Slatlem Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 016 176 000 | 561 653 000 | 621 603 000 | 561 255 000 | 445 290 000 | 375 391 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 26 777 000 | 21 319 000 | 2 694 000 | 5 766 000 | 6 417 000 | 9 126 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 042 953 000 | 582 971 000 | 624 297 000 | 567 022 000 | 451 708 000 | 384 517 000 |
|
|
| Varekostnad | 834 738 000 | 463 506 000 | 501 154 000 | 457 947 000 | 359 910 000 | 304 057 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 110 001 000 | 55 698 000 | 57 265 000 | 49 229 000 | 44 628 000 | 46 724 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 12 614 000 | 4 385 000 | 3 739 000 | 4 949 000 | 4 987 000 | 5 483 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 108 851 000 | 47 563 000 | 31 381 000 | 31 982 000 | 29 658 000 | 30 014 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 066 204 000 | 571 152 000 | 593 539 000 | 544 107 000 | 439 183 000 | 386 278 000 |
|
|
| Driftsresultat | -23 251 000 | 11 819 000 | 30 758 000 | 22 915 000 | 12 525 000 | -1 761 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 488 000 | 4 349 000 | 1 690 000 | 446 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 811 000 | 105 000 | 362 000 | 289 000 | 492 000 | 129 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 468 000 | 1 931 000 | 212 000 | 45 000 | 11 000 | 25 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 279 000 | 2 036 000 | 1 062 000 | 4 683 000 | 2 193 000 | 600 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 26 216 000 | 12 218 000 | 4 105 000 | 4 076 000 | 4 376 000 | 5 311 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 27 153 000 | 13 855 000 | 4 512 000 | 4 314 000 | 5 310 000 | 7 121 000 |
|
|
| Netto finans | -25 874 000 | -11 819 000 | -3 450 000 | 369 000 | -3 117 000 | -6 521 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -49 127 000 | 2 000 | 27 308 000 | 23 283 000 | 9 408 000 | -8 282 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -9 437 000 | -179 000 | 5 878 000 | 4 638 000 | 2 181 000 | -1 481 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -39 690 000 | 181 000 | 21 430 000 | 18 646 000 | 7 228 000 | -6 800 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -41 830 000 | 815 000 | 20 915 000 | 18 915 000 | 7 339 000 | -6 578 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 4 000 000 | 2 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -41 830 000 | 0 | 16 427 000 | 18 589 000 | 7 049 000 | -7 025 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 270 000 | 279 000 | 410 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 5 093 000 | 0 | 0 | 0 | 3 890 000 | 5 986 000 |
|
|
| Goodwill | 19 641 000 | 24 769 000 | 0 | 0 | 1 502 000 | 3 004 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 25 004 000 | 25 048 000 | 410 000 | 0 | 5 393 000 | 8 991 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 150 362 000 | 143 839 000 | 41 650 000 | 36 311 000 | 36 915 000 | 37 519 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 4 754 000 | 5 246 000 | 6 892 000 | 7 742 000 | 8 500 000 | 9 599 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 18 340 000 | 11 921 000 | 4 900 000 | 5 408 000 | 5 604 000 | 7 141 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 173 456 000 | 161 006 000 | 53 442 000 | 49 462 000 | 51 019 000 | 54 259 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 694 000 | 5 089 000 | 3 188 000 | 2 339 000 | 5 775 000 | 5 484 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 800 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 708 000 | 312 000 | 198 000 | 359 000 | 359 000 | 359 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 4 892 000 | 4 199 000 | 52 000 | 52 000 | 52 000 | 356 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 293 000 | 9 600 000 | 4 239 000 | 2 751 000 | 6 186 000 | 6 199 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 206 754 000 | 195 654 000 | 58 091 000 | 52 212 000 | 62 598 000 | 69 450 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 170 462 000 | 185 415 000 | 91 907 000 | 61 988 000 | 60 663 000 | 55 265 000 |
|
|
| Sum varelager | 170 462 000 | 185 415 000 | 91 907 000 | 61 988 000 | 60 663 000 | 55 265 000 |
|
|
| Kundefordringer | 35 909 000 | 37 237 000 | 48 851 000 | 15 728 000 | 13 256 000 | 8 543 000 |
|
|
| Andre fordringer | 17 749 000 | 16 143 000 | 7 796 000 | 5 109 000 | 5 554 000 | 7 911 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 53 658 000 | 53 380 000 | 56 647 000 | 20 838 000 | 18 810 000 | 16 454 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 2 515 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 2 515 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 9 351 000 | 10 650 000 | 13 337 000 | 21 475 000 | 8 164 000 | 8 668 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 235 986 000 | 249 445 000 | 161 891 000 | 104 301 000 | 87 637 000 | 80 387 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 442 739 000 | 445 099 000 | 219 982 000 | 156 513 000 | 150 235 000 | 149 836 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 6 172 000 | 6 172 000 | 6 172 000 | 6 172 000 | 6 172 000 | 6 172 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 6 172 000 | 6 172 000 | 6 172 000 | 6 172 000 | 6 172 000 | 6 172 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 1 000 000 | 2 555 000 | 2 055 000 | 1 567 000 | 3 241 000 | 2 950 000 |
|
|
| Annen egenkapital | -6 370 000 | 31 123 000 | 24 044 000 | 6 403 000 | -12 184 000 | -19 232 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 12 330 000 | 14 515 000 | 1 916 000 | 1 735 000 | 2 121 000 | 2 232 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | -5 370 000 | 33 678 000 | 26 099 000 | 7 970 000 | -8 943 000 | -16 282 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 12 330 000 | 14 515 000 | 1 916 000 | 1 735 000 | 2 121 000 | 2 232 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 13 132 000 | 54 365 000 | 34 187 000 | 15 877 000 | -650 000 | -7 878 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 4 779 000 | 4 358 000 | 358 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 4 779 000 | 4 358 000 | 358 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 66 659 000 | 76 283 000 | 46 126 000 | 40 309 000 | 28 299 000 | 30 651 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 196 393 000 | 202 931 000 | 73 627 000 | 54 628 000 | 74 358 000 | 80 601 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 196 393 000 | 207 710 000 | 77 985 000 | 54 986 000 | 74 358 000 | 80 601 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 238 532 000 | 267 810 000 | 115 628 000 | 94 937 000 | 102 657 000 | 111 252 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 68 053 000 | 68 887 000 | 39 172 000 | 29 040 000 | 32 956 000 | 33 068 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 713 000 | 471 000 | 503 000 | 389 000 | 85 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 14 316 000 | 13 389 000 | 6 180 000 | 7 959 000 | 6 640 000 | 6 662 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 4 333 000 | 1 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 83 475 000 | 23 994 000 | 11 496 000 | 6 953 000 | 8 547 000 | 6 732 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 233 216 000 | 183 024 000 | 107 810 000 | 85 650 000 | 76 527 000 | 77 113 000 |
|
|
| Sum gjeld | 429 609 000 | 390 734 000 | 185 795 000 | 140 636 000 | 150 885 000 | 157 714 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 442 739 000 | 445 099 000 | 219 982 000 | 156 513 000 | 150 235 000 | 149 836 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -5,0% | 4,2% | 16,9% | 18,0% | 9,8% | |||
| Resultat av driften i % | -2,2% | 2,0% | 4,9% | 4,0% | 2,8% | -0,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,3 | 1,8 | 3,3 | 3,7 | 3,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 17,9% | 17,5% | 19,4% | 18,4% | 19,2% | 19,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,1% | 2,4% | 5,1% | 4,9% | 3,3% | -0,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -145,6% | 0,0% | 109,1% | 305,8% | -220,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -123,9% | 1,8% | 83,6% | 248,4% | -172,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 9,5 | 10,5 | 10,9 | 11,5 | 10,1 | 8,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,4 | 1,5 | 1,2 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,3 | 0,6 | 0,5 | 0,4 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,9 | 2,5 | 5,5 | 7,4 | 5,9 | 5,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 76,7 | 107,7 | 55,3 | 48,2 | 58,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 3,0% | 12,2% | 15,5% | 10,1% | -0,4% | -5,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1,3% | 9,3% | 5,5% | 2,8% | -0,1% | -2,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,2% | 1,9% | 2,4% | 2,6% | 2,0% | 2,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,7% | 0,5% | 0,7% | 0,8% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1,6% | 35,8% | 58,8% | 30,1% | 18,3% | 5,9% | ||
| Gjeldsgrad | 32,7 | 7,2 | 5,4 | 8,9 | -232,1 | -20,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 52,7% | 41,1% | 49,0% | 54,7% | 50,9% | 51,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 44,4% | 46,7% | 35,5% | 35,1% | 49,5% | 53,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
