Skifjell Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 14 481 000 | 2 290 000 | 8 337 000 | 15 060 000 | 9 925 000 | 15 380 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 242 000 | 393 000 | 457 000 | 524 000 | 579 000 | 519 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 14 722 000 | 2 683 000 | 8 794 000 | 15 584 000 | 10 504 000 | 15 899 000 |
|
|
| Varekostnad | 7 826 000 | 1 345 000 | 8 864 000 | 16 411 000 | 11 218 000 | 13 306 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 2 381 000 | 2 150 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 32 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 592 000 | 907 000 | 1 313 000 | 2 464 000 | 3 730 000 | 1 693 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 799 000 | 4 402 000 | 10 177 000 | 18 875 000 | 14 956 000 | 15 031 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 923 000 | -1 719 000 | -1 383 000 | -3 291 000 | -4 452 000 | 868 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 29 501 000 | 334 000 | 65 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 5 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 14 000 | 8 000 | 0 | 1 000 | 1 687 000 | 9 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 19 000 | 11 000 | 0 | 29 502 000 | 2 021 000 | 74 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 665 000 | 1 603 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 665 000 | 1 603 000 | 1 034 000 | 1 142 000 | 1 758 000 | 2 304 000 |
|
|
| Netto finans | -2 646 000 | -1 592 000 | -1 034 000 | 28 360 000 | 263 000 | -2 230 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 278 000 | -3 310 000 | -2 416 000 | 25 070 000 | -4 189 000 | -1 363 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 289 000 | -720 000 | 386 000 | -975 000 | -1 352 000 | -300 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 989 000 | -2 591 000 | -2 802 000 | 26 045 000 | -2 838 000 | -1 063 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 989 000 | -2 591 000 | -2 802 000 | 26 045 000 | -2 838 000 | -1 063 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 2 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 989 000 | -2 591 000 | -2 802 000 | 24 045 000 | -2 838 000 | -1 063 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 3 296 000 | 3 584 000 | 2 865 000 | 3 251 000 | 2 276 000 | 924 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 3 296 000 | 3 584 000 | 2 865 000 | 3 251 000 | 2 276 000 | 924 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 12 713 000 | 9 103 000 | 0 | 0 | 5 202 000 | 7 909 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 010 000 | 2 010 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 2 010 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 393 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 723 000 | 11 113 000 | 2 010 000 | 0 | 9 596 000 | 7 909 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 18 019 000 | 14 698 000 | 4 875 000 | 3 251 000 | 11 871 000 | 8 841 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 29 327 000 | 32 313 000 | 34 206 000 | 42 517 000 | 58 375 000 | 69 095 000 |
|
|
| Sum varelager | 29 327 000 | 32 313 000 | 34 206 000 | 42 517 000 | 58 375 000 | 69 095 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 8 377 000 | 2 700 000 | 300 000 | 31 857 000 | 2 885 000 | 3 411 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 13 567 000 | 5 764 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 21 944 000 | 8 464 000 | 300 000 | 31 857 000 | 2 885 000 | 3 411 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 6 518 000 | 10 304 000 | 22 829 000 | 2 717 000 | 743 000 | 33 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 57 790 000 | 51 080 000 | 57 335 000 | 77 090 000 | 62 003 000 | 72 539 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 75 809 000 | 65 778 000 | 62 210 000 | 80 341 000 | 73 874 000 | 81 380 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 3 600 000 | 3 600 000 | 3 600 000 | 3 600 000 | 3 600 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 754 000 | 2 754 000 | 2 754 000 | 2 754 000 | 2 754 000 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 6 354 000 | 6 354 000 | 6 354 000 | 6 354 000 | 6 354 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 19 641 000 | 18 652 000 | 21 243 000 | 24 045 000 | 0 | 2 091 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 19 641 000 | 18 652 000 | 21 243 000 | 24 045 000 | 0 | 2 091 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 25 995 000 | 25 006 000 | 27 596 000 | 30 399 000 | 6 354 000 | 2 191 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 28 604 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 732 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 43 928 000 | 34 905 000 | 28 453 000 | 39 765 000 | 58 103 000 | 41 589 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 43 928 000 | 34 905 000 | 28 453 000 | 39 765 000 | 58 103 000 | 41 589 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 31 941 000 | 24 084 000 | 11 869 000 | 20 208 000 | 35 398 000 | 44 123 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 3 022 000 | 2 959 000 | 3 463 000 | 5 425 000 | 6 316 000 | 6 197 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 864 000 | 2 909 000 | 2 699 000 | 4 752 000 | 3 101 000 | 2 799 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 886 000 | 5 868 000 | 6 162 000 | 10 177 000 | 9 417 000 | 37 600 000 |
|
|
| Sum gjeld | 49 814 000 | 40 773 000 | 34 615 000 | 49 942 000 | 67 520 000 | 79 189 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 75 809 000 | 65 778 000 | 62 210 000 | 80 341 000 | 73 874 000 | 81 380 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,6% | -2,7% | -1,9% | 34,0% | -3,1% | |||
| Resultat av driften i % | 26,6% | -64,1% | -15,7% | -21,1% | -42,4% | 5,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 46,0% | 41,3% | -6,3% | -9,0% | -13,0% | 13,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 26,8% | -63,7% | -15,7% | 168,2% | -23,1% | 5,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,0% | -12,6% | -8,3% | 136,4% | -98,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,9% | -9,9% | -9,7% | 141,7% | -66,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 9,8 | 8,7 | 9,3 | 7,6 | 6,6 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,8 | 3,2 | 3,8 | 3,4 | 0,4 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 1,8 | 3,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,3 | 0,0 | 0,3 | 0,4 | 0,2 | 0,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 1417,7 | 8902,2 | 1558,0 | 1106,6 | 2045,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 34,3% | 38,0% | 44,4% | 37,8% | 8,6% | 2,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 176,6% | 932,0% | 313,8% | 195,1% | 60,5% | 13,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,2% | 1,2% | 1,3% | 1,2% | 1,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,2% | 0,1% | 0,0% | 0,2% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 177,0% | 139,9% | 149,6% | 157,4% | 90,1% | 50,6% | ||
| Gjeldsgrad | 1,9 | 1,6 | 1,3 | 1,6 | 10,6 | 36,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,8% | 8,9% | 9,9% | 12,7% | 12,7% | 46,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 57,9% | 53,1% | 45,7% | 49,5% | 78,7% | 51,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
