Skovveien 12 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 753 000 | 2 608 000 | 2 583 000 | 2 527 000 | 2 558 000 | 2 593 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 753 000 | 2 608 000 | 2 583 000 | 2 527 000 | 2 558 000 | 2 593 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 14 000 | 13 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 132 000 | 132 000 | 132 000 | 119 000 | 119 000 | 119 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 989 000 | 1 022 000 | 942 000 | 1 261 000 | 726 000 | 750 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 121 000 | 1 168 000 | 1 087 000 | 1 380 000 | 845 000 | 869 000 |
|
|
| Driftsresultat | 632 000 | 1 440 000 | 1 496 000 | 1 147 000 | 1 713 000 | 1 724 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 17 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 17 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 31 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 496 000 | 210 000 | 272 000 | 154 000 | 123 000 | 187 000 |
|
|
| Netto finans | -496 000 | -193 000 | -272 000 | -154 000 | -123 000 | -187 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 137 000 | 1 246 000 | 1 224 000 | 993 000 | 1 590 000 | 1 537 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 30 000 | 275 000 | 270 000 | 219 000 | 351 000 | 339 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 107 000 | 971 000 | 954 000 | 774 000 | 1 239 000 | 1 198 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 107 000 | 971 000 | 954 000 | 774 000 | 1 239 000 | 1 198 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 190 000 | 1 057 000 | 1 038 000 | 847 000 | 1 316 000 | 1 273 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -83 000 | -86 000 | -85 000 | -73 000 | -77 000 | -75 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 10 861 000 | 10 993 000 | 11 125 000 | 11 257 000 | 11 310 000 | 11 429 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 10 861 000 | 10 993 000 | 11 125 000 | 11 257 000 | 11 310 000 | 11 429 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 10 861 000 | 10 993 000 | 11 125 000 | 11 257 000 | 11 310 000 | 11 429 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 60 000 | 54 000 | 23 000 | 14 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 4 000 | 4 000 | 3 000 | 303 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 114 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 118 000 | 64 000 | 57 000 | 326 000 | 17 000 | 4 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 55 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 229 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 173 000 | 64 000 | 57 000 | 326 000 | 17 000 | 232 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 11 035 000 | 11 057 000 | 11 182 000 | 11 583 000 | 11 328 000 | 11 661 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 540 000 | 1 540 000 | 1 540 000 | 1 540 000 | 1 540 000 | 1 540 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 159 000 | 242 000 | 328 000 | 413 000 | 486 000 | 563 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 159 000 | 242 000 | 328 000 | 413 000 | 486 000 | 563 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 699 000 | 1 782 000 | 1 868 000 | 1 953 000 | 2 026 000 | 2 103 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 53 000 | 76 000 | 100 000 | 122 000 | 142 000 | 163 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 53 000 | 76 000 | 100 000 | 122 000 | 142 000 | 163 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 8 900 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 8 990 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 1 815 000 | 7 700 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 9 043 000 | 166 000 | 190 000 | 212 000 | 1 957 000 | 7 863 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 33 000 | 10 000 | 6 000 | 8 000 | 20 000 | 19 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 244 000 | 9 058 000 | 9 067 000 | 8 181 000 | 5 562 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 16 000 | 40 000 | 51 000 | 1 229 000 | 1 762 000 | 1 676 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 293 000 | 9 108 000 | 9 124 000 | 9 418 000 | 7 344 000 | 1 695 000 |
|
|
| Sum gjeld | 9 336 000 | 9 274 000 | 9 314 000 | 9 630 000 | 9 301 000 | 9 558 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 11 035 000 | 11 057 000 | 11 182 000 | 11 583 000 | 11 328 000 | 11 661 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,7% | 13,1% | 13,1% | 10,0% | 14,9% | |||
| Resultat av driften i % | 36,1% | 55,2% | 57,9% | 45,4% | 67,0% | 66,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 36,1% | 55,9% | 57,9% | 45,4% | 67,0% | 66,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 7,9% | 68,3% | 64,1% | 49,9% | 77,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,1% | 53,2% | 49,9% | 38,9% | 60,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 15,4% | 16,1% | 16,7% | 16,9% | 17,9% | 18,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 96,9% | 68,3% | 72,3% | 77,3% | 79,2% | 81,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 55,9% | 49,0% | 45,4% | 4,8% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 5,6% | 5,4% | 5,2% | 2,8% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 5,5 | 5,2 | 5,0 | 4,9 | 4,6 | 4,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,7% | 82,4% | 81,6% | 81,3% | 64,8% | 14,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 81,9% | 1,5% | 1,7% | 1,8% | 17,3% | 67,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
