Slaatto Sag og Høvleri AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 74 227 000 | 81 971 000 | 99 811 000 | 89 710 000 | 44 753 000 | 33 510 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 174 000 | 50 000 | 15 000 | 105 000 | 3 576 000 | 3 942 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 74 401 000 | 82 021 000 | 99 826 000 | 89 815 000 | 48 329 000 | 37 452 000 |
|
|
| Varekostnad | 53 745 000 | 60 355 000 | 73 474 000 | 66 964 000 | 29 561 000 | 26 449 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -1 025 000 | 600 000 | -3 980 000 | -5 440 000 | 2 097 000 | -4 609 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 12 327 000 | 11 427 000 | 11 422 000 | 10 685 000 | 8 756 000 | 7 159 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 677 000 | 1 927 000 | 1 639 000 | 1 651 000 | 2 281 000 | 3 868 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 896 000 | 6 648 000 | 7 605 000 | 5 836 000 | 6 638 000 | 5 072 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 72 620 000 | 80 957 000 | 90 160 000 | 79 696 000 | 49 333 000 | 37 939 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 781 000 | 1 064 000 | 9 666 000 | 10 119 000 | -1 004 000 | -487 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 280 000 | 183 000 | 134 000 | 99 000 | 67 000 | 159 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 46 000 | 38 000 | 110 000 | 87 000 | 37 000 | 17 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 326 000 | 221 000 | 244 000 | 186 000 | 104 000 | 176 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 539 000 | 380 000 | 166 000 | 105 000 | 167 000 | 190 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 625 000 | 621 000 | 401 000 | 278 000 | 298 000 | 256 000 |
|
|
| Netto finans | -299 000 | -400 000 | -157 000 | -92 000 | -194 000 | -80 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 483 000 | 665 000 | 9 509 000 | 10 027 000 | -1 198 000 | -566 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 502 000 | 251 000 | 2 118 000 | 2 395 000 | 81 000 | 455 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 981 000 | 414 000 | 7 390 000 | 7 632 000 | -1 279 000 | -1 021 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 981 000 | 414 000 | 7 390 000 | 7 632 000 | -1 279 000 | -1 021 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 3 200 000 | 3 650 000 | 3 100 000 | 3 993 000 | 3 523 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -2 219 000 | -3 236 000 | 4 290 000 | 3 638 000 | -4 802 000 | -1 021 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 6 937 000 | 7 118 000 | 8 550 000 | 5 848 000 | 6 033 000 | 26 283 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 4 837 000 | 5 395 000 | 5 979 000 | 3 610 000 | 3 614 000 | 4 259 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 192 000 | 2 797 000 | 3 311 000 | 1 097 000 | 1 328 000 | 105 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 13 966 000 | 15 310 000 | 17 840 000 | 10 554 000 | 10 975 000 | 30 647 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 13 967 000 | 15 311 000 | 17 841 000 | 10 555 000 | 10 976 000 | 30 647 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 25 487 000 | 24 437 000 | 25 037 000 | 21 042 000 | 15 601 000 | 17 698 000 |
|
|
| Sum varelager | 25 487 000 | 24 437 000 | 25 037 000 | 21 042 000 | 15 601 000 | 17 698 000 |
|
|
| Kundefordringer | 6 054 000 | 7 695 000 | 4 574 000 | 4 905 000 | 1 630 000 | 2 492 000 |
|
|
| Andre fordringer | 714 000 | 816 000 | 942 000 | 579 000 | 5 500 000 | 451 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 6 769 000 | 8 511 000 | 5 516 000 | 5 483 000 | 7 130 000 | 2 943 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 144 000 | 3 445 000 | 7 163 000 | 15 376 000 | 8 016 000 | 6 440 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 36 400 000 | 36 393 000 | 37 716 000 | 41 901 000 | 30 747 000 | 27 081 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 50 367 000 | 51 704 000 | 55 557 000 | 52 456 000 | 41 723 000 | 57 728 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 349 000 | 2 349 000 | 2 349 000 | 2 349 000 | 2 349 000 | 4 878 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 349 000 | 2 349 000 | 2 349 000 | 2 349 000 | 2 349 000 | 4 878 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 29 989 000 | 32 208 000 | 35 444 000 | 31 154 000 | 27 516 000 | 44 198 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 29 989 000 | 32 208 000 | 35 444 000 | 31 154 000 | 27 516 000 | 44 198 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 32 338 000 | 34 557 000 | 37 793 000 | 33 503 000 | 29 864 000 | 49 076 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 788 000 | 6 942 000 | 2 846 000 | 3 177 000 | 4 966 000 | 4 346 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 788 000 | 6 942 000 | 2 846 000 | 3 177 000 | 4 966 000 | 4 346 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 732 000 | 6 900 000 | 2 824 000 | 3 114 000 | 3 408 000 | 3 647 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 3 837 000 | 3 724 000 | 6 674 000 | 4 286 000 | 3 066 000 | 1 736 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 502 000 | 250 000 | 2 118 000 | 2 395 000 | 81 000 | 455 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 166 000 | 1 659 000 | 1 060 000 | 3 144 000 | 1 302 000 | 1 093 000 |
|
|
| Utbytte | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 993 000 | 1 174 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 736 000 | 1 573 000 | 2 067 000 | 1 958 000 | 1 269 000 | 1 021 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 11 241 000 | 10 206 000 | 14 919 000 | 15 776 000 | 6 892 000 | 4 306 000 |
|
|
| Sum gjeld | 18 029 000 | 17 148 000 | 17 765 000 | 18 953 000 | 11 858 000 | 8 652 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 50 367 000 | 51 704 000 | 55 557 000 | 52 456 000 | 41 723 000 | 57 728 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,1% | 2,4% | 18,3% | 21,9% | -1,8% | |||
| Resultat av driften i % | 2,4% | 1,3% | 9,7% | 11,3% | -2,1% | -1,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,5 | 1,8 | 1,9 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 27,6% | 26,4% | 26,4% | 25,4% | 33,9% | 21,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,8% | 1,6% | 9,9% | 11,5% | -1,9% | -0,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 4,4% | 1,8% | 26,7% | 31,6% | -3,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2,9% | 1,1% | 20,7% | 24,1% | -3,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,0 | 7,2 | 8,7 | 8,4 | 5,5 | 5,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,2 | 3,6 | 2,5 | 2,7 | 4,5 | 6,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,2 | 0,8 | 1,3 | 2,2 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,3 | 0,5 | 1,0 | 1,2 | 1,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,1 | 2,5 | 2,9 | 3,2 | 1,9 | 1,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 167,2 | 147,5 | 112,9 | 98,5 | 202,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 64,2% | 66,8% | 68,0% | 63,9% | 71,6% | 85,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 43,5% | 42,1% | 37,9% | 37,3% | 61,8% | 131,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,7% | 2,5% | 6,2% | 6,0% | 2,4% | 2,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,3% | 0,3% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 98,7% | 107,2% | 91,1% | 124,2% | 152,9% | 128,7% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 22,3% | 19,7% | 26,9% | 30,1% | 16,5% | 7,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 13,5% | 13,4% | 5,1% | 6,1% | 11,9% | 7,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 703 000 | 673 000 | 645 000 | 0 | 577 000 | 571 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
