Skjeberg Transport-Teknikk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 267 000 | 298 000 | 680 000 | 499 000 | 757 000 | 1 249 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 153 000 | 0 | 105 000 | 102 000 | 0 | -49 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 420 000 | 298 000 | 785 000 | 602 000 | 757 000 | 1 200 000 |
|
|
| Varekostnad | 48 000 | 66 000 | 74 000 | 131 000 | 90 000 | 60 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | -52 000 | 47 000 | 107 000 | 154 000 | 151 000 | 295 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 68 000 | 59 000 | 105 000 | 119 000 | 106 000 | 102 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 225 000 | 201 000 | 320 000 | 341 000 | 473 000 | 749 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 289 000 | 373 000 | 606 000 | 745 000 | 820 000 | 1 206 000 |
|
|
| Driftsresultat | 131 000 | -75 000 | 179 000 | -143 000 | -63 000 | -6 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 11 000 | 14 000 | 9 000 | 10 000 | 6 000 | 8 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 11 000 | 14 000 | 9 000 | 10 000 | 6 000 | 8 000 |
|
|
| Netto finans | -10 000 | -13 000 | -8 000 | -10 000 | -5 000 | -6 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 121 000 | -88 000 | 171 000 | -153 000 | -68 000 | -12 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 121 000 | -88 000 | 171 000 | -153 000 | -68 000 | -12 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 121 000 | -88 000 | 171 000 | -153 000 | -68 000 | -12 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 121 000 | -88 000 | 171 000 | -153 000 | -68 000 | -12 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 45 000 | 93 000 | 142 000 | 190 000 | 239 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 53 000 | 73 000 | 32 000 | 88 000 | 192 000 | 294 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 98 000 | 166 000 | 173 000 | 278 000 | 431 000 | 294 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 98 000 | 166 000 | 173 000 | 278 000 | 431 000 | 294 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 15 000 | 46 000 | 67 000 | 33 000 | 125 000 | 9 000 |
|
|
| Andre fordringer | 9 000 | 11 000 | 10 000 | 9 000 | 14 000 | 20 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 24 000 | 56 000 | 77 000 | 42 000 | 139 000 | 28 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 145 000 | -39 000 | -32 000 | 152 000 | 125 000 | 411 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 169 000 | 17 000 | 45 000 | 194 000 | 264 000 | 440 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 266 000 | 183 000 | 218 000 | 473 000 | 695 000 | 734 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -453 000 | -574 000 | -486 000 | -656 000 | -503 000 | -435 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -453 000 | -574 000 | -486 000 | -656 000 | -503 000 | -435 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -303 000 | -424 000 | -336 000 | -506 000 | -353 000 | -285 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 500 000 | 500 000 | 441 000 | 500 000 | 703 000 | 732 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 500 000 | 500 000 | 441 000 | 500 000 | 703 000 | 732 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 203 000 | 232 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 17 000 | 10 000 | 10 000 | 6 000 | 6 000 | 23 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 3 000 | 21 000 | 34 000 | 15 000 | -38 000 | 19 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 49 000 | 76 000 | 68 000 | 458 000 | 377 000 | 244 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 69 000 | 107 000 | 112 000 | 479 000 | 345 000 | 286 000 |
|
|
| Sum gjeld | 569 000 | 607 000 | 553 000 | 979 000 | 1 048 000 | 1 018 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 266 000 | 183 000 | 218 000 | 473 000 | 695 000 | 734 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 58,8% | -36,9% | 52,1% | -24,5% | -8,7% | |||
| Resultat av driften i % | 31,2% | -25,2% | 22,8% | -23,8% | -8,3% | -0,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 1,5 | 2,3 | 1,0 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 82,0% | 77,9% | 89,1% | 73,7% | 88,1% | 95,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 31,4% | -24,8% | 22,9% | -23,8% | -8,2% | -0,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -33,3% | 23,2% | -40,6% | 35,6% | 21,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -33,3% | 23,2% | -40,6% | 35,6% | 21,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | -8,1 | 6,3 | 7,3 | 3,9 | 5,0 | 4,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,8 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,4 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,8 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,1 | -0,4 | -0,3 | 0,3 | 0,4 | 1,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -113,9% | -231,7% | -154,1% | -107,0% | -50,8% | -38,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -72,1% | -142,3% | -42,8% | -84,1% | -46,6% | -23,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,2% | 1,3% | 2,0% | 1,5% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 2,2% | 1,6% | -46,3% | 1,2% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,9 | -1,4 | -1,6 | -1,9 | -3,0 | -3,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 25,9% | 58,5% | 51,4% | 101,3% | 49,6% | 39,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 188,0% | 273,2% | 202,3% | 105,7% | 101,2% | 99,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 119 000 | 121 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
