Skallandslia Vann- og Avløpsselskap AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 964 000 | 783 000 | 1 200 000 | 541 000 | 1 159 000 | 621 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 964 000 | 783 000 | 1 200 000 | 541 000 | 1 159 000 | 621 000 |
|
|
| Varekostnad | 495 000 | 116 000 | 64 000 | 54 000 | 373 000 | 118 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 129 000 | 170 000 | 97 000 | 70 000 | 81 000 | 41 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 161 000 | 246 000 | 243 000 | 207 000 | 196 000 | 139 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 376 000 | 382 000 | 312 000 | 327 000 | 726 000 | 88 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 161 000 | 914 000 | 716 000 | 658 000 | 1 376 000 | 386 000 |
|
|
| Driftsresultat | -197 000 | -131 000 | 484 000 | -117 000 | -217 000 | 235 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -197 000 | -132 000 | 485 000 | -116 000 | -217 000 | 236 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 157 000 | -26 000 | -27 000 | 70 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -197 000 | -132 000 | 328 000 | -90 000 | -190 000 | 165 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -197 000 | -132 000 | 328 000 | -90 000 | -190 000 | 165 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 240 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -197 000 | -132 000 | 88 000 | -89 000 | -190 000 | 165 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 114 000 | 0 | 2 170 000 | 1 528 000 | 1 627 000 | 958 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 21 000 | 2 587 000 | 73 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 99 000 | 82 000 | 35 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 3 135 000 | 2 587 000 | 2 243 000 | 1 627 000 | 1 709 000 | 993 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 135 000 | 2 587 000 | 2 243 000 | 1 627 000 | 1 709 000 | 993 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 214 000 | 162 000 | 0 | 13 000 | 6 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 47 000 | 9 000 | 103 000 | 174 000 | 27 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 260 000 | 171 000 | 103 000 | 187 000 | 32 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 577 000 | 286 000 | 1 334 000 | 1 369 000 | 1 597 000 | 1 406 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 838 000 | 457 000 | 1 437 000 | 1 556 000 | 1 629 000 | 1 406 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 973 000 | 3 044 000 | 3 680 000 | 3 183 000 | 3 338 000 | 2 399 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 094 000 | 1 094 000 | 1 094 000 | 1 094 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | -78 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen egenkapital | -320 000 | -122 000 | 10 000 | 0 | 11 000 | 201 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -320 000 | -122 000 | 10 000 | -78 000 | 11 000 | 201 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 774 000 | 971 000 | 1 103 000 | 1 015 000 | 1 011 000 | 1 201 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 743 000 | 7 000 | 450 000 | 44 000 | 430 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 132 000 | 0 | 0 | 70 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 60 000 | 37 000 | 2 000 | 35 000 | 53 000 | 21 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 1 902 000 | 1 771 000 | 1 772 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 494 000 | 257 000 | 221 000 | 2 089 000 | 1 844 000 | 1 106 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 199 000 | 2 072 000 | 2 577 000 | 2 168 000 | 2 327 000 | 1 197 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 199 000 | 2 072 000 | 2 577 000 | 2 168 000 | 2 327 000 | 1 197 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 973 000 | 3 044 000 | 3 680 000 | 3 183 000 | 3 338 000 | 2 399 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -5,6% | -3,9% | 14,1% | -3,6% | -7,6% | |||
| Resultat av driften i % | -20,4% | -16,7% | 40,3% | -21,6% | -18,7% | 37,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 48,7% | 85,2% | 94,7% | 90,0% | 67,8% | 81,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -20,3% | -16,6% | 40,4% | -21,4% | -18,6% | 38,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -22,6% | -12,7% | 45,8% | -11,5% | -19,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -22,6% | -12,7% | 31,0% | -8,9% | -17,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,5 | 4,6 | 12,4 | 7,7 | 14,3 | 15,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 | 0,2 | 0,6 | 0,7 | 0,7 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,2 | 0,6 | 0,7 | 0,7 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,1 | 0,5 | 0,6 | 0,7 | 1,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 19,5% | 31,9% | 30,0% | 31,9% | 30,3% | 50,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 80,3% | 124,0% | 91,9% | 187,6% | 87,2% | 193,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 4,1% | 2,7% | 2,0% | 1,6% | 1,7% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 4,1 | 2,1 | 2,3 | 2,1 | 2,3 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 80,5% | 68,1% | 70,0% | 68,1% | 69,7% | 49,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 69 000 | 19 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
