Skilbrei Ungdomssenter AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 432 000 | 322 000 | 389 000 | 364 000 | 232 000 | 298 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 295 000 | 443 000 | 246 000 | 419 000 | 383 000 | 393 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 726 000 | 765 000 | 635 000 | 783 000 | 615 000 | 691 000 |
|
|
| Varekostnad | 71 000 | 66 000 | 53 000 | 35 000 | 60 000 | 80 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 93 000 | 113 000 | 146 000 | 114 000 | 116 000 | 141 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 72 000 | 67 000 | 69 000 | 90 000 | 67 000 | 78 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 811 000 | 443 000 | 526 000 | 505 000 | 292 000 | 360 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 047 000 | 689 000 | 794 000 | 744 000 | 535 000 | 659 000 |
|
|
| Driftsresultat | -321 000 | 76 000 | -159 000 | 39 000 | 80 000 | 32 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 48 000 | 39 000 | 16 000 | 1 000 | 2 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 52 000 | 39 000 | 16 000 | 1 000 | 2 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 52 000 | 39 000 | 16 000 | 1 000 | 2 000 | 4 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -269 000 | 115 000 | -143 000 | 39 000 | 82 000 | 36 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -269 000 | 115 000 | -143 000 | 39 000 | 82 000 | 36 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -269 000 | 115 000 | -143 000 | 39 000 | 82 000 | 36 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -269 000 | 115 000 | -143 000 | 39 000 | 82 000 | 36 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 611 000 | 652 000 | 672 000 | 734 000 | 663 000 | 717 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 000 | 17 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 20 000 | 26 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 611 000 | 652 000 | 672 000 | 741 000 | 697 000 | 759 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 611 000 | 652 000 | 672 000 | 741 000 | 697 000 | 759 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 25 000 | 21 000 | 12 000 | 32 000 | 20 000 | 53 000 |
|
|
| Andre fordringer | 13 000 | 23 000 | 50 000 | 1 000 | 51 000 | 10 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 38 000 | 44 000 | 62 000 | 33 000 | 71 000 | 63 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 057 000 | 1 305 000 | 1 161 000 | 1 216 000 | 1 150 000 | 1 036 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 095 000 | 1 349 000 | 1 224 000 | 1 249 000 | 1 222 000 | 1 099 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 706 000 | 2 001 000 | 1 896 000 | 1 990 000 | 1 918 000 | 1 858 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 136 000 | 1 136 000 | 1 136 000 | 1 136 000 | 1 136 000 | 1 136 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 136 000 | 1 136 000 | 1 136 000 | 1 136 000 | 1 136 000 | 1 136 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 479 000 | 748 000 | 634 000 | 777 000 | 738 000 | 656 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 479 000 | 748 000 | 634 000 | 777 000 | 738 000 | 656 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 615 000 | 1 884 000 | 1 770 000 | 1 913 000 | 1 874 000 | 1 792 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 19 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 19 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 52 000 | 92 000 | 81 000 | 14 000 | 6 000 | 14 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 4 000 | 5 000 | 7 000 | 11 000 | 7 000 | 7 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 35 000 | 20 000 | 19 000 | 33 000 | 12 000 | 25 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 91 000 | 117 000 | 107 000 | 58 000 | 25 000 | 46 000 |
|
|
| Sum gjeld | 91 000 | 117 000 | 127 000 | 78 000 | 45 000 | 65 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 706 000 | 2 001 000 | 1 896 000 | 1 990 000 | 1 918 000 | 1 858 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -14,5% | 5,9% | -7,4% | 2,0% | 4,3% | |||
| Resultat av driften i % | -44,2% | 9,9% | -25,0% | 5,0% | 13,0% | 4,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 83,6% | 79,5% | 86,4% | 90,4% | 74,1% | 73,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | -37,1% | 15,0% | -22,5% | 5,1% | 13,3% | 5,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -15,4% | 6,3% | -7,8% | 2,1% | 4,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -15,4% | 6,3% | -7,8% | 2,1% | 4,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,8 | 6,8 | 4,3 | 6,9 | 5,3 | 4,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 12,0 | 11,5 | 11,4 | 21,5 | 48,9 | 23,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 12,0 | 11,5 | 11,4 | 21,5 | 48,9 | 23,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 11,6 | 11,2 | 10,9 | 21,0 | 46,0 | 22,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 94,7% | 94,2% | 93,4% | 96,1% | 97,7% | 96,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 222,5% | 246,3% | 278,7% | 244,3% | 304,7% | 259,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 6,4% | 3,9% | 2,3% | 3,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,3% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,3% | 5,8% | 5,6% | 2,9% | 1,3% | 2,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
