Ski Næringspark AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 684 000 | 694 000 | 2 343 000 | 583 000 | 834 000 | 542 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 102 500 000 | 95 653 000 | 95 530 000 | 59 840 000 | 63 511 000 | 60 070 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 103 184 000 | 96 347 000 | 97 873 000 | 60 423 000 | 64 345 000 | 60 612 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 28 762 000 | 28 307 000 | 24 405 000 | 17 439 000 | 15 250 000 | 13 830 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 2 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 25 693 000 | 24 669 000 | 23 964 000 | 17 127 000 | 18 150 000 | 12 353 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 54 455 000 | 54 976 000 | 48 369 000 | 34 566 000 | 33 400 000 | 26 183 000 |
|
|
| Driftsresultat | 48 729 000 | 41 371 000 | 49 504 000 | 25 857 000 | 30 945 000 | 34 429 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 656 000 | 1 395 000 | 374 000 | 343 000 | 99 000 | 291 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 656 000 | 1 395 000 | 14 229 000 | 343 000 | 99 000 | 291 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 39 774 000 | 48 996 000 | 31 340 000 | 12 586 000 | 16 922 000 | 16 592 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 39 982 000 | 49 428 000 | 33 369 000 | 13 352 000 | 17 548 000 | 18 042 000 |
|
|
| Netto finans | -38 326 000 | -48 033 000 | -19 140 000 | -13 009 000 | -17 449 000 | -17 751 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 10 403 000 | -6 662 000 | 30 364 000 | 12 848 000 | 13 496 000 | 16 678 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 010 000 | -230 000 | 1 674 000 | 3 718 000 | 3 620 000 | 3 931 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 6 393 000 | -6 432 000 | 28 690 000 | 9 130 000 | 9 876 000 | 12 747 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 8 301 000 | -5 103 000 | 18 925 000 | 7 727 000 | 9 389 000 | 11 745 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 28 690 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 6 021 000 | 6 149 000 | 6 277 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 6 021 000 | 6 149 000 | 6 277 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 990 973 000 | 1 114 575 000 | 1 125 225 000 | 694 621 000 | 653 280 000 | 655 114 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 129 637 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 190 000 | 3 066 000 | 3 594 000 | 383 000 | 522 000 | 416 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 122 800 000 | 1 117 641 000 | 1 128 819 000 | 695 004 000 | 653 802 000 | 655 530 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 3 031 000 | 3 031 000 | 3 031 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 1 082 000 | 1 082 000 | 1 082 000 | 1 082 000 | 1 082 000 | 1 082 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 9 636 000 | 9 535 000 | 10 086 000 | 9 986 000 | 15 041 000 | 14 942 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 718 000 | 10 617 000 | 11 168 000 | 14 099 000 | 19 154 000 | 19 055 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 139 539 000 | 1 134 407 000 | 1 146 264 000 | 709 103 000 | 672 956 000 | 674 585 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 866 000 | 30 236 000 | 29 834 000 | 18 953 000 | 16 242 000 | 1 533 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 430 000 | 0 | 185 000 | 1 881 000 | 1 154 000 | 4 295 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 296 000 | 30 236 000 | 30 019 000 | 20 834 000 | 17 396 000 | 5 828 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 29 066 000 | 38 355 000 | 25 641 000 | 9 105 000 | 38 045 000 | 13 507 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 33 362 000 | 68 591 000 | 55 660 000 | 29 939 000 | 55 441 000 | 19 335 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 172 901 000 | 1 202 998 000 | 1 201 924 000 | 739 042 000 | 728 397 000 | 693 920 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 857 000 | 1 857 000 | 1 857 000 | 1 857 000 | 1 857 000 | 1 857 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 55 373 000 | 55 373 000 | 55 373 000 | 55 373 000 | 55 373 000 | 55 373 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 57 230 000 | 57 230 000 | 57 230 000 | 57 230 000 | 57 230 000 | 57 230 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 66 584 000 | 57 088 000 | 76 047 000 | 65 032 000 | 76 704 000 | 69 196 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 35 980 000 | 39 081 000 | 40 411 000 | 30 646 000 | 29 244 000 | 28 757 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 66 584 000 | 57 088 000 | 76 047 000 | 65 032 000 | 76 704 000 | 69 196 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 35 980 000 | 39 081 000 | 40 411 000 | 30 646 000 | 29 244 000 | 28 757 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 159 794 000 | 153 399 000 | 173 688 000 | 152 908 000 | 163 178 000 | 155 183 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 36 958 000 | 38 263 000 | 38 901 000 | 29 461 000 | 29 606 000 | 29 575 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 36 958 000 | 38 263 000 | 38 901 000 | 29 461 000 | 29 606 000 | 29 575 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 959 595 000 | 970 312 000 | 927 848 000 | 520 954 000 | 507 886 000 | 500 784 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 996 553 000 | 1 008 575 000 | 966 749 000 | 550 415 000 | 537 492 000 | 530 359 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 847 964 000 | 859 817 000 | 851 005 000 | 496 471 000 | 476 996 000 | 471 605 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 3 852 000 | 4 499 000 | 7 091 000 | 11 610 000 | 1 362 000 | 748 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 4 861 000 | 1 365 000 | 680 000 | 3 794 000 | 3 589 000 | 3 131 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 4 542 000 | 2 919 000 | 434 000 | 3 401 000 | 3 347 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 1 746 000 | 2 066 000 | 14 790 000 | 1 049 000 | 849 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 6 094 000 | 28 552 000 | 36 007 000 | 18 832 000 | 18 525 000 | 1 152 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 16 553 000 | 41 024 000 | 61 487 000 | 35 719 000 | 27 726 000 | 8 378 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 013 106 000 | 1 049 599 000 | 1 028 236 000 | 586 134 000 | 565 218 000 | 538 737 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 172 901 000 | 1 202 998 000 | 1 201 924 000 | 739 042 000 | 728 396 000 | 693 920 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,2% | 3,6% | 6,6% | 3,6% | 4,4% | |||
| Resultat av driften i % | 47,2% | 42,9% | 50,6% | 42,8% | 48,1% | 56,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 48,8% | 44,4% | 65,1% | 43,4% | 48,2% | 57,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,6% | -4,1% | 18,6% | 8,1% | 8,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,3% | -3,1% | 11,6% | 4,9% | 5,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 1,7 | 0,9 | 0,8 | 2,0 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,0 | 1,7 | 0,9 | 0,8 | 2,0 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,8 | 0,9 | 0,4 | 0,3 | 1,4 | 1,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 13,6% | 12,8% | 14,5% | 20,7% | 22,4% | 22,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 154,9% | 159,2% | 177,5% | 253,1% | 253,6% | 256,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 6,3 | 6,8 | 5,9 | 3,8 | 3,5 | 3,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,4% | 3,4% | 5,1% | 4,8% | 3,8% | 1,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 85,0% | 83,8% | 80,4% | 74,5% | 73,8% | 76,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
