Skogmusa Barnehage SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2021 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 781 000 | 1 648 000 | 10 063 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 10 141 000 | 9 301 000 | 7 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 11 922 000 | 10 949 000 | 10 070 000 |
|
|
| Varekostnad | 232 000 | 243 000 | 97 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 9 815 000 | 9 436 000 | 7 919 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 230 000 | 174 000 | 163 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 479 000 | 1 325 000 | 1 341 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 11 756 000 | 11 178 000 | 9 520 000 |
|
|
| Driftsresultat | 166 000 | -229 000 | 550 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 24 000 | 18 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 24 000 | 18 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 161 000 | 145 000 | 120 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 161 000 | 145 000 | 120 000 |
|
|
| Netto finans | -137 000 | -127 000 | -118 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 30 000 | -356 000 | 432 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 30 000 | -356 000 | 432 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 30 000 | -356 000 | 432 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 30 000 | -356 000 | 432 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2021 | Graf | |
| Eiendeler | |||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 772 000 | 2 505 000 | 2 784 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 48 000 | 55 000 | 49 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 820 000 | 2 561 000 | 2 833 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 820 000 | 2 561 000 | 2 833 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 9 000 | 42 000 | 14 000 |
|
|
| Andre fordringer | 550 000 | 415 000 | 419 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 560 000 | 457 000 | 434 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 705 000 | 1 872 000 | 4 122 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 265 000 | 2 330 000 | 4 555 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 085 000 | 4 891 000 | 7 388 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 137 000 | 122 000 | 123 000 |
|
|
| Egne aksjer | 68 000 | 68 000 | 68 000 |
|
|
| Overkursfond | 450 000 | 450 000 | 450 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 655 000 | 640 000 | 640 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 365 000 | 335 000 | 824 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 365 000 | 335 000 | 824 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 020 000 | 975 000 | 1 464 000 |
|
|
| Gjeld | |||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 107 000 | 2 207 000 | 2 410 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 107 000 | 2 207 000 | 2 410 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 107 000 | 2 207 000 | 2 410 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 134 000 | 136 000 | 139 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 643 000 | 566 000 | 611 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 181 000 | 1 006 000 | 2 764 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 958 000 | 1 708 000 | 3 514 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 065 000 | 3 915 000 | 5 924 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 085 000 | 4 891 000 | 7 388 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2021 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,9% | ||||
| Resultat av driften i % | 1,4% | -2,1% | 5,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,8 | ||||
| Bruttofortjeneste i % | 87,0% | 85,3% | 99,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,6% | -1,9% | 5,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,0% | ||||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,0% | ||||
| Omsetning per ansatt | |||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,2 | 1,2 | 1,3 | ||
| Vis færre detaljer | |||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2021 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,4 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,4 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 1,1 | 1,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | |||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2021 | ||
| Egenkapitalandel i % | 12,6% | 19,9% | 19,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 8,6% | 8,9% | 14,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,4% | 1,8% | 2,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,8% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | |||||
| Gjeldsgrad | 6,9 | 4,0 | 4,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 61,3% | 34,9% | 47,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 26,1% | 45,1% | 32,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2021 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 882 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
