Skafjellveien Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 776 000 | 1 754 000 | 1 763 000 | 1 719 000 | 1 637 000 | 1 674 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 776 000 | 1 754 000 | 1 763 000 | 1 719 000 | 1 637 000 | 1 674 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 53 000 | 53 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 34 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 541 000 | 830 000 | 826 000 | 824 000 | 605 000 | 717 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 598 000 | 887 000 | 870 000 | 864 000 | 645 000 | 751 000 |
|
|
| Driftsresultat | 178 000 | 867 000 | 893 000 | 855 000 | 992 000 | 923 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 2 000 | 2 000 | 4 000 | 4 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 3 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 7 000 | 4 000 | 4 000 | 6 000 | 6 000 | 10 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 174 000 | 180 000 | 114 000 | 84 000 | 111 000 | 152 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 174 000 | 180 000 | 114 000 | 84 000 | 111 000 | 152 000 |
|
|
| Netto finans | -167 000 | -176 000 | -110 000 | -78 000 | -105 000 | -142 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 12 000 | 691 000 | 784 000 | 777 000 | 887 000 | 781 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 12 000 | 691 000 | 784 000 | 777 000 | 887 000 | 781 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 12 000 | 691 000 | 784 000 | 777 000 | 887 000 | 781 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 12 000 | 691 000 | 784 000 | 777 000 | 887 000 | 781 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 16 770 000 | 16 770 000 | 16 770 000 | 16 770 000 | 16 770 000 | 16 770 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 9 000 | 13 000 | 18 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 16 779 000 | 16 783 000 | 16 788 000 | 16 770 000 | 16 770 000 | 16 770 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 16 779 000 | 16 783 000 | 16 788 000 | 16 770 000 | 16 770 000 | 16 770 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 14 000 | 21 000 | 46 000 | 18 000 | 6 000 | 18 000 |
|
|
| Andre fordringer | 54 000 | 50 000 | 30 000 | 40 000 | 4 000 | 7 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 69 000 | 71 000 | 76 000 | 58 000 | 10 000 | 25 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 812 000 | 1 460 000 | 1 444 000 | 1 274 000 | 1 224 000 | 993 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 881 000 | 1 531 000 | 1 521 000 | 1 332 000 | 1 234 000 | 1 017 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 17 660 000 | 18 315 000 | 18 308 000 | 18 102 000 | 18 004 000 | 17 787 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 9 396 000 | 9 384 000 | 8 694 000 | 7 910 000 | 7 133 000 | 6 246 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 9 396 000 | 9 384 000 | 8 694 000 | 7 910 000 | 7 133 000 | 6 246 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 9 398 000 | 9 386 000 | 8 695 000 | 7 911 000 | 7 134 000 | 6 247 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 8 170 000 | 8 832 000 | 9 471 000 | 10 136 000 | 10 826 000 | 11 507 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 8 170 000 | 8 832 000 | 9 471 000 | 10 136 000 | 10 826 000 | 11 507 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 493 000 | 3 077 000 | 3 707 000 | 4 105 000 | 4 518 000 | 5 280 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 48 000 | 37 000 | 69 000 | 0 | 14 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 45 000 | 59 000 | 73 000 | 54 000 | 30 000 | 33 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 93 000 | 96 000 | 142 000 | 54 000 | 44 000 | 33 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 263 000 | 8 928 000 | 9 613 000 | 10 190 000 | 10 870 000 | 11 540 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 17 660 000 | 18 315 000 | 18 308 000 | 18 102 000 | 18 004 000 | 17 787 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,0% | 4,8% | 4,9% | 4,8% | 5,6% | |||
| Resultat av driften i % | 10,0% | 49,4% | 50,7% | 49,7% | 60,6% | 55,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 10,4% | 49,7% | 50,9% | 50,1% | 61,0% | 55,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 0,1% | 7,6% | 9,4% | 10,3% | 13,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,1% | 7,6% | 9,4% | 10,3% | 13,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 33,5 | 33,1 | 44,1 | 43,0 | 40,9 | 49,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 9,5 | 15,9 | 10,7 | 24,7 | 28,0 | 30,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 9,5 | 15,9 | 10,7 | 24,7 | 28,0 | 30,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 8,7 | 15,2 | 10,2 | 23,6 | 27,8 | 30,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 53,2% | 51,2% | 47,5% | 43,7% | 39,6% | 35,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 529,2% | 535,1% | 493,2% | 460,2% | 435,8% | 373,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,0 | 1,1 | 1,3 | 1,5 | 1,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,5% | 0,5% | 0,8% | 0,3% | 0,2% | 0,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 46,3% | 48,2% | 51,7% | 56,0% | 60,1% | 64,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
