Skaiti Fjellcamp og Fjelltjeneste AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 935 000 | 821 000 | 766 000 | 712 000 | 737 000 | 792 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 324 000 | 321 000 | 322 000 | 321 000 | 402 000 | 3 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 259 000 | 1 141 000 | 1 088 000 | 1 033 000 | 1 139 000 | 796 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 12 000 | 4 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 460 000 | 524 000 | 515 000 | 509 000 | 421 000 | 462 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 135 000 | 153 000 | 152 000 | 160 000 | 120 000 | 104 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 597 000 | 473 000 | 451 000 | 448 000 | 411 000 | 408 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 192 000 | 1 150 000 | 1 130 000 | 1 121 000 | 953 000 | 974 000 |
|
|
| Driftsresultat | 67 000 | -9 000 | -42 000 | -88 000 | 186 000 | -178 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 3 000 | 5 000 | 1 000 | 11 000 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 000 | 3 000 | 5 000 | 1 000 | 11 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 15 000 | 21 000 | 20 000 | 22 000 | 21 000 | 12 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 14 000 | 21 000 | 20 000 | 22 000 | 23 000 | 12 000 |
|
|
| Netto finans | -10 000 | -18 000 | -15 000 | -21 000 | -12 000 | -11 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 58 000 | -28 000 | -57 000 | -109 000 | 174 000 | -189 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 58 000 | -28 000 | -57 000 | -109 000 | 174 000 | -189 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 58 000 | -28 000 | -57 000 | -109 000 | 174 000 | -189 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 59 000 | -28 000 | -57 000 | -109 000 | -174 000 | 189 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 149 000 | 182 000 | 215 000 | 258 000 | 304 000 | 349 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 4 000 | 17 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 118 000 | 290 000 | 266 000 | 375 000 | 490 000 | 149 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 270 000 | 489 000 | 481 000 | 633 000 | 794 000 | 498 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 6 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 276 000 | 492 000 | 484 000 | 636 000 | 797 000 | 500 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 136 000 | 141 000 | 117 000 | 107 000 | 155 000 | 107 000 |
|
|
| Andre fordringer | 19 000 | 9 000 | 3 000 | 20 000 | 2 000 | 6 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 155 000 | 151 000 | 120 000 | 127 000 | 157 000 | 113 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 268 000 | 270 000 | 221 000 | 196 000 | 181 000 | 61 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 423 000 | 421 000 | 341 000 | 324 000 | 338 000 | 174 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 699 000 | 913 000 | 825 000 | 960 000 | 1 134 000 | 674 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 27 000 | -32 000 | -4 000 | 53 000 | 161 000 | -12 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 27 000 | -32 000 | -4 000 | 53 000 | 161 000 | -12 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 57 000 | -2 000 | 26 000 | 83 000 | 191 000 | 18 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 86 000 | 223 000 | 299 000 | 379 000 | 519 000 | 310 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 86 000 | 223 000 | 299 000 | 379 000 | 519 000 | 310 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 86 000 | 223 000 | 299 000 | 379 000 | 519 000 | 310 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 35 000 | 30 000 | 22 000 | 32 000 | 30 000 | 28 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 35 000 | 33 000 | 34 000 | 28 000 | 31 000 | 22 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 486 000 | 628 000 | 444 000 | 438 000 | 363 000 | 297 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 556 000 | 691 000 | 500 000 | 498 000 | 424 000 | 347 000 |
|
|
| Sum gjeld | 642 000 | 914 000 | 799 000 | 877 000 | 943 000 | 657 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 699 000 | 913 000 | 825 000 | 960 000 | 1 134 000 | 674 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,9% | -0,8% | -4,1% | -8,3% | 21,8% | |||
| Resultat av driften i % | 5,3% | -0,8% | -3,9% | -8,5% | 16,3% | -22,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,3 | 1,2 | 1,0 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 98,4% | 99,4% | 99,9% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,6% | -0,5% | -3,4% | -8,4% | 17,3% | -22,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 210,9% | -233,3% | -104,6% | -79,6% | 166,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 210,9% | -233,3% | -104,6% | -79,6% | 166,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,7 | 2,2 | 2,1 | 2,0 | 2,7 | 1,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 0,6 | 0,7 | 0,7 | 0,8 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,6 | 0,7 | 0,7 | 0,8 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 8,2% | -0,2% | 3,2% | 8,6% | 16,8% | 2,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 4,5% | -0,2% | 2,4% | 8,0% | 16,8% | 2,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 7,5% | 4,1% | 2,7% | 2,3% | 1,8% | 2,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,9% | 2,2% | 1,5% | 1,4% | 1,1% | 1,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 11,3 | -457,0 | 30,7 | 10,6 | 4,9 | 36,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 79,5% | 75,7% | 60,6% | 51,9% | 37,4% | 51,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 12,3% | 24,4% | 36,2% | 39,5% | 45,8% | 46,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 420 000 | 380 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
