Skaara Spesialvinduer AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 81 355 000 | 73 348 000 | 65 304 000 | 44 032 000 | 37 397 000 | 13 233 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 81 355 000 | 73 348 000 | 65 304 000 | 44 032 000 | 37 397 000 | 13 233 000 |
|
|
| Varekostnad | 52 752 000 | 50 632 000 | 40 802 000 | 26 173 000 | 22 834 000 | 8 874 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | -74 000 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 10 347 000 | 8 017 000 | 9 232 000 | 5 162 000 | 3 163 000 | 2 173 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 450 000 | 185 000 | 188 000 | 185 000 | 182 000 | 164 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 659 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 10 192 000 | 7 350 000 | 9 175 000 | 4 448 000 | 4 096 000 | 3 801 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 74 400 000 | 66 184 000 | 59 397 000 | 35 968 000 | 30 201 000 | 15 012 000 |
|
|
| Driftsresultat | 6 955 000 | 7 164 000 | 5 907 000 | 8 064 000 | 7 196 000 | -1 779 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 93 000 | 2 000 | 0 | 0 | 1 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 237 000 | 885 000 | 1 084 000 | 183 000 | 273 000 | 73 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 330 000 | 887 000 | 1 084 000 | 183 000 | 274 000 | 77 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 261 000 | 96 000 | 103 000 | 74 000 | 113 000 | 116 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 735 000 | 598 000 | 451 000 | 308 000 | 319 000 | 193 000 |
|
|
| Netto finans | -405 000 | 289 000 | 633 000 | -125 000 | -45 000 | -116 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 6 550 000 | 7 452 000 | 6 540 000 | 7 938 000 | 7 150 000 | -1 895 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 475 000 | 1 652 000 | 1 471 000 | 1 794 000 | 1 575 000 | -397 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 5 075 000 | 5 800 000 | 5 068 000 | 6 144 000 | 5 575 000 | -1 498 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 5 075 000 | 5 800 000 | 5 068 000 | 6 144 000 | 5 575 000 | -1 498 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 2 900 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 3 000 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 5 075 000 | 2 900 000 | 2 568 000 | 3 644 000 | 2 575 000 | -1 498 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 41 000 | 82 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 226 000 | 0 | 0 | 10 000 | 31 000 | 535 000 |
|
|
| Goodwill | 100 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 326 000 | 0 | 0 | 10 000 | 72 000 | 617 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 650 000 | 922 000 | 970 000 | 1 019 000 | 1 068 000 | 1 117 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 244 000 | 262 000 | 330 000 | 53 000 | 69 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 366 000 | 241 000 | 138 000 | 152 000 | 232 000 | 238 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 260 000 | 1 425 000 | 1 439 000 | 1 224 000 | 1 368 000 | 1 355 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 2 784 000 | 2 754 000 | 2 566 000 | 96 000 | 96 000 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 889 000 | 422 000 | 683 000 | 667 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 0 | 96 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 678 000 | 3 180 000 | 3 254 000 | 768 000 | 96 000 | 96 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 5 264 000 | 4 605 000 | 4 694 000 | 2 002 000 | 1 536 000 | 2 068 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 369 000 | 1 481 000 | 683 000 | 1 102 000 | 386 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 2 369 000 | 1 481 000 | 683 000 | 1 102 000 | 386 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 12 195 000 | 16 397 000 | 8 907 000 | 10 651 000 | 881 000 | 1 843 000 |
|
|
| Andre fordringer | 420 000 | 382 000 | 191 000 | 143 000 | 551 000 | 261 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 395 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 13 010 000 | 16 778 000 | 9 099 000 | 10 794 000 | 1 431 000 | 2 103 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 9 517 000 | 8 199 000 | 8 474 000 | 5 020 000 | 10 174 000 | 3 063 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 24 895 000 | 26 458 000 | 18 256 000 | 16 916 000 | 11 991 000 | 5 167 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 30 159 000 | 31 064 000 | 22 949 000 | 18 918 000 | 13 527 000 | 7 235 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 820 000 | 820 000 | 820 000 | 820 000 | 820 000 | 3 820 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 820 000 | 820 000 | 820 000 | 820 000 | 820 000 | 3 820 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 15 994 000 | 10 919 000 | 8 019 000 | 5 451 000 | 1 807 000 | -268 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 15 994 000 | 10 919 000 | 8 019 000 | 5 451 000 | 1 807 000 | -268 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 16 814 000 | 11 739 000 | 8 839 000 | 6 271 000 | 2 627 000 | 3 552 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 78 000 | 50 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 78 000 | 50 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 1 821 000 | 1 644 000 | 644 000 | 0 | 70 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 647 000 | 1 041 000 | 1 503 000 | 752 000 | 1 202 000 | 1 341 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 647 000 | 1 119 000 | 1 553 000 | 752 000 | 1 202 000 | 1 341 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 647 000 | 2 501 000 | 2 358 000 | 1 396 000 | 1 202 000 | 1 411 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 4 354 000 | 3 838 000 | 1 612 000 | 1 669 000 | 2 011 000 | 1 423 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 779 000 | 1 625 000 | 1 411 000 | 1 773 000 | 1 071 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 637 000 | 5 342 000 | 2 643 000 | 3 413 000 | 2 657 000 | 257 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 2 900 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 3 000 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 929 000 | 2 679 000 | 2 747 000 | 1 896 000 | 959 000 | 592 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 12 699 000 | 18 205 000 | 12 557 000 | 11 895 000 | 9 698 000 | 2 342 000 |
|
|
| Sum gjeld | 13 346 000 | 19 324 000 | 14 110 000 | 12 647 000 | 10 900 000 | 3 683 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 30 159 000 | 31 064 000 | 22 949 000 | 18 918 000 | 13 527 000 | 7 235 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 23,8% | 29,8% | 33,4% | 50,8% | 71,9% | |||
| Resultat av driften i % | 8,5% | 9,8% | 9,0% | 18,3% | 19,2% | -13,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,7 | 2,7 | 3,1 | 2,7 | 3,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 35,2% | 31,0% | 37,5% | 40,6% | 38,9% | 32,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,0% | 11,0% | 10,7% | 18,7% | 20,0% | -12,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 45,9% | 72,4% | 86,6% | 178,4% | 231,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 35,5% | 56,4% | 67,1% | 138,1% | 180,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,9 | 9,1 | 7,1 | 8,5 | 11,8 | 6,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 1,5 | 1,5 | 1,4 | 1,2 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,8 | 1,4 | 1,4 | 1,3 | 1,2 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,5 | 0,7 | 0,4 | 1,0 | 1,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 22,3 | 34,2 | 59,7 | 23,8 | 59,2 | |||
| Lagertid i antall dager | 13,1 | 7,7 | 7,9 | 10,2 | 3,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 55,8% | 37,8% | 38,5% | 33,1% | 19,4% | 49,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 20,7% | 16,0% | 13,5% | 14,2% | 7,0% | 26,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 20,6% | 17,3% | 9,1% | 16,8% | 9,1% | 2,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,4% | 0,5% | 0,3% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 514,9% | 557,3% | 834,3% | 455,6% | 594,0% | |||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,6 | 1,6 | 2,0 | 4,1 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 42,1% | 58,6% | 54,7% | 62,9% | 71,7% | 32,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2,1% | 3,6% | 6,8% | 4,0% | 8,9% | 18,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 879 000 | 848 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
