Slam Jernbaneteknikk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 48 593 000 | 35 717 000 | 26 538 000 | 10 890 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 85 000 | 350 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 48 678 000 | 36 067 000 | 26 538 000 | 10 890 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 942 000 | 582 000 | 2 483 000 | 226 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 33 184 000 | 22 629 000 | 13 035 000 | 4 297 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 545 000 | 2 680 000 | 1 490 000 | 218 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 12 861 000 | 6 468 000 | 5 319 000 | 3 204 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 49 532 000 | 32 359 000 | 22 327 000 | 7 945 000 |
|
|
| Driftsresultat | -854 000 | 3 708 000 | 4 211 000 | 2 945 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 5 000 | 2 000 | 0 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 4 000 | 3 000 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 9 000 | 5 000 | 2 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 860 000 | 568 000 | 187 000 | 26 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 860 000 | 568 000 | 187 000 | 26 000 |
|
|
| Netto finans | -851 000 | -563 000 | -185 000 | -22 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 705 000 | 3 144 000 | 4 026 000 | 2 923 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -375 000 | 692 000 | 886 000 | 641 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 330 000 | 2 452 000 | 3 140 000 | 2 282 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 330 000 | 2 452 000 | 3 140 000 | 2 282 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 330 000 | 2 452 000 | 1 140 000 | 282 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 42 000 | 65 000 | 87 000 | 109 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 10 907 000 | 9 220 000 | 9 593 000 | 2 701 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 10 949 000 | 9 285 000 | 9 679 000 | 2 809 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 10 949 000 | 9 285 000 | 9 679 000 | 2 809 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 4 259 000 | 8 086 000 | 5 851 000 | 889 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 580 000 | 479 000 | 774 000 | 134 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 4 182 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 13 022 000 | 8 565 000 | 6 625 000 | 1 023 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 621 000 | 3 962 000 | 2 057 000 | 3 201 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 14 643 000 | 12 527 000 | 8 682 000 | 4 224 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 25 592 000 | 21 812 000 | 18 361 000 | 7 033 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 953 000 | 200 000 | 200 000 | 192 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 536 000 | 3 866 000 | 1 414 000 | 282 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 536 000 | 3 866 000 | 1 414 000 | 282 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 489 000 | 4 066 000 | 1 614 000 | 474 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 744 000 | 342 000 | 331 000 | 83 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 744 000 | 342 000 | 331 000 | 83 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 8 758 000 | 9 337 000 | 8 752 000 | 1 536 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 9 502 000 | 9 679 000 | 9 083 000 | 1 619 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 758 000 | 9 337 000 | 8 752 000 | 1 536 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 613 000 | 883 000 | 641 000 | 1 030 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 681 000 | 638 000 | 558 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 782 000 | 2 855 000 | 1 953 000 | 956 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 1 636 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 3 571 000 | 3 648 000 | 2 432 000 | 397 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 10 602 000 | 8 067 000 | 7 664 000 | 4 941 000 |
|
|
| Sum gjeld | 20 104 000 | 17 746 000 | 16 747 000 | 6 560 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 25 592 000 | 21 812 000 | 18 361 000 | 7 033 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -3,6% | 18,5% | 33,2% | |||
| Resultat av driften i % | -1,8% | 10,3% | 15,9% | 27,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 1,8 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 93,9% | 98,4% | 90,6% | 97,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | -1,7% | 10,3% | 15,9% | 27,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -35,7% | 110,7% | 385,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -27,8% | 86,3% | 300,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,6 | 2,0 | 2,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,6 | 1,1 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,6 | 1,1 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,5 | 0,3 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | ||
| Egenkapitalandel i % | 21,4% | 18,6% | 8,8% | 6,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 11,3% | 11,3% | 6,1% | 4,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,1% | 1,8% | 1,8% | 4,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,7% | 0,9% | 1,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||
| Gjeldsgrad | 3,7 | 4,4 | 10,4 | 13,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 41,4% | 37,0% | 41,7% | 70,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 37,1% | 44,4% | 49,5% | 23,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
