Skåland Rør & Industrimontasje AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 92 665 000 | 126 187 000 | 91 685 000 | 81 333 000 | 67 639 000 | 92 333 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 339 000 | 89 000 | 3 000 | 4 000 | 15 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 93 004 000 | 126 276 000 | 91 687 000 | 81 337 000 | 67 654 000 | 92 333 000 |
|
|
| Varekostnad | 37 333 000 | 55 596 000 | 40 005 000 | 28 636 000 | 30 161 000 | 53 286 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 23 174 000 | 22 372 000 | 18 115 000 | 14 046 000 | 13 893 000 | 14 818 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 481 000 | 1 330 000 | 1 105 000 | 976 000 | 2 039 000 | 2 786 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 10 972 000 | 12 233 000 | 10 248 000 | 7 957 000 | 8 426 000 | 10 810 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 72 960 000 | 91 531 000 | 69 473 000 | 51 615 000 | 54 519 000 | 81 700 000 |
|
|
| Driftsresultat | 20 044 000 | 34 745 000 | 22 214 000 | 29 722 000 | 13 135 000 | 10 633 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 658 000 | 428 000 | 40 000 | 14 000 | 190 000 | 235 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 96 000 | 191 000 | 26 132 000 | 71 000 | 319 000 | 389 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 754 000 | 619 000 | 26 172 000 | 85 000 | 509 000 | 624 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 248 000 | 66 000 | 83 000 | 59 000 | 119 000 | 66 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 2 405 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 273 000 | 274 000 | 167 000 | 2 587 000 | 352 000 | 988 000 |
|
|
| Netto finans | 481 000 | 345 000 | 26 005 000 | -2 502 000 | 157 000 | -364 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 20 525 000 | 35 090 000 | 48 219 000 | 27 221 000 | 13 293 000 | 10 270 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 569 000 | 6 859 000 | 4 915 000 | 5 868 000 | 2 928 000 | 2 306 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 15 956 000 | 28 231 000 | 43 304 000 | 21 352 000 | 10 365 000 | 7 963 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 15 956 000 | 28 231 000 | 43 304 000 | 21 352 000 | 10 365 000 | 7 963 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 25 000 000 | 0 | 0 | 0 | 3 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 20 340 000 | 5 822 000 | 13 485 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -4 384 000 | -2 592 000 | 29 819 000 | 21 352 000 | 10 365 000 | 4 963 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 204 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 144 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 144 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 204 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 797 000 | 995 000 | 1 154 000 | 1 082 000 | 482 000 | 345 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 000 000 | 4 258 000 | 3 785 000 | 3 543 000 | 3 797 000 | 3 700 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 3 797 000 | 5 253 000 | 4 939 000 | 4 625 000 | 4 279 000 | 4 046 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 1 083 000 | 0 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 27 106 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 405 000 | 2 405 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 27 106 000 | 1 083 000 | 2 405 000 | 2 405 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 3 941 000 | 5 253 000 | 32 045 000 | 5 709 000 | 6 684 000 | 7 654 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 6 335 000 | 6 223 000 | 6 242 000 | 2 604 000 | 2 316 000 | 2 585 000 |
|
|
| Sum varelager | 6 335 000 | 6 223 000 | 6 242 000 | 2 604 000 | 2 316 000 | 2 585 000 |
|
|
| Kundefordringer | 11 030 000 | 24 920 000 | 24 213 000 | 25 567 000 | 16 639 000 | 19 915 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 111 000 | 622 000 | 727 000 | 1 442 000 | 379 000 | 472 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 39 154 000 | 45 557 000 | 8 250 000 | 1 476 000 | 4 474 000 | 2 978 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 53 295 000 | 71 099 000 | 33 190 000 | 28 485 000 | 21 493 000 | 23 365 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 10 006 000 | 1 324 000 | 2 493 000 | 7 949 000 | 6 988 000 | 1 110 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 69 636 000 | 78 646 000 | 41 925 000 | 39 037 000 | 30 796 000 | 27 059 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 73 577 000 | 83 898 000 | 73 970 000 | 44 746 000 | 37 480 000 | 34 713 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 23 233 000 | 27 617 000 | 30 209 000 | 21 390 000 | 10 538 000 | 5 172 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 23 233 000 | 27 617 000 | 30 209 000 | 21 390 000 | 10 538 000 | 5 172 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 23 633 000 | 28 017 000 | 30 609 000 | 21 790 000 | 10 938 000 | 5 572 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 1 023 000 | 1 971 000 | 860 000 | 74 000 | 731 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 1 023 000 | 1 971 000 | 860 000 | 74 000 | 731 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 59 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 766 000 | 953 000 | 560 000 | 1 400 000 | 2 058 000 | 2 350 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 766 000 | 1 976 000 | 2 531 000 | 2 260 000 | 2 132 000 | 3 081 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 766 000 | 953 000 | 560 000 | 1 400 000 | 2 058 000 | 2 409 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 5 328 000 | 6 072 000 | 9 327 000 | 3 913 000 | 9 898 000 | 13 719 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 6 165 000 | 0 | 5 082 000 | 3 584 000 | 2 474 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 8 000 000 | 6 005 000 | 4 328 000 | 7 570 000 | 3 114 000 | 3 035 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 25 000 000 | 0 | 0 | 0 | 3 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 26 077 000 | 7 465 000 | 20 105 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 9 773 000 | 3 198 000 | 7 070 000 | 4 131 000 | 7 815 000 | 3 773 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 49 178 000 | 53 905 000 | 40 830 000 | 20 696 000 | 24 411 000 | 26 060 000 |
|
|
| Sum gjeld | 49 944 000 | 55 881 000 | 43 361 000 | 22 956 000 | 26 543 000 | 29 141 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 73 577 000 | 83 898 000 | 73 970 000 | 44 746 000 | 37 480 000 | 34 713 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 26,4% | 44,8% | 81,5% | 72,5% | 37,8% | |||
| Resultat av driften i % | 21,6% | 27,5% | 24,2% | 36,5% | 19,4% | 11,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 1,6 | 1,5 | 2,0 | 1,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 59,7% | 55,9% | 56,4% | 64,8% | 55,4% | 42,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 22,4% | 28,0% | 52,8% | 36,6% | 20,2% | 12,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 79,5% | 119,7% | 184,0% | 166,3% | 161,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 61,8% | 96,3% | 165,3% | 130,5% | 125,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,0 | 5,6 | 5,1 | 5,8 | 4,9 | 6,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,5 | 1,0 | 1,9 | 1,3 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,3 | 0,9 | 1,8 | 1,2 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,4 | 0,3 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,9 | 8,9 | 6,4 | 11,0 | 13,0 | 20,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 60,5 | 40,4 | 39,8 | 30,9 | 29,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 32,1% | 33,4% | 41,4% | 48,7% | 29,2% | 16,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 25,4% | 22,2% | 33,4% | 26,8% | 16,2% | 6,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 65,2% | 28,3% | 17,1% | 10,2% | 12,5% | 9,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 1,0% | 0,2% | 0,5% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 322,9% | 397,6% | 17,5% | 704,3% | 275,7% | 38,6% | ||
| Gjeldsgrad | 2,1 | 2,0 | 1,4 | 1,1 | 2,4 | 5,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 66,8% | 64,3% | 55,2% | 46,3% | 65,1% | 75,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,0% | 2,4% | 3,4% | 5,1% | 5,7% | 8,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 102 000 | 1 179 000 | 922 000 | 0 | 901 000 | 1 080 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
