Skarnes Hagesenter Utleiebygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 600 000 | 960 000 | 2 460 000 | 4 098 000 | 960 000 | 960 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 600 000 | 960 000 | 2 460 000 | 4 098 000 | 960 000 | 960 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 67 000 | 71 000 | 76 000 | 80 000 | 86 000 | 80 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 49 000 | 37 000 | 36 000 | 41 000 | 52 000 | 44 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 116 000 | 108 000 | 112 000 | 121 000 | 138 000 | 124 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 484 000 | 852 000 | 2 348 000 | 3 977 000 | 822 000 | 836 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 100 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 16 000 | 11 000 | 11 000 | 10 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 2 000 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 119 000 | 14 000 | 14 000 | 12 000 | 8 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 119 000 | 14 000 | 12 000 | 12 000 | 8 000 | 7 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 603 000 | 866 000 | 2 362 000 | 3 988 000 | 830 000 | 843 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 330 000 | 190 000 | 520 000 | 877 000 | 183 000 | 185 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 273 000 | 676 000 | 1 842 000 | 3 111 000 | 647 000 | 657 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 273 000 | 676 000 | 1 842 000 | 3 111 000 | 647 000 | 657 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 1 000 000 | 600 000 | 1 000 000 | 0 | 300 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 273 000 | 76 000 | 842 000 | 3 111 000 | 347 000 | 657 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 528 000 | 1 594 000 | 1 665 000 | 1 741 000 | 1 821 000 | 1 617 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 1 528 000 | 1 594 000 | 1 665 000 | 1 741 000 | 1 821 000 | 1 617 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 5 528 000 | 5 594 000 | 5 665 000 | 5 741 000 | 5 821 000 | 5 617 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 5 798 000 | 5 798 000 | 5 423 000 | 3 138 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 100 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 898 000 | 5 798 000 | 5 423 000 | 3 138 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 663 000 | 1 486 000 | 1 655 000 | 2 381 000 | 1 689 000 | 1 483 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 8 560 000 | 7 284 000 | 7 078 000 | 5 519 000 | 1 689 000 | 1 483 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 14 088 000 | 12 878 000 | 12 743 000 | 11 260 000 | 7 511 000 | 7 100 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 067 000 | 2 067 000 | 2 067 000 | 2 067 000 | 2 067 000 | 2 067 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 4 067 000 | 4 067 000 | 4 067 000 | 4 067 000 | 4 067 000 | 4 067 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 7 210 000 | 6 937 000 | 6 861 000 | 6 019 000 | 2 908 000 | 2 561 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 7 210 000 | 6 937 000 | 6 861 000 | 6 019 000 | 2 908 000 | 2 561 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 11 277 000 | 11 004 000 | 10 928 000 | 10 086 000 | 6 975 000 | 6 628 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 330 000 | 190 000 | 520 000 | 877 000 | 183 000 | 185 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 66 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 413 000 | 1 644 000 | 1 256 000 | 257 000 | 312 000 | 247 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 811 000 | 1 874 000 | 1 816 000 | 1 174 000 | 535 000 | 472 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 811 000 | 1 874 000 | 1 816 000 | 1 174 000 | 535 000 | 472 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 14 088 000 | 12 878 000 | 12 743 000 | 11 260 000 | 7 511 000 | 7 100 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,9% | 6,8% | 19,7% | 42,5% | 11,4% | |||
| Resultat av driften i % | 92,8% | 88,8% | 95,4% | 97,0% | 85,6% | 87,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,4 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 100,2% | 90,2% | 96,0% | 97,3% | 86,5% | 87,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 14,4% | 7,9% | 22,5% | 46,7% | 12,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,4% | 6,2% | 17,5% | 36,5% | 9,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,0 | 3,9 | 3,9 | 4,7 | 3,2 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,0 | 3,9 | 3,9 | 4,7 | 3,2 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 0,8 | 0,9 | 2,0 | 3,2 | 3,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 80,0% | 85,4% | 85,8% | 89,6% | 92,9% | 93,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 704,8% | 1146,3% | 444,2% | 246,1% | 726,6% | 690,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 20,0% | 14,6% | 14,3% | 10,4% | 7,1% | 6,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
