Slettås Vann- og Avløpsteknikk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 41 510 000 | 38 835 000 | 32 379 000 | 22 005 000 | 17 427 000 | 13 880 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 184 000 | 374 000 | 335 000 | 169 000 | 403 000 | 411 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 42 694 000 | 39 209 000 | 32 714 000 | 22 174 000 | 17 829 000 | 14 291 000 |
|
|
| Varekostnad | 5 129 000 | 5 348 000 | 5 930 000 | 4 906 000 | 4 916 000 | 905 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 13 911 000 | 13 436 000 | 11 212 000 | 7 432 000 | 5 808 000 | 7 051 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 737 000 | 4 237 000 | 2 426 000 | 377 000 | 416 000 | 787 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 12 808 000 | 11 252 000 | 12 017 000 | 8 085 000 | 6 123 000 | 6 600 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 36 585 000 | 34 273 000 | 31 585 000 | 20 800 000 | 17 263 000 | 15 343 000 |
|
|
| Driftsresultat | 6 109 000 | 4 936 000 | 1 129 000 | 1 374 000 | 566 000 | -1 052 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 77 000 | 0 | 2 000 | 4 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 77 000 | 0 | 2 000 | 4 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 292 000 | 1 282 000 | 539 000 | 290 000 | 370 000 | 471 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 292 000 | 1 282 000 | 539 000 | 421 000 | 561 000 | 563 000 |
|
|
| Netto finans | -1 215 000 | -1 282 000 | -537 000 | -417 000 | -559 000 | -561 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 895 000 | 3 653 000 | 592 000 | 957 000 | 6 000 | -1 613 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 148 000 | 927 000 | -49 000 | 25 000 | 0 | -277 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 747 000 | 2 726 000 | 641 000 | 932 000 | 6 000 | -1 335 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 747 000 | 2 726 000 | 641 000 | 932 000 | 6 000 | -1 335 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 747 000 | 2 726 000 | 641 000 | 931 000 | 6 000 | -1 335 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 121 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 121 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 21 930 000 | 20 605 000 | 21 493 000 | 4 205 000 | 4 152 000 | 289 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 472 000 | 1 028 000 | 128 000 | 65 000 | 85 000 | 4 252 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 23 402 000 | 21 633 000 | 21 622 000 | 4 270 000 | 4 237 000 | 4 541 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 58 000 | 3 000 | 3 000 | 1 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 137 000 | 193 000 | 277 000 | 390 000 | 490 000 | 596 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 137 000 | 193 000 | 335 000 | 393 000 | 492 000 | 597 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 23 539 000 | 21 826 000 | 22 078 000 | 4 663 000 | 4 729 000 | 5 138 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 250 000 | 337 000 | 463 000 | 248 000 | 246 000 | 207 000 |
|
|
| Sum varelager | 250 000 | 337 000 | 463 000 | 248 000 | 246 000 | 207 000 |
|
|
| Kundefordringer | 3 825 000 | 9 929 000 | 4 959 000 | 4 774 000 | 1 290 000 | 1 915 000 |
|
|
| Andre fordringer | 401 000 | 299 000 | 128 000 | 241 000 | 397 000 | 391 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 4 341 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 8 567 000 | 10 228 000 | 5 088 000 | 5 015 000 | 1 687 000 | 2 307 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 543 000 | 555 000 | 538 000 | 1 960 000 | 424 000 | 254 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 9 361 000 | 11 120 000 | 6 088 000 | 7 223 000 | 2 357 000 | 2 768 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 32 900 000 | 32 946 000 | 28 166 000 | 11 886 000 | 7 086 000 | 7 906 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 566 000 | 566 000 | 566 000 | 566 000 | 489 000 | 489 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 923 000 | 2 923 000 | 2 923 000 | 2 923 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 3 480 000 | 3 480 000 | 3 480 000 | 3 480 000 | 480 000 | 480 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 419 000 | 1 672 000 | 946 000 | 257 000 | -174 000 | -181 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 419 000 | 1 672 000 | 946 000 | 257 000 | -174 000 | -181 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 899 000 | 5 152 000 | 4 426 000 | 3 737 000 | 305 000 | 299 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 743 000 | 756 000 | 0 | 25 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 743 000 | 756 000 | 0 | 25 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 528 000 | 683 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 19 916 000 | 17 756 000 | 18 400 000 | 2 929 000 | 3 692 000 | 4 407 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 20 659 000 | 18 512 000 | 18 400 000 | 2 954 000 | 3 692 000 | 4 407 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 19 916 000 | 17 756 000 | 18 400 000 | 2 929 000 | 4 220 000 | 1 471 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 579 000 | 4 038 000 | 1 384 000 | 2 763 000 | 1 043 000 | 1 090 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 161 000 | 50 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 739 000 | 1 934 000 | 1 194 000 | 1 113 000 | 1 017 000 | 901 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 1 026 000 | 1 293 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 863 000 | 2 234 000 | 1 469 000 | 1 318 000 | 501 000 | 526 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 6 342 000 | 9 282 000 | 5 340 000 | 5 194 000 | 3 089 000 | 3 200 000 |
|
|
| Sum gjeld | 27 001 000 | 27 794 000 | 23 740 000 | 8 148 000 | 6 781 000 | 7 607 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 32 900 000 | 32 946 000 | 28 166 000 | 11 886 000 | 7 086 000 | 7 906 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 18,8% | 16,2% | 5,6% | 14,5% | 7,6% | |||
| Resultat av driften i % | 14,3% | 12,6% | 3,5% | 6,2% | 3,2% | -7,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,3 | 1,6 | 2,3 | 2,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 87,6% | 86,2% | 81,7% | 77,7% | 71,8% | 93,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 14,5% | 12,6% | 3,5% | 6,2% | 3,2% | -7,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 88,6% | 76,3% | 14,5% | 47,4% | 2,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 67,8% | 56,9% | 15,7% | 46,1% | 2,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,1 | 2,9 | 2,9 | 3,0 | 3,1 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,2 | 1,1 | 1,4 | 0,8 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,2 | 1,1 | 1,3 | 0,7 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,4 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 20,5 | 15,9 | 12,8 | 19,8 | 20,0 | 4,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 20,6 | 26,9 | 21,6 | 18,1 | 16,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 17,9% | 15,6% | 15,7% | 31,4% | 4,3% | 3,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,8% | 13,1% | 13,5% | 16,9% | 1,7% | 2,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,5% | 1,3% | 2,8% | 1,8% | 1,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 0,7% | 1,2% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1207,6% | 545,4% | 161,6% | 817,7% | -297,6% | -208,7% | ||
| Gjeldsgrad | 4,6 | 5,4 | 5,4 | 2,2 | 22,2 | 25,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 19,3% | 28,2% | 19,0% | 43,7% | 43,6% | 40,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 62,8% | 56,2% | 65,3% | 24,9% | 52,1% | 55,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 123 000 | 1 182 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
