Skavrakåsen Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 4 155 000 | 3 570 000 | 3 325 000 | 3 370 000 | 3 118 000 | 2 960 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 155 000 | 3 570 000 | 3 325 000 | 3 370 000 | 3 118 000 | 2 960 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 266 000 | 239 000 | 230 000 | 214 000 | 209 000 | 186 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 319 000 | 3 245 000 | 2 744 000 | 1 862 000 | 2 904 000 | 2 924 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 585 000 | 3 484 000 | 2 974 000 | 2 076 000 | 3 113 000 | 3 110 000 |
|
|
| Driftsresultat | 570 000 | 86 000 | 351 000 | 1 294 000 | 5 000 | -150 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 77 000 | 51 000 | 13 000 | 3 000 | 5 000 | 8 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 77 000 | 51 000 | 13 000 | 3 000 | 5 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 120 000 | 118 000 | 76 000 | 57 000 | 76 000 | 99 000 |
|
|
| Netto finans | -43 000 | -67 000 | -63 000 | -54 000 | -71 000 | -91 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 527 000 | 19 000 | 288 000 | 1 240 000 | -67 000 | -240 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 527 000 | 19 000 | 288 000 | 1 240 000 | -67 000 | -240 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 527 000 | 19 000 | 288 000 | 1 240 000 | -67 000 | -240 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 10 175 000 | 10 175 000 | 10 175 000 | 10 175 000 | 10 175 000 | 10 175 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 209 000 | 239 000 | 270 000 | 301 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 10 383 000 | 10 414 000 | 10 445 000 | 10 476 000 | 10 175 000 | 10 175 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 414 000 | 1 377 000 | 1 354 000 | 1 020 000 | 722 000 | 772 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 414 000 | 1 377 000 | 1 354 000 | 1 020 000 | 722 000 | 772 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 11 797 000 | 11 791 000 | 11 799 000 | 11 495 000 | 10 897 000 | 10 946 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 278 000 | 235 000 | 299 000 | 244 000 | 236 000 | 246 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 278 000 | 235 000 | 299 000 | 244 000 | 236 000 | 246 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 192 000 | 1 118 000 | 1 353 000 | 1 646 000 | 1 327 000 | 1 632 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 470 000 | 1 353 000 | 1 652 000 | 1 890 000 | 1 563 000 | 1 879 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 13 268 000 | 13 144 000 | 13 451 000 | 13 386 000 | 12 459 000 | 12 825 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 9 699 000 | 9 172 000 | 9 153 000 | 8 866 000 | 7 626 000 | 7 693 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 9 699 000 | 9 172 000 | 9 153 000 | 8 866 000 | 7 626 000 | 7 693 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 9 705 000 | 9 179 000 | 9 160 000 | 8 872 000 | 7 633 000 | 7 700 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 201 000 | 3 497 000 | 3 783 000 | 4 080 000 | 4 384 000 | 4 678 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 201 000 | 3 497 000 | 3 783 000 | 4 080 000 | 4 384 000 | 4 678 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 869 000 | 2 165 000 | 2 451 000 | 2 748 000 | 3 052 000 | 3 346 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 166 000 | 262 000 | 237 000 | 191 000 | 229 000 | 259 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 7 000 | 6 000 | 11 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 188 000 | 200 000 | 260 000 | 237 000 | 208 000 | 183 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 361 000 | 468 000 | 508 000 | 434 000 | 443 000 | 448 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 562 000 | 3 965 000 | 4 291 000 | 4 514 000 | 4 827 000 | 5 126 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 13 268 000 | 13 144 000 | 13 451 000 | 13 386 000 | 12 459 000 | 12 825 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,9% | 1,0% | 2,7% | 10,0% | 0,1% | |||
| Resultat av driften i % | 13,7% | 2,4% | 10,6% | 38,4% | 0,2% | -5,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 15,6% | 3,8% | 10,9% | 38,5% | 0,3% | -4,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,6% | 0,2% | 3,2% | 15,0% | -0,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,6% | 0,2% | 3,2% | 15,0% | -0,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 15,6 | 14,9 | 14,5 | 15,7 | 14,9 | 15,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,1 | 2,9 | 3,3 | 4,4 | 3,5 | 4,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,1 | 2,9 | 3,3 | 4,4 | 3,5 | 4,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,3 | 2,4 | 2,7 | 3,8 | 3,0 | 3,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 73,1% | 69,8% | 68,1% | 66,3% | 61,3% | 60,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 233,6% | 257,1% | 275,5% | 263,3% | 244,8% | 260,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 0,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,7% | 3,6% | 3,8% | 3,2% | 3,6% | 3,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 24,1% | 26,6% | 28,1% | 30,5% | 35,2% | 36,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
