Skarholm Dykking og Ingeniørtjenester AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 8 695 000 | 13 906 000 | 7 061 000 | 7 421 000 | 1 584 000 | 633 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | -21 000 | 0 | 22 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 8 695 000 | 13 885 000 | 7 061 000 | 7 444 000 | 1 584 000 | 633 000 |
|
|
| Varekostnad | 580 000 | 4 012 000 | 1 998 000 | 1 607 000 | 13 000 | 56 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 736 000 | 2 280 000 | 2 181 000 | 1 496 000 | 367 000 | 193 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 741 000 | 948 000 | 789 000 | 630 000 | 115 000 | 35 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 1 786 000 | 2 243 000 | 1 435 000 | 1 273 000 | 331 000 | 235 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 843 000 | 9 483 000 | 6 409 000 | 5 006 000 | 826 000 | 519 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 852 000 | 4 402 000 | 652 000 | 2 438 000 | 758 000 | 114 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 153 000 | 19 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 10 000 | 8 000 | 8 000 | 80 000 | 263 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 163 000 | 27 000 | 9 000 | 80 000 | 263 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 17 000 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 27 000 | 5 000 | 7 000 | 3 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 136 000 | 22 000 | 2 000 | 77 000 | 262 000 | 4 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 988 000 | 4 423 000 | 654 000 | 2 515 000 | 1 020 000 | 118 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 489 000 | 1 053 000 | 165 000 | 516 000 | 224 000 | 26 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 499 000 | 3 369 000 | 489 000 | 1 999 000 | 796 000 | 92 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 499 000 | 3 369 000 | 489 000 | 1 999 000 | 796 000 | 92 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 600 000 | 2 000 000 | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 899 000 | 1 369 000 | -511 000 | 1 999 000 | 796 000 | 92 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 67 000 | 149 000 | 212 000 | 182 000 | 75 000 | 86 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 265 000 | 425 000 | 753 000 | 1 122 000 | 574 000 | 44 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 839 000 | 874 000 | 939 000 | 799 000 | 999 000 | 25 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 171 000 | 1 448 000 | 1 903 000 | 2 102 000 | 1 648 000 | 155 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 8 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 75 000 | 111 000 | 48 000 | 24 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 83 000 | 111 000 | 48 000 | 24 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 171 000 | 1 448 000 | 1 986 000 | 2 213 000 | 1 696 000 | 179 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 479 000 | 2 217 000 | 559 000 | 865 000 | 243 000 | 137 000 |
|
|
| Andre fordringer | 19 000 | 75 000 | 163 000 | 0 | 20 000 | 20 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 498 000 | 2 292 000 | 722 000 | 865 000 | 263 000 | 157 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | -77 000 | -77 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | -77 000 | -77 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 088 000 | 2 716 000 | 1 130 000 | 1 975 000 | 512 000 | 1 013 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 586 000 | 5 008 000 | 1 852 000 | 2 840 000 | 698 000 | 1 093 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 757 000 | 6 455 000 | 3 838 000 | 5 052 000 | 2 394 000 | 1 272 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 507 000 | 507 000 | 507 000 | 507 000 | 507 000 | 507 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 046 000 | 4 147 000 | 2 778 000 | 3 289 000 | 1 290 000 | 494 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 046 000 | 4 147 000 | 2 778 000 | 3 289 000 | 1 290 000 | 494 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 553 000 | 4 654 000 | 3 285 000 | 3 796 000 | 1 797 000 | 1 001 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 46 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 46 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 46 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 3 000 | 34 000 | 26 000 | 38 000 | 93 000 | 37 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 489 000 | 1 053 000 | 211 000 | 565 000 | 199 000 | -2 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 414 000 | 498 000 | 108 000 | 460 000 | 252 000 | 96 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 298 000 | 216 000 | 208 000 | 147 000 | 53 000 | 139 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 204 000 | 1 801 000 | 553 000 | 1 210 000 | 597 000 | 270 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 204 000 | 1 801 000 | 553 000 | 1 256 000 | 597 000 | 270 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 757 000 | 6 455 000 | 3 838 000 | 5 052 000 | 2 394 000 | 1 272 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 30,5% | 86,0% | 14,9% | 67,6% | 55,7% | |||
| Resultat av driften i % | 21,3% | 31,7% | 9,2% | 32,8% | 47,9% | 18,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 2,7 | 1,6 | 2,0 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 93,3% | 71,1% | 71,7% | 78,3% | 99,2% | 91,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 23,2% | 31,9% | 9,4% | 33,8% | 64,5% | 18,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 39,0% | 111,4% | 18,5% | 89,9% | 72,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 29,4% | 84,9% | 13,8% | 71,5% | 56,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,3 | 6,1 | 3,2 | 5,0 | 4,3 | 3,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,6 | 2,8 | 3,3 | 2,3 | 1,2 | 4,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,6 | 2,8 | 3,3 | 2,3 | 1,2 | 4,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,2 | 1,5 | 2,0 | 1,6 | 0,9 | 3,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 82,2% | 72,1% | 85,6% | 75,1% | 75,1% | 78,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 63,9% | 33,5% | 46,5% | 51,0% | 113,4% | 158,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 27,3% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,3% | 0,6% | 0,6% | 0,9% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,4 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 17,8% | 27,9% | 14,4% | 24,0% | 24,9% | 21,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,9% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 110 000 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
