Skøyenåsen Tannklinikk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 10 008 000 | 8 134 000 | 5 540 000 | 6 482 000 | 5 461 000 | 5 517 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 46 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 10 008 000 | 8 134 000 | 5 540 000 | 6 482 000 | 5 506 000 | 5 517 000 |
|
|
| Varekostnad | 6 385 000 | 5 228 000 | 3 323 000 | 5 077 000 | 3 600 000 | 3 818 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 741 000 | 451 000 | 535 000 | 609 000 | 505 000 | 568 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 75 000 | 7 000 | 8 000 | 9 000 | 19 000 | 270 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 704 000 | 1 992 000 | 1 417 000 | 775 000 | 707 000 | 677 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 9 905 000 | 7 678 000 | 5 283 000 | 6 470 000 | 4 831 000 | 5 333 000 |
|
|
| Driftsresultat | 103 000 | 456 000 | 257 000 | 12 000 | 675 000 | 184 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 25 000 | 15 000 | 15 000 | 20 000 | 30 000 | 38 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 31 000 | 19 000 | 15 000 | 21 000 | 31 000 | 39 000 |
|
|
| Netto finans | -30 000 | -18 000 | -15 000 | -21 000 | -31 000 | -39 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 74 000 | 437 000 | 242 000 | -9 000 | 644 000 | 145 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 18 000 | 37 000 | 15 000 | 0 | 106 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 56 000 | 400 000 | 227 000 | -9 000 | 538 000 | 145 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 56 000 | 400 000 | 227 000 | -9 000 | 538 000 | 145 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 56 000 | 400 000 | 227 000 | -9 000 | 537 000 | 145 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 29 000 | 47 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 29 000 | 47 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 968 000 | 54 000 | 61 000 | 69 000 | 9 000 | 28 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 968 000 | 54 000 | 61 000 | 69 000 | 9 000 | 28 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 996 000 | 100 000 | 61 000 | 69 000 | 9 000 | 28 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 693 000 | 647 000 | 462 000 | 219 000 | 390 000 | 195 000 |
|
|
| Andre fordringer | 76 000 | 81 000 | 106 000 | 71 000 | 28 000 | 8 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 769 000 | 728 000 | 569 000 | 290 000 | 418 000 | 202 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 492 000 | 490 000 | 419 000 | 308 000 | 880 000 | 533 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 261 000 | 1 218 000 | 988 000 | 599 000 | 1 298 000 | 735 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 257 000 | 1 319 000 | 1 048 000 | 667 000 | 1 307 000 | 763 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 935 000 | 879 000 | 479 000 | 251 000 | 260 000 | -277 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 935 000 | 879 000 | 479 000 | 251 000 | 260 000 | -277 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 955 000 | 899 000 | 499 000 | 271 000 | 280 000 | -257 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 000 | 300 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 1 600 000 | 34 000 | 229 000 | 191 000 | 781 000 | 786 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 600 000 | 34 000 | 229 000 | 191 000 | 781 000 | 786 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 600 000 | 34 000 | 229 000 | 191 000 | 481 000 | 486 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 579 000 | 225 000 | 193 000 | 52 000 | -8 000 | 66 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 84 000 | 15 000 | 0 | 106 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 44 000 | 39 000 | 35 000 | 38 000 | 41 000 | 38 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 79 000 | 38 000 | 78 000 | 116 000 | 106 000 | 130 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 702 000 | 386 000 | 321 000 | 206 000 | 245 000 | 234 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 302 000 | 420 000 | 550 000 | 397 000 | 1 026 000 | 1 020 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 257 000 | 1 319 000 | 1 048 000 | 667 000 | 1 307 000 | 763 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,6% | 38,5% | 30,0% | 1,2% | 65,2% | |||
| Resultat av driften i % | 1,0% | 5,6% | 4,6% | 0,2% | 12,3% | 3,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,4 | 6,9 | 6,5 | 6,6 | 5,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 36,2% | 35,7% | 40,0% | 21,7% | 34,1% | 30,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,0% | 5,6% | 4,6% | 0,2% | 12,3% | 3,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,0% | 62,5% | 62,9% | -3,3% | 5600,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,0% | 57,2% | 59,0% | -3,3% | 4678,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 13,5 | 18,0 | 10,4 | 10,6 | 10,9 | 9,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 3,2 | 3,1 | 2,9 | 5,3 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,8 | 3,2 | 3,1 | 2,9 | 5,3 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 1,3 | 1,3 | 1,5 | 3,6 | 2,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 29,3% | 68,2% | 47,6% | 40,6% | 21,4% | -33,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,5% | 11,1% | 9,0% | 4,2% | 5,1% | -4,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 12,4% | 2,4% | 2,1% | 1,3% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,0% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,4 | 0,5 | 1,1 | 1,5 | 3,7 | -4,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 21,6% | 29,3% | 30,6% | 30,9% | 18,7% | 30,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 49,1% | 2,6% | 21,9% | 28,6% | 59,8% | 103,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
