Skien Kraftproduksjon AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 466 000 | 1 668 000 | 9 364 000 | 920 000 | 1 714 000 | 994 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 155 506 000 | 229 773 000 | 342 485 000 | 172 002 000 | 21 017 000 | 87 097 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 156 971 000 | 231 441 000 | 351 849 000 | 172 923 000 | 22 731 000 | 88 091 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 893 000 | 4 159 000 | 8 734 000 | 2 816 000 | 2 725 000 | 2 237 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 5 148 000 | 4 884 000 | 4 784 000 | 4 200 000 | 2 963 000 | 2 641 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 17 373 000 | 17 095 000 | 17 035 000 | 16 357 000 | 13 739 000 | 14 948 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | -500 000 | -500 000 | -500 000 | -500 000 | -500 000 | -500 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 27 812 000 | 37 431 000 | 39 876 000 | 14 232 000 | 18 279 000 | 15 151 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 52 726 000 | 63 069 000 | 69 929 000 | 37 105 000 | 37 206 000 | 34 477 000 |
|
|
| Driftsresultat | 104 245 000 | 168 372 000 | 281 920 000 | 135 818 000 | -14 475 000 | 53 614 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 9 459 000 | 6 908 000 | 1 763 000 | 44 000 | 6 000 | 461 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 26 000 | 16 000 | 4 000 | 18 000 | 19 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 3 000 | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 10 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 9 488 000 | 6 929 000 | 1 767 000 | 62 000 | 25 000 | 476 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 2 000 | 48 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 000 | 1 000 | 0 | 172 000 | 204 000 | 56 000 |
|
|
| Netto finans | 9 485 000 | 6 928 000 | 1 767 000 | -110 000 | -179 000 | 420 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 113 731 000 | 175 300 000 | 283 687 000 | 135 708 000 | -14 654 000 | 54 035 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 66 194 000 | 0 | 217 544 000 | 54 124 000 | -8 619 000 | 24 748 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 47 537 000 | 175 300 000 | 66 143 000 | 81 584 000 | -6 035 000 | 29 287 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 511 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 187 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto ekstraordinære poster | 511 000 | -187 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | -554 000 | 225 000 | 12 000 | 261 000 |
|
|
| Årsresultat | 48 048 000 | 175 112 000 | 65 870 000 | 81 740 000 | -6 027 000 | 29 468 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | -93 388 000 | 27 235 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 48 048 000 | 0 | 65 870 000 | 175 128 000 | -33 262 000 | 29 468 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 41 600 000 | 41 600 000 | 41 600 000 | 41 600 000 | 41 600 000 | 41 600 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 1 832 000 | 1 832 000 | 1 832 000 | 1 832 000 | 1 832 000 | 1 832 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 43 432 000 | 43 432 000 | 43 432 000 | 43 432 000 | 43 432 000 | 43 432 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 507 268 000 | 511 381 000 | 520 437 000 | 533 115 000 | 539 311 000 | 516 038 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 592 000 | 901 000 | 1 109 000 | 1 393 000 | 1 677 000 | 876 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 507 860 000 | 512 281 000 | 521 546 000 | 534 508 000 | 540 988 000 | 516 914 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 143 000 | 225 000 | 225 000 | 208 000 | 161 000 | 150 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 143 000 | 225 000 | 225 000 | 208 000 | 161 000 | 150 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 552 434 000 | 555 938 000 | 565 203 000 | 578 147 000 | 584 581 000 | 560 495 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 312 000 | 713 000 | 128 000 | 383 000 | 581 000 | 303 000 |
|
|
| Andre fordringer | 276 393 000 | 265 199 000 | 294 093 000 | 114 210 000 | 59 314 000 | 19 187 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 51 000 | 1 621 000 | 0 | 793 000 | 0 | 48 000 |
|
|
| Sum fordringer | 276 757 000 | 267 532 000 | 294 221 000 | 115 386 000 | 59 895 000 | 19 538 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 225 000 | 241 000 | 211 000 | 411 000 | 411 000 | 412 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 276 982 000 | 267 774 000 | 294 432 000 | 115 798 000 | 60 305 000 | 19 950 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 829 416 000 | 823 712 000 | 859 635 000 | 693 945 000 | 644 886 000 | 580 446 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 67 843 000 | 67 843 000 | 67 843 000 | 67 843 000 | 67 843 000 | 67 843 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 245 309 000 | 245 309 000 | 245 309 000 | 245 309 000 | 245 309 000 | 193 670 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 340 387 000 | 340 387 000 | 340 387 000 | 340 387 000 | 340 387 000 | 313 152 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 244 677 000 | 312 993 000 | 137 881 000 | 72 012 000 | 83 659 000 | 89 686 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 244 677 000 | 312 993 000 | 137 881 000 | 72 012 000 | 83 659 000 | 89 686 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 585 065 000 | 653 381 000 | 478 268 000 | 412 399 000 | 424 046 000 | 402 838 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 839 000 | 945 000 | 213 000 | 544 000 | 569 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 170 885 000 | 159 961 000 | 159 961 000 | 137 690 000 | 131 273 000 | 119 270 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 1 831 000 | 1 832 000 | 1 832 000 | 0 | 0 | -1 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 172 716 000 | 162 632 000 | 162 738 000 | 137 903 000 | 131 817 000 | 119 838 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 172 716 000 | 162 632 000 | 162 738 000 | 137 903 000 | 131 817 000 | 119 838 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 5 253 000 | 3 702 000 | 314 000 | 819 000 | 8 694 000 | 9 586 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 60 568 000 | 0 | 192 887 000 | 45 041 000 | 2 904 000 | 16 331 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 451 000 | 452 000 | 352 000 | 321 000 | 332 000 | 421 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 363 000 | 3 546 000 | 25 076 000 | 97 462 000 | 77 093 000 | 31 432 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 71 635 000 | 7 700 000 | 218 629 000 | 143 643 000 | 89 023 000 | 57 770 000 |
|
|
| Sum gjeld | 244 351 000 | 170 332 000 | 381 367 000 | 281 546 000 | 220 840 000 | 177 608 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 829 416 000 | 823 712 000 | 859 635 000 | 693 945 000 | 644 886 000 | 580 446 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,8% | 20,8% | 36,5% | 20,3% | -2,4% | |||
| Resultat av driften i % | 66,4% | 72,7% | 80,1% | 78,5% | -63,7% | 60,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,3 | 0,5 | 0,3 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -97,3% | -149,3% | 6,7% | -206,1% | -59,0% | -125,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 72,5% | 75,7% | 80,6% | 78,6% | -63,6% | 61,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 18,4% | 31,0% | 63,7% | 32,4% | -3,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,8% | 30,9% | 14,8% | 19,5% | -1,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 30,5 | 47,4 | 73,5 | 41,2 | 7,7 | 33,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,9 | 34,8 | 1,3 | 0,8 | 0,7 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,9 | 34,8 | 1,3 | 0,8 | 0,7 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 70,5% | 79,3% | 55,6% | 59,4% | 65,8% | 69,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 372,7% | 282,3% | 135,9% | 238,5% | 1865,5% | 457,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,1% | 2,3% | 2,0% | 1,7% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,7% | 0,9% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,3 | 0,8 | 0,7 | 0,5 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 8,6% | 0,9% | 25,4% | 20,7% | 13,8% | 10,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 20,8% | 19,7% | 18,9% | 19,9% | 20,4% | 20,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
