Skude Hydraulikk og Aluminium AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 713 000 | 7 196 000 | 5 406 000 | 4 792 000 | 3 084 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 6 713 000 | 7 196 000 | 5 407 000 | 4 792 000 | 3 084 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 516 000 | 3 789 000 | 2 742 000 | 3 466 000 | 1 895 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 446 000 | -310 000 | -41 000 | -135 000 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 1 896 000 | 1 447 000 | 1 080 000 | 208 000 | 73 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 80 000 | 70 000 | 38 000 | 24 000 | 14 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 689 000 | 699 000 | 489 000 | 576 000 | 378 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 627 000 | 5 695 000 | 4 308 000 | 4 139 000 | 2 360 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 086 000 | 1 501 000 | 1 099 000 | 653 000 | 724 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 53 000 | 27 000 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 53 000 | 27 000 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 53 000 | 27 000 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 139 000 | 1 528 000 | 1 103 000 | 653 000 | 724 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 251 000 | 339 000 | 241 000 | 124 000 | 176 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 888 000 | 1 189 000 | 862 000 | 529 000 | 548 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 888 000 | 1 189 000 | 862 000 | 529 000 | 548 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 350 000 | 400 000 | 250 000 | 250 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 538 000 | 789 000 | 612 000 | 279 000 | 548 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 19 000 | 37 000 | 55 000 | 73 000 | 42 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 186 000 | 248 000 | 112 000 | 53 000 | 38 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 205 000 | 286 000 | 168 000 | 127 000 | 80 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 205 000 | 286 000 | 168 000 | 127 000 | 80 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 833 000 | 606 000 | 251 000 | 205 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 833 000 | 606 000 | 251 000 | 205 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 578 000 | 635 000 | 513 000 | 477 000 | 498 000 |
|
|
| Andre fordringer | 16 000 | 24 000 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 594 000 | 659 000 | 516 000 | 477 000 | 498 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 571 000 | 2 166 000 | 1 709 000 | 947 000 | 737 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 997 000 | 3 431 000 | 2 475 000 | 1 629 000 | 1 234 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 202 000 | 3 716 000 | 2 643 000 | 1 755 000 | 1 315 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 294 000 | 294 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 561 000 | 2 023 000 | 1 234 000 | 628 000 | 548 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 561 000 | 2 023 000 | 1 234 000 | 628 000 | 548 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 861 000 | 2 323 000 | 1 534 000 | 923 000 | 842 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 3 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 3 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 307 000 | 296 000 | 303 000 | 718 000 | 247 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 254 000 | 335 000 | 243 000 | 144 000 | 176 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 227 000 | 183 000 | 199 000 | -48 000 | 43 000 |
|
|
| Utbytte | 350 000 | 400 000 | 250 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 200 000 | 173 000 | 113 000 | 18 000 | 6 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 338 000 | 1 387 000 | 1 108 000 | 832 000 | 472 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 341 000 | 1 393 000 | 1 108 000 | 832 000 | 472 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 202 000 | 3 716 000 | 2 643 000 | 1 755 000 | 1 315 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 28,8% | 48,1% | 50,2% | 42,5% | |||
| Resultat av driften i % | 16,2% | 20,9% | 20,3% | 13,6% | 23,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 2,3 | 2,5 | 3,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 62,5% | 47,3% | 49,3% | 27,7% | 38,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 17,0% | 21,2% | 20,4% | 13,6% | 23,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 43,9% | 79,2% | 89,8% | 74,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 34,3% | 61,7% | 70,2% | 59,9% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,5 | 5,0 | 5,0 | 23,0 | 42,2 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,0 | 2,5 | 2,2 | 2,0 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,4 | 2,0 | 2,0 | 1,7 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,9 | 1,6 | 1,5 | 1,1 | 1,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,0 | 6,3 | 10,9 | 16,9 | |||
| Lagertid i antall dager | 102,9 | 40,7 | 29,9 | 10,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 68,1% | 62,5% | 58,0% | 52,6% | 64,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 42,6% | 32,3% | 28,4% | 19,3% | 27,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 447,0% | 232,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 319,2% | 337,1% | 544,2% | 388,3% | |||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,6 | 0,7 | 0,9 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 31,8% | 37,3% | 41,9% | 47,4% | 35,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,1% | 0,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
