% | 5,4% | 3,9% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | |||||||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 1,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | |||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 38,3% | 40,1% | 42,5% | 43,6% | 42,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 449,3% | 430,6% | 559,2% | 614,6% | 671,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | |||||||
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,5 | 1,4 | 1,3 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,9% | 6,7% | 5,9% | 4,6% | 2,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 55,8% | 53,2% | 51,6% | 51,9% | 55,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
