Smedbakken Fus Barnehage AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 14 490 000 | 12 519 000 | 11 853 000 | 12 217 000 | 11 194 000 | 10 862 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | -56 000 | 939 000 | 1 827 000 | 254 000 | 680 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 14 434 000 | 13 458 000 | 13 680 000 | 12 471 000 | 11 873 000 | 10 862 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 11 490 000 | 11 391 000 | 10 332 000 | 10 118 000 | 8 896 000 | 8 960 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 245 000 | 980 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 883 000 | 3 210 000 | 2 662 000 | 2 191 000 | 2 702 000 | 2 875 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 14 373 000 | 14 601 000 | 12 994 000 | 12 309 000 | 11 843 000 | 12 815 000 |
|
|
| Driftsresultat | 61 000 | -1 143 000 | 686 000 | 162 000 | 30 000 | -1 953 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 197 000 | 162 000 | 61 000 | 8 000 | 6 000 | 133 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 197 000 | 162 000 | 61 000 | 8 000 | 6 000 | 133 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | -34 000 | 41 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | -34 000 | 42 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | 197 000 | 162 000 | 61 000 | 42 000 | -36 000 | 131 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 257 000 | -980 000 | 747 000 | 203 000 | -6 000 | -1 822 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 57 000 | -216 000 | 164 000 | 45 000 | -1 000 | -401 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 201 000 | -765 000 | 583 000 | 158 000 | -5 000 | -1 421 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 201 000 | -765 000 | 583 000 | 158 000 | -5 000 | -1 421 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 201 000 | 0 | 406 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | -765 000 | 177 000 | 158 000 | -5 000 | -1 421 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 477 000 | 452 000 | 237 000 | 287 000 | 331 000 | 330 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 245 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 477 000 | 452 000 | 237 000 | 287 000 | 331 000 | 575 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 477 000 | 452 000 | 237 000 | 287 000 | 331 000 | 575 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 22 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 283 000 | 340 000 | 214 000 | 167 000 | 5 709 000 | 13 323 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 4 005 000 | 3 226 000 | 3 625 000 | 2 731 000 | 0 | 500 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 288 000 | 3 566 000 | 3 861 000 | 2 898 000 | 5 709 000 | 13 823 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 399 000 | 370 000 | 444 000 | 407 000 | 351 000 | 425 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 687 000 | 3 936 000 | 4 305 000 | 3 304 000 | 6 060 000 | 14 248 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 164 000 | 4 389 000 | 4 542 000 | 3 591 000 | 6 391 000 | 14 823 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 38 000 | 38 000 | 38 000 | 38 000 | 38 000 | 38 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 283 000 | 1 082 000 | 1 082 000 | 1 082 000 | 2 695 000 | 4 122 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -429 000 | -429 000 | 336 000 | 158 000 | 0 | -1 421 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -429 000 | -429 000 | 336 000 | 158 000 | 0 | -1 421 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 854 000 | 654 000 | 1 418 000 | 1 241 000 | 2 695 000 | 2 700 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 1 438 000 | 959 000 | 253 000 | 214 000 | 177 000 | 139 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 438 000 | 959 000 | 253 000 | 214 000 | 177 000 | 139 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 1 438 000 | 959 000 | 253 000 | 214 000 | 177 000 | 139 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 131 000 | 243 000 | 256 000 | 211 000 | 245 000 | 440 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 779 000 | 722 000 | 824 000 | 849 000 | 732 000 | 734 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 371 000 | 0 | 520 000 | 0 | 1 500 000 | 9 932 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 591 000 | 1 811 000 | 1 270 000 | 1 076 000 | 1 042 000 | 878 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 872 000 | 2 776 000 | 2 870 000 | 2 136 000 | 3 519 000 | 11 984 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 310 000 | 3 735 000 | 3 123 000 | 2 350 000 | 3 696 000 | 12 123 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 164 000 | 4 389 000 | 4 542 000 | 3 591 000 | 6 391 000 | 14 823 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,4% | -21,9% | 18,4% | 3,4% | 0,3% | |||
| Resultat av driften i % | 0,4% | -8,5% | 5,0% | 1,3% | 0,3% | -18,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,0 | 3,0 | 3,4 | 2,5 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,8% | -7,3% | 5,5% | 1,4% | 0,3% | -16,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 34,1% | -94,6% | 56,2% | 10,3% | -0,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 26,7% | -73,8% | 43,9% | 8,0% | -0,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,3 | 1,2 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | 1,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,4 | 1,5 | 1,5 | 1,7 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,4 | 1,5 | 1,5 | 1,7 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 16,5% | 14,9% | 31,2% | 34,6% | 42,2% | 18,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 5,9% | 4,9% | 10,4% | 10,0% | 22,7% | 24,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,0% | 3,9% | 12,3% | 11,0% | 20,9% | 87,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,3% | 0,1% | 0,2% | 0,1% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 5,0 | 5,7 | 2,2 | 1,9 | 1,4 | 4,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 55,6% | 63,2% | 63,2% | 59,5% | 55,1% | 80,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 27,8% | 21,9% | 5,6% | 6,0% | 2,8% | 0,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 632 000 | 533 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
