Tirilltoppen Barnehage Bamble SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 162 000 | 1 500 000 | 1 700 000 | 1 830 000 | 1 774 000 | 1 654 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 11 281 000 | 10 171 000 | 9 503 000 | 9 396 000 | 8 477 000 | 7 819 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 12 442 000 | 11 670 000 | 11 203 000 | 11 227 000 | 10 251 000 | 9 474 000 |
|
|
| Varekostnad | 333 000 | 308 000 | 269 000 | 267 000 | 286 000 | 273 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 10 549 000 | 9 804 000 | 9 501 000 | 9 331 000 | 7 851 000 | 7 858 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 187 000 | 411 000 | 316 000 | 388 000 | 365 000 | 354 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 232 000 | 1 133 000 | 2 017 000 | 1 596 000 | 1 933 000 | 1 318 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 12 301 000 | 11 656 000 | 12 103 000 | 11 582 000 | 10 435 000 | 9 803 000 |
|
|
| Driftsresultat | 141 000 | 14 000 | -900 000 | -355 000 | -184 000 | -329 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 177 000 | 145 000 | 97 000 | 35 000 | 13 000 | 48 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 177 000 | 145 000 | 97 000 | 35 000 | 13 000 | 48 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 177 000 | 145 000 | 97 000 | 33 000 | 13 000 | 47 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 318 000 | 160 000 | -804 000 | -322 000 | -172 000 | -282 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 318 000 | 160 000 | -804 000 | -322 000 | -172 000 | -282 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 318 000 | 160 000 | -804 000 | -322 000 | -172 000 | -282 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 318 000 | 160 000 | -804 000 | -322 000 | -172 000 | -282 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 693 000 | 772 000 | 852 000 | 931 000 | 2 015 000 | 2 074 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 123 000 | 230 000 | 562 000 | 741 000 | 45 000 | 32 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 816 000 | 1 002 000 | 1 413 000 | 1 672 000 | 2 060 000 | 2 105 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 816 000 | 1 002 000 | 1 413 000 | 1 672 000 | 2 060 000 | 2 105 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | -3 000 | 12 000 |
|
|
| Andre fordringer | 579 000 | 540 000 | 901 000 | 716 000 | 402 000 | 522 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 579 000 | 540 000 | 901 000 | 716 000 | 399 000 | 533 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 7 528 000 | 4 352 000 | 3 424 000 | 4 132 000 | 4 499 000 | 4 345 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 8 108 000 | 4 892 000 | 4 325 000 | 4 848 000 | 4 898 000 | 4 878 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 923 000 | 5 894 000 | 5 738 000 | 6 520 000 | 6 957 000 | 6 984 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 127 000 | 125 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 476 000 | 4 159 000 | 3 999 000 | 4 802 000 | 5 124 000 | 5 296 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 476 000 | 4 159 000 | 3 999 000 | 4 802 000 | 5 124 000 | 5 296 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 476 000 | 4 159 000 | 3 999 000 | 4 802 000 | 5 251 000 | 5 421 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 126 000 | 162 000 | 231 000 | 212 000 | 170 000 | 103 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 640 000 | 616 000 | 595 000 | 607 000 | 718 000 | 615 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 681 000 | 957 000 | 914 000 | 899 000 | 818 000 | 845 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 447 000 | 1 735 000 | 1 740 000 | 1 718 000 | 1 706 000 | 1 563 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 447 000 | 1 735 000 | 1 740 000 | 1 718 000 | 1 706 000 | 1 563 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 923 000 | 5 894 000 | 5 738 000 | 6 520 000 | 6 957 000 | 6 984 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,3% | 2,8% | -13,1% | -4,7% | -2,5% | |||
| Resultat av driften i % | 1,1% | 0,1% | -8,0% | -3,2% | -1,8% | -3,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 2,0 | 1,8 | 1,7 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 71,3% | 79,5% | 84,2% | 85,4% | 83,9% | 83,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,6% | 1,4% | -7,2% | -2,9% | -1,7% | -3,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 7,4% | 3,9% | -18,3% | -6,4% | -3,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,4% | 3,9% | -18,3% | -6,4% | -3,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 2,8 | 2,5 | 2,8 | 2,9 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,8 | 2,8 | 2,5 | 2,8 | 2,9 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,7 | 2,5 | 2,0 | 2,4 | 2,6 | 2,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 50,2% | 70,6% | 69,7% | 73,7% | 75,5% | 77,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 36,0% | 35,6% | 35,7% | 42,8% | 51,2% | 57,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,4% | 0,3% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 49,8% | 29,4% | 30,3% | 26,3% | 24,5% | 22,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 687 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
