Skurdalsvegen 26 Geilo AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 756 000 | 2 590 000 | 2 886 000 | 2 446 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 756 000 | 2 590 000 | 2 886 000 | 2 446 000 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 307 000 | 307 000 | 307 000 | 256 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 814 000 | 1 093 000 | 944 000 | 634 000 | 6 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 121 000 | 1 400 000 | 1 251 000 | 890 000 | 6 000 |
|
|
| Driftsresultat | 635 000 | 1 190 000 | 1 635 000 | 1 556 000 | -6 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 0 | 86 000 | 52 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 2 000 | 0 | 86 000 | 52 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 2 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 704 000 | 1 172 000 | 1 035 000 | 826 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -1 702 000 | -1 172 000 | -949 000 | -774 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 067 000 | 18 000 | 686 000 | 783 000 | -6 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -235 000 | 4 000 | 151 000 | 172 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -832 000 | 14 000 | 535 000 | 610 000 | -4 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -832 000 | 14 000 | 535 000 | 610 000 | -4 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 121 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -832 000 | 14 000 | 535 000 | 489 000 | -4 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 20 765 000 | 21 073 000 | 21 380 000 | 21 687 000 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 20 765 000 | 21 073 000 | 21 380 000 | 21 687 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 20 775 000 | 21 073 000 | 21 380 000 | 21 687 000 | 1 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 103 000 | 16 000 | 92 000 | 296 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 3 000 | 72 000 | 108 000 | 185 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 106 000 | 88 000 | 200 000 | 481 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 2 122 000 | 94 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 106 000 | 88 000 | 200 000 | 2 603 000 | 94 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 20 881 000 | 21 161 000 | 21 579 000 | 24 290 000 | 96 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 202 000 | 1 034 000 | 1 020 000 | 485 000 | -4 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 202 000 | 1 034 000 | 1 020 000 | 485 000 | -4 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 302 000 | 1 134 000 | 1 120 000 | 585 000 | 96 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 225 000 | 221 000 | 137 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 225 000 | 221 000 | 137 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 20 412 000 | 19 608 000 | 19 813 000 | 22 768 000 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 20 412 000 | 19 608 000 | 19 813 000 | 22 768 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 20 412 000 | 19 833 000 | 20 034 000 | 22 905 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 89 000 | 62 000 | 198 000 | 100 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 66 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 61 000 | 45 000 | 113 000 | 254 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 155 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 18 000 | 86 000 | 48 000 | 291 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 168 000 | 193 000 | 425 000 | 800 000 | 0 |
|
|
| Sum gjeld | 20 580 000 | 20 026 000 | 20 459 000 | 23 705 000 |
|
||
| Sum egenkapital og gjeld | 20 881 000 | 21 161 000 | 21 579 000 | 24 290 000 | 96 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,0% | 5,6% | 7,5% | 13,2% | |||
| Resultat av driften i % | 36,2% | 45,9% | 56,7% | 63,6% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 36,3% | 45,9% | 59,6% | 65,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -148,6% | 1,6% | 80,5% | 230,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -115,9% | 1,2% | 62,8% | 179,1% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | |||||||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 3,3 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 3,3 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 2,7 | |||
| Varelagerets omløpshastighet | |||||||
| Lagertid i antall dager | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 1,4% | 5,4% | 5,2% | 2,4% | 100,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,2% | 43,8% | 38,8% | 23,9% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | |||||||
| Gjeldsgrad | 68,1 | 17,7 | 18,3 | 40,5 | 100,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,8% | 0,9% | 2,0% | 3,3% | 0,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 97,8% | 93,7% | 92,8% | 94,3% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
